Po pożarze w północnej części Petersburga mieszkańcy muszą używać masek

Kategorie: 

W Petersburgu w dzielnicy Wyborg w magazynie, w którym przechowywano pojemniki z olejem silnikowym i części samochodowe, wybuchł wczoraj pożar – podaje Emercom.

 

 

Ściany obiektu u wymiarach 150x150 m² i wysokości 15 m, zbudowane są z litego betonu. Magazyn zlokalizowany jest sąsiedztwie sześciopiętrowego biurowca.

 

Nie podano informacji o ofiarach, ale istnieje zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. W obszarze zdarzenia i w okolicy pracuje laboratorium chemiczne i radiometrycznego. Specjaliści co 15-20 minut przeprowadzają wszystkie niezbędne pomiary powietrza na zawartość substancji szkodliwych i niebezpiecznych.

 

Niektórzy mieszkańcy dzielnicy Wyborg noszą maski gazowe, inni używają bandaży z gazy, aby chronić się przed zagrożeniem. Generalna Dyrekcja Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w Petersburgu apeluje do ludzi, aby nie panikowali.

 

Okolice spowił czarny dym, co pogorszyło widoczność na drogach, w tym na obwodnicy miasta. W gaszeniu ognia wzięły udział 54 jednostki ratownicze, śmigłowce i 234 strażaków.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika achiles

Oj tam, bez przesady, a ile

Oj tam, bez przesady, a ile to tak groźnych POŻARÓW u NAS było od początku SIERPNIA, DO KOŃCA WRZEŚNIE, już, nie pamietacie? A paliły się wielkie dzikie wysypiska CHEMIKALIÓW, SKŁADOWISKA OPON, 2 FABRYKI OKIEN, MAGAZYN PALIW I SMARÓW W GDYŃSKIM PORCIE WOJSKOWYM, JAKIEŚ CHEMICZNE ZAKŁADY I SKŁADY, KOŁO ŁODZI I TAK DALEJ I TAK DALEJ, sporo tego było, ja widziałem sam osobiście relację z około 12 takich GROŹNYCH, DLA ŻYCIA I ZDROWIA POLAKÓW POŻARÓW i co  było, jakieś z tego tytułu LARUM?, nie, nie było, bo SZMATŁAWE MENDIA, to skwapliwie tuszowały w taki sposób, ze pokazywały gigantyczne rozmiary POŻARÓW, do 14, kiedy ludzie byli w pracy, a już w wieczornych wiadomościach jedynie malutkie wzmianki i migawki i to też tylko czasem, jak nie byli pewni, czy się uda STRAŻAKOM OGIEŃ, DO DNIA NASTĘPNEGO OPANOWAĆ. A trujące DYMY I SUBSTANCJE CHEMICZNE szły na POLSKĘ, to w tym, lub tamtym kierunku. OJ JAK BIEDNE JEST OBECNIE TO NASZE SPOŁECZEŃSTWO, TAK BEZWZGLEDNIE MANIPULOWANE, OKŁAMYWANE I OGŁUPIANE przez środki masowego ogłupiania. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem