Na plaże w pobliżu Kaliningradu morze wyrzuciło ogromne ilości bursztynów

Kategorie: 

Po silnym sztormie mieszkańcy miasta Pionerskij w regionie kaliningradzkim ruszyli na bursztynowe łowy, ponieważ na szerokich plażach zalegają sterty wodorostów z jantarami.

 

Mimo sześciostopniowego mrozu, ludzie do zachodu słońca w dnia 6 stycznia br. roku grzebali w piasku, a odważniejsi śmiałkowie, w kombinezonach nurków, penetrowali przybrzeżne wody, łapiąc w sieci okazałe bursztyny.

„Wśród ludzi panowały niesamowite emocje. Wszyscy, bez względu na wiek, wzięli kije, wiosła i ruszyli na plażę. Potem grzebali w zamarzniętym piasku lub przeżywali tortury w wodzie, póki ich ciała nie posiniały z zimna”.

Poszukiwania trwają po dziś dzień. Na wybrzeżu w rejonie Kaliningradu skoncentrowane jest 95 % światowych rezerw bursztynu, którego wiek wynosi około 50 milionów lat. W 2014 roku Rosjanie wydobyli tam około 250 ton tego surowca.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Corvus

Winszuję znajomości

Winszuję znajomości geografii. W pobliżu Kaliningradu? Z Pionierskiego do Kaliningradu jest ok. 37 km w linii prostej i to w dodatku są miejscowości w zupełnie innych jednostkach morfogenetycznych Obwodu (Kaliningrad leży na najbardziej wysuniętym na południowy-wschód fragmencie Zalewu Wiślanego przy ujściu doń Pregoły, Pionierskij po drugiej stronie Półwyspu Sambijskiego nad morzem).  Ale co tam! W takim razie od dziś będę mówić: "na plaży w Karwii, niedaleko Gdyni", albo "na plaży w Gdańsku, niedaleko Elbląga" - to będzie dokładnie taka sama skala przybliżenia.

Portret użytkownika achiles

Mógłbyś tak tu nie pajacować,

Mógłbyś tak tu nie pajacować, to nie oni skradli bursztynowa komnatę, tylko Niemcy ją im UKRADLI. Widzę że pojawił się tu nowy samozwańczy HISTORYK, od tej NAUKI zakłamywania. A swoją drogą, czy to nie znak, owoce obradzały dwukrotnie, największe w dziejach zbiory zbóż, numero UNO na świecie i teraz wysyp największy tego MINERAŁU CENIONEGO. A dla ciebie zadymiarzu, mała ciekawostka są największe pokłady BURSZTYNU, są właśnie w KALININGRADZIE, niegdyś i u nas sporo tego było, ale powydobywano, rozkradziono i w świat jako gotowe wyroby powysyłano, zostawiając w naszym budżecie znikomą część wartości za to. Natomiast w Rosji, większość tego jest pod kuratelą SKARBU PAŃSTWA i stanowi dobro narodowe, za które jeden jegomość ponoć gwarantuje swoją głową i oczywiście sam też z tego czerpie przyzwoite ale umiarkowane dochody. 
Obecnie w pałacu Katarzyny w Carskim Siole znajduje się kopia zaginionej Bursztynowej komnaty, ukończona w 2003 r. Prace nad rekonstrukcją komnaty rozpoczęto w 1979 i prowadzono je na podstawie zachowanych źródeł: zdjęć i dokumentów. Kopia kosztowała 11,5 mln dolarów[potrzebne źródło], a w jej uroczystym otwarciu podczas obchodów trzechsetlecia Sankt Petersburga brali udział m.in. Władimir PutinGerhard Schröder i George Bush[3].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bursztynowa_Komnata

Portret użytkownika suwak

Geniusze komnata została

Geniusze komnata została odnaleziona więc o co ten spór? nie mam dowodu lecz twierdze że jak ktoś mógł to zajumać to tylko ruscy a drugim najlepszy kradziejem na świecie są niestety polacy, więc pewnie i oni odnaleźli ją i jakże szybko zapomnieli o fakcie by nienarażać się na powrót wtórny na Ziemie skalane . Jak dobrze poszukasz to znajdziesz informacje gdzie szukali go niemcy z polakami w latach 70-90 mniewam że tamteż się znajdowały, mroźna tunga i brak cywilizacji.. I po grzyba ktoś by budował komnate, obiekt mieszkalny czy chociażby skrytke na skradzione łupy pod wodą skoro <20% Ziemii to ląd stały zaledwie >16% jest zamieszkałe, reszta to pustkowia i odludzia. Snieg(mrozy) czy szczery żar z nieba i okropnie chłodne noce lub 3miesięczne deszcze... jest w czym wybierać by zadbać o to by nikt nie mógł odnaleźć tejże komnaty. I DO c***a Pana jak wyobrażacie sobie to bo ja nie zbyt docieram do etapu wizualizacji? Ktoś spakował w teczke i ruszył z nią w świat i nikt oczywiście nie wie że ten ktoś w tej "teczce" niósł akurat armature powojennych łupów skontruowanych na zamówienie, choć kto wie jaki burdel naprawdę panował w powojennej Europie .
 
 
PS. na litość boską proszę o jaki kolwiek przejaw kolebki rozumu na który pracowały dwadzieścia jeden pokoleń i ostatnie pięć ot żeby wychować krętaczy i "leszczy" jak ktoś wpomniał bez namysłu piszących lelum polelum |jeśli chcesz się wypowiedzieć na temat moich powiedzonek, wpierw zastanów się czy to coś wniesie|. Chciałbym by to był poważny portal, choć przy tej grupie administrujących oczywiście nie o wszystkich mowa jest teoretycznie nie możliwe, a mam szczerą nadzieję aby stał się taki, niemalże to zależy tylko od forumowiczów i ich poziomu wypowiadania się jak prezentuje się strona i jaki klimat panuje w społeczności WIRTUALNEJ. zaznaczam bo nie każdy pamięta, stosując swoje pokazowe odzywki ,których zwykle używa do swoich martretowanych zwierząt by nikt nie mógł skomentować jak bardzo żenujące one bywają. Dobranoc miłej nocy

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem