Podejrzenie epidemii ptasiej grypy w Hongkongu

Kategorie: 

Wraca problem ptasiej grypy. W Hong Kongu na jednej z ferm drobiu wykryto trzy przypadki H5N1. W ramach prewencji wyeliminowano 17 tysięcy kurcząt.

 

Wszystkie inne fermy są pod ścisłym nadzorem. Grozę sytuacji potęguje to, że znajduje się również przypadki H5N1 wśród ptactwa dzikiego a to nie rokuje dobrze dla szybkiego zdławienia niebezpieczeństwa.

 

Jeden z pracowników miejscowej szkoły, który zajmował się sprzątaniem zdechłych ptaków ma teraz objawy grypowe. W ramach ostrożności placówki edukacyjne zamknięto do odwołania na czas dezynfekcji.

 

Zaledwie parę dni temu donoszono o stworzeniu sztucznego szczepu H5N1 zdolnego do przenoszenia drogą kropelkową. Ziszczenie takiego scenariusza byłoby dramatem na niewyobrażalną skalę. Biorąc pod uwagę śmiertelność na ten rodzaj grypy sięgającą 60% aż trudno sobie wyobrazić skutki uwolnienia tak zjadliwego wirusa a przecież może on też zmutować spontanicznie.

 

Źródłohttp://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_desc&edis_id=BH-20111220-33482-CHN

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zaintrygowany

Krótko mówiąc po wykryciu 3

Krótko mówiąc po wykryciu 3 przypadków wirusa na owej fermie postanowiono prewencyjnie zlikwidować ją w całości. W jaki sposób zabito kilkanaście tysięcy kurczaków nie podali. Można się tylko domyślać, że humanitarne to nie było.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika oseti

Dlaczego pomagacie im siać

Dlaczego pomagacie im siać panikę? Mają w swoich rękach  naukowców i całe laboratoria i wszystko mogą zbadać dla osiągnięcia swojego celu, a cel jest jeden. Wywołać strach w społeczeństwie. Przy okazji wybicia stad wzrosną ceny żywności i może dojść do głodu. Nie wykluczone, że zabierają te ptaki na wybicie, a faktycznie trafiają do handlu. Kto ma kontrolę nad tą mafią? W propagandowych mediach pokażą to co chcą. Tylko czekać jak będą mordować w ten sam sposób całe populacje miast.NIE DRUKOWAĆ TAKICH ARTYKUŁÓW.

Kiedyś myśleliśmy że ziemia jest płaska,W SZKOLE UCZONO NAS ŻE ATOM JEST NIE PODZIELNY.dziś myśli się że wszechświat ma granice

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem