Podwoiła się liczba osób przybywających do Szwajcarii w celu eutanazji

Kategorie: 

Liczba osób przyjeżdżających do Szwajcarii, którzy chcą poddać się eutanazji , podwoiła się w ciągu ostatnich czterech lat. Tak wynika z artykułu, opublikowanego w czasopiśmie naukowym British Medical Journal.

 

Naukowcy przeanalizowali dane statystyczne za lata 2008 – 2012. Najczęściej ci, którzy chcą umrzeć, pochodzą z krajów sąsiednich – z Francji i z Włoch. Jednak w ostatnich latach przybywa także ludzi z Wielkiej Brytanii i z Niemiec.

 

Eksperci przewidują wzrost popularności „turystyki eutanazyjnej” lub „turystyki samobójczej”, choć ciągle kontrowersje wzbudzają kwestie etyczne z tym związane.

 

 

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika aka77

Polska "zdziczał" przez

Polska "zdziczał" przez "cywilizację", która dąży do samozagłady, co wpisuje się cudnie w depopulację, pozagryzamy się jak szczury, jak tak dalej pójdzie. Po obaleniu systemu, który dbał o ludzi, zaczęło się zdziczenie, nastąpiła tzw wolna amerykanka, szewc zabija szewca. Ten sam schemat działania, we wszystkich krajach zdziczałych. Przejmij finanse i media w jakimkolwiek kraju i możesz wszystko zaszczuć obywateli przeciwko sobie i podsycać za pomocą mediów kupionych, chaos, i można działać (niszczyć i wyrwać ile się da). Powrót do korzeni do plemion, naszej Matki natury to nasza nadzieja - tam są lekarstwa, tam jest żywność, tam jest prawdziwe życie, które niesie ze sobą szczęście. Ten sztuczny Świat, którym zarosły nam oczy to tylko iluzja, medialna nierzeczywistość która przesłoniła nam prawdę. Zakładajcie wspólnoty, pracujcie razem, dbajcie o siebie i o swoich bliskich, czyncie dobro wokół siebie, a wróci ono do was w dwójnasób. Jako plemię jesteście silniejsi, to taktyka, która pozwala przetrwać, życie tak jak chcecie znajdżcie sobie tylko odpowiednich partnerów i kupy nikt nie ruszy. Pozdrawiam A77

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Jakbyś co kolwiek wiedział o

Jakbyś co kolwiek wiedział o Polsce to byś wiedział jak bardzo p......lisz głupoty. W Polsce jeszcze zachodniego syfu nie ma tyle bo musimy wyeksportować jeszcze troche taniej siły roboczej i "opiekunek do dzieci" więc polska rodzina jakoś jeszcze fukcjonuje. Jak tylko bydło zaczną sprowadzać zza wschodniej granicy to Polske zaleje fala zachodniej zgnilizny którą wymieniłem.

 

Portret użytkownika P.WALKER

wy niemacie pojecia co

wy niemacie pojecia co mowicie .to jest w waszym zas... interesie by do tego dazyc.jesli czlowiek chce umzec to ma dotego prawo.poczejkajmy jak bedziecie zdychac z bulu srac pod siebie i bedziecie ponizani i traktowani jak dziady w hospicjum.bedziecie sie modlic o o smierc.kwestia czasu jak was rak dopadnie.poboli i przestanie .nawet wam morfina niepomoze.dziedziaczki biedne .

Portret użytkownika aka77

To prawda każdy dorosły

To prawda każdy dorosły człowiek powinienien decydować o sobie i jeśli czuje że ma potrzebę umrzeć to powinno sie to uczynić pomóc mu w cierpeniach ulżyć prz okazji przekazując komuś kto chce żyć swoje organy za darmo. W cywilizowany sposób, a nie na torach, szubiennicy czy palckiem pod blokiem, czasy harakiri minęły. To jest bardziej humanitarne niż wam się wydaje, ale nie powinno się z tego robić biznesu.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Polacy już są traktowani jak

Polacy już są traktowani jak dziady i to we własnym kraju. 6 tys samobójstw rocznie. Rozumiesz? Najwięcej w Europie samobójstw jest w Polsce. 
A medycyna czyni postępy tylko w Polsce tych postepów nie widać bo służba zdrowia jest dla żydostwa i elity. Jak nie dasz lekarzowi pod stołem koperty to będziesz zdychać w cierpieniach czekając w kolejce na uleczenie przez 2 lata.

