Na plaże Kalifornii fale ponownie wyrzuciły niezwykłe niebieskie meduzy

Kategorie: 

W ostatnich latach naukowcy coraz bardziej zwracają uwagę na dziwne rzeczy, które dzieją się w morzach, ale nie mniej dziwne zdarzenia mają miejsce na plażach.

 

Ostatnio fale ponownie wyrzuciły na brzegi wzdłuż zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych miliony, małych, tajemniczych stworzeń (łac. Velella velella). Oczywiście, mieszkańcy wykazują wielkie zainteresowanie inwazją nietypowych najeźdźców, donosi Reuters.

Meduzopodobne istoty, których długość nie przekracza 7- 10 cm, mają jasny, niebieski kolor i płetwę, wypełnioną gazem, która pozwala im na unoszenie się na powierzchni wody. Ich kierunek ruchu jest całkowicie zależny od wiatrów i prądów.

„Ilość istot, które fale wyrzuciły na plażach Ameryki Północnej, jest uderzająca. My i moi uczniowie naliczyliśmy więcej niż tysiąc stworzeń na jednym metrze kwadratowym” – powiedział Kevin Raskoff, profesor biologii w College of Monterey.

Eksperci nie wiedza, dlaczego te morskie organizmy tak licznie wylądowały na brzegu. W ogóle nie wiele o nich wiadomo. Stworzenia przypominają wyglądem meduzy, ale ich ciała wyposażone są w żądła, którymi prawdopodobnie ogłuszają ofiary. Zwierzęta nie są groźne dla ludzi, a żywią się dryfującym zooplanktonem.


Zdaniem ekspertów, istoty te bardzo często występują w oceanach, ale nie wiele o nich wiadomo. Jednym z powodów wyrzucenia tych zwierząt na brzeg, może być nadmierne ogrzanie wód przybrzeżnych. Inni sugerują, że ich pojawienie się na wybrzeżu stanowi zapowiedź aktywności sejsmicznej po pacyficznej stronie Ameryki Północnej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika P.WALKER

coz moja skromna osoba moze

coz moja skromna osoba moze powiedziec na ten temat hm....otuz to ze efektem tego wzystkiego wyplukiwania zycia z wody na plaze jest ingerencja obcych .statki obcych zaczely przenosic sie i londowac w wodach zdala od ludzi.efektem jest zanieczyszczona radioaktywna woda i silne pole magnetyczne .to wszystko powoduje anomalie u zwierzat i kierowanie ich w nie te strone co powinny plynac.

Portret użytkownika Wujek21

P.WALKER napisał: a badałes

P.WALKER wrote:

a badałes kiedys zachowanie radioaktywnosci wobec slnego pola elektromagnetycznego?

 
Nie ale ty pewnie badałeś licznikiem geigera wszystkie zakątki świata łącznie z rowem mariańskim i pewnie na dowód masz zdjęcia satelitarne robione własnoręcznie telefonem... 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem