Po pożarze w północnej części Petersburga mieszkańcy muszą używać masek

Kategorie: 

W Petersburgu w dzielnicy Wyborg w magazynie, w którym przechowywano pojemniki z olejem silnikowym i części samochodowe, wybuchł wczoraj pożar – podaje Emercom.

 

 

Ściany obiektu u wymiarach 150x150 m² i wysokości 15 m, zbudowane są z litego betonu. Magazyn zlokalizowany jest sąsiedztwie sześciopiętrowego biurowca.

 

Nie podano informacji o ofiarach, ale istnieje zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. W obszarze zdarzenia i w okolicy pracuje laboratorium chemiczne i radiometrycznego. Specjaliści co 15-20 minut przeprowadzają wszystkie niezbędne pomiary powietrza na zawartość substancji szkodliwych i niebezpiecznych.

 

Niektórzy mieszkańcy dzielnicy Wyborg noszą maski gazowe, inni używają bandaży z gazy, aby chronić się przed zagrożeniem. Generalna Dyrekcja Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w Petersburgu apeluje do ludzi, aby nie panikowali.

 

Okolice spowił czarny dym, co pogorszyło widoczność na drogach, w tym na obwodnicy miasta. W gaszeniu ognia wzięły udział 54 jednostki ratownicze, śmigłowce i 234 strażaków.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika achiles

Oj tam, bez przesady, a ile

Oj tam, bez przesady, a ile to tak groźnych POŻARÓW u NAS było od początku SIERPNIA, DO KOŃCA WRZEŚNIE, już, nie pamietacie? A paliły się wielkie dzikie wysypiska CHEMIKALIÓW, SKŁADOWISKA OPON, 2 FABRYKI OKIEN, MAGAZYN PALIW I SMARÓW W GDYŃSKIM PORCIE WOJSKOWYM, JAKIEŚ CHEMICZNE ZAKŁADY I SKŁADY, KOŁO ŁODZI I TAK DALEJ I TAK DALEJ, sporo tego było, ja widziałem sam osobiście relację z około 12 takich GROŹNYCH, DLA ŻYCIA I ZDROWIA POLAKÓW POŻARÓW i co  było, jakieś z tego tytułu LARUM?, nie, nie było, bo SZMATŁAWE MENDIA, to skwapliwie tuszowały w taki sposób, ze pokazywały gigantyczne rozmiary POŻARÓW, do 14, kiedy ludzie byli w pracy, a już w wieczornych wiadomościach jedynie malutkie wzmianki i migawki i to też tylko czasem, jak nie byli pewni, czy się uda STRAŻAKOM OGIEŃ, DO DNIA NASTĘPNEGO OPANOWAĆ. A trujące DYMY I SUBSTANCJE CHEMICZNE szły na POLSKĘ, to w tym, lub tamtym kierunku. OJ JAK BIEDNE JEST OBECNIE TO NASZE SPOŁECZEŃSTWO, TAK BEZWZGLEDNIE MANIPULOWANE, OKŁAMYWANE I OGŁUPIANE przez środki masowego ogłupiania. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