 

Portret użytkownika lolo

A na jakiej podstawie

A na jakiej podstawie uznajesz, że chory proszący o pomoc w samobójstwie nie jest tym co nie radzi sobie z emocjami? Jakie kryterium przyjąć w uzadnieniu, że w jednym przypadku eutanazja jest konieczna a w innym nie? Subiektywne życzenie kandydata do eutanazji? No ale przecież ci, którzy optują za eutanazją wprowadzają,  gdzie niegdzie, także legislacyjny absurd jak aborcja pourodzeniowa, co jest przecież też eutanazją, by przyjąć takie nazewnictwo, tylko bez zgody poddanego eutanazji. Nie mówiąc już o nadużyciach w stosunku do ludzi starszych. I wszystko w imię miłości. Mam nadzieję, że entuzjaści eutanazji i jej propagatorzy sami wystąpią o taką procedurę w stosunku do siebie po osiągnięciu stosownego wieku. W końcu starość to też cierpienie: Tu strzyka, tam łupie, że można mieć wszystko w d.../ Mlodość w siną dal już odpłynęła i cała radość z życia w łeb wzięła./ Więc doktoreczku kochany - ty złotym strzałem uleczysz me rany./ P. Walker ci się pokłoni i w stosownym czasie do ciebie zadzwoni.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika lolo

Chodząca inteligencyjo,

Chodząca inteligencyjo, piewco mowo polsko, objawienie intelektu to ja tłuk...
 
W pierwszych słowach tego listu itd...
Nie chodzi o to, że ktoś chce czy nie chce popełnić samobójstwa. Jak ktoś chce to je popełni i nikt tego mu nie zabroni. Mnie się zdarzyło kilka razy rozmawiać z potencjalnym samobójcą i jeśli nie chciał zmienić zdania to mu mówiłem: to co chcesz zrobić to jest złe ale skoro chcesz, czyń. Jakoś po przemyśleniu sprawy rezygnowano z takiego rozwiązania. I nawet miałem przynajmniej raz dosyć wylewne podziękowanie od takiego "kandydata" za to, że się nie targnął się na swoje życie. Później się całkiem dobrze ułożyło.
Problem polega na tym, że w tej całej "promocji" samobójstwa tak na prawdę człowiek jest traktowany użytkowo, komercyjnie. Dobry jesteś, potrzebny, twoje życie wartościowe dopóki nie sprawiasz problemów. Zjawisko aborcji i eutanazji to w sumie efekt tego samego spojrzenia na życie człowieka. Parę lat temu była sytuacja, głośna w mediach, gdy sparaliżowany mężczyzna chciał eutanazji. Jak podano mu rozwiązanie do dalszego życia nie było już mowy o samobójstwie, a on sam przestał być, jakoś tak szybko, bohaterem mediów. I słuch o nim zaginął i pamięć przepadła...
Sytuacja jest taka,  że albo jesteś za życiem albo przeciwko niemu. I nieważne jakich pięknych słów będziesz używał. Optowanie za uśmiercaniem, bo tym jest w istocie i aborcja i eutanazja, jest zawsze instrumentalnym widzeniem cżłowieka, nadawaniem mu wartości wg. kryteriów użytkowych, przy czym optujący za tym rozwiązaniem przedstawiciele postępowej ludzkości raczej nie palą się by dać samemu przykład i wprowadzić postęp w swoim życiu. Ciekawe dlaczego?
A tu jeszcze mały cytat:
Jedne z najsłynniejszych słów o aborcji bł. Matka Teresa wypowiedziała w 1994 roku w obecności polityków USA podczas National Prayer Breakfast w nowojorskim hotelu Hilton. „Jeśli zgodzimy się, iż matka może zabić nawet własne dziecko, jak możemy mówić innym ludziom, aby nie zabijali jedni drugich?”
(http://kosciol.wiara.pl/doc/1449395.Bl-Matka-Teresa-z-Kalkuty-Aborcja-zabija-sumienia-matek)
To samo dotyczy i eutanazji. Dlatego Jan Paweł II mówił o cywilizacji śmierci a ja dodaję: FunPackCivilization. Zabraknie nowego gadżetu i życie traci sens... Może od razu popełnijmy zbiorowe sepuku i będzie po problemie, po wszystkich sporach, drogi guru... Co za różnica ile kto ma lat. I zostanie zielona planeta pełna ptactwa i zwierza wszelakiego, wód czystych i powietrza przejrzystego i błękitu nieba, radość ekologów, których też już nie będzie...
 

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Co to znaczy chora cierpiąca

Co to znaczy chora cierpiąca osoba? Mój kolega jest chory. Bez okularów mało co widzi. Gość mieszkający 300 m odemnie jest chory. Nie umie dobrze mówić. Cierpią niemiłosiernie. Czy to znaczy że mamy ich utylizować bo nie są idealni, tacy jak większość?
Metoda utylizacji ludzi nie pasujących do większości nazywa się eugenika i była stosowana w III Rzeszy niemieckiej przez pewnego pana z wąsem.
Nawiasem mówiąc nie wiem czy wiesz ale eutanazja była w Polsce legalna. Wprowadził ją jako pierwszy i narazie ostatni sam Adolf Hitler. Z resztą aborcję też jako pierwszy w Polsce wprowadził Hitler. Ta swastyka o której wspomniałeś to symbol idealnie pasujący do niektórych twoich poglądów.

 

Portret użytkownika P.WALKER

chora cierpiaca osoba to

chora cierpiaca osoba to osoba terminowa .gdy zaden lek juz niepomaga przeciw bolowy .boli 24 na dobe tak ze kazdy modli sie o smierc.zapoznaj sie kolego z osobami chorymi na raka ktore juz wiedza ze zosatlo im 5 miesiecy życia w meczarniach a w wiekszosci nawet rok.
wyobraz sobie kolego ze takiego czzlowieka niemozna ruszyc bo naraza sie go naniewyobrazalny bul a trzeba go nakarmic umyc ,przewinac nawet po 5 razy dziennie ,i w nocy zycze ci tego samego bys mugl osobiscie sie przekonac jaki byles glupi przez swoja niewiedze.wez pojedz do chospicjum i zasiegnij jezyka porozmawiaj z chorymi, i opikunami ,ktorymi rodzina niechce sie zajać,moze cos ci sie uswiadomi.

Portret użytkownika MARGO

"..Najczęściej ci, którzy

"..Najczęściej ci, którzy chcą umrzeć, pochodzą z krajów sąsiednich – z Francji i z Włoch. Jednak w ostatnich latach przybywa także ludzi z Wielkiej Brytanii i z Niemiec..."
________________________________________________________
A może... są to w cieleni w ciała ludzkie przedstawiciele innych cywilizacji, o których pisze pan Edward:
"... Kiedy kosmiczni bogowie przestali panować nad sytuacją na swoich planetach , zaczęli szukać kontaktów z Ziemią. Okazało się to niezwykle trudne. Ciała „boskie” , kiedyś autorzy eksperymentu wolnej woli , teraz bliskość Ziemi odczuwały szokowo – niczym Afrykańczycy bez aklimatyzacji przenoszeni na Syberię. W zmiennych warunkach energetycznych Ziemi nie potrafili tworzyć bariery ochronnej dla swoich ciał. Ziemskie wibracje wymuszały zmianę myślenia i bolesne przemiany ich wydelikaconej fizyczności(...)
Szukali więc pośrednictwa ludzi, których niszczyli przez całe wieki. Bowiem tylko jednostki posiadające wiedzę o życiu we Wszechświecie mogły teraz uznać kosmitów za fakt realny(...)
Najbardziej zaskakujące relacje dotyczyły przemieszczania się dusz – programatorów ludzkich z innych planet w ciała Ziemian.." ?
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2014/08/23/drugie-zycie-1313/
 
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Zaglądam w przeszłość i nie

Zaglądam w przeszłość i nie mogę znaleźć cywilizacji która dobrowolnie morduje swoich ludzi, ludzi starszych i nienarodzone dzieci. Tak prymitywnego bydła jakie żyje obecnie w Europie świat jeszcze nie widział. Nic dziwnego że Araby spokojnie przejmują Europe, wykorzystując głupote białego człowieka.
Cywilizacja europejska to cywilizacja śmierci, skazana na zagładę. Mam nadzieję że Sułtanat Europy który powstanie tutaj za 50 lat nie powtórzy błędów białego człowieka i odrzuci wszystkie chore ideologie na których oparta jest dzisiejsza Europa.

 

Portret użytkownika Adala

Akurat mordowanie dzieci

Akurat mordowanie dzieci (również narodzonych) jest bardzo popularne w wielu miejscach na świecie. Tak samo porzucanie osób starych i schorowanych, a więc nieproduktywnych dla społeczeństwa. To Europa ma "dziwny" zwyczaj utrzymywania ich przy życiu.

Portret użytkownika figa

 ,, Turystyka' ' w takiej

 ,, Turystyka' ' w takiej sprawie brzmi rzeczywiście głupio . Ale sama eutanazja jest dla mnie w porządku , popieram ją . Nie ma nic wzniosłego w strasznym bólu , kiedy nic już nie może pomóc ! Takie cierpienie upadla i odbiera godność człowiekowi . I taka jest prawda . Hasło ,,cierpienie uszlachetnia '' jest wymyślone przez manipulatorów religijnych , którzy na tym trzepią kasę . Nie ma nic uszlachetniającego w tym , że ktoś musi mi tyłek podcierać ! Dopóki nie ma skutecznej pomocy na przerażające cierpienia na łożu bolesci , człowiek ma prawo do godnego odejścia , bez chorego podtrzymywania przy takim życiu ! Oswiadczyłam moim Bliskim , że nie życzę sobie przedłużania mi takiego bólu , ani podcierania mi tyłka ! to moje zycie i mam do tego prawo , niezależnie od tego , czy to się komuś podoba , czy nie . Uporczywy , rujnujący życie i psychikę ból , spowodowany przez nieuleczalną chorobę ,jest absolutną podstawą do eutanazji . Dla mnie to jest humanitarne , oto moja opinia . Koniec , kropka .

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem