Plama słoneczna 1305 rośnie w siłę

Kategorie: 

Podczas gdy wszyscy oczekiwali aktywności ze strony plamy słonecznej 1302 zachowuje się ona w sposób umiarkowany. To bardzo ważne, bo rozległa plama jest jeszcze w zasięgu naszej planety. Niepokoić zaczyna za to plama 1305, która bardzo urosła.

 

Mimo, że plama 1302 nie jest aż tak aktywna jak się spodziewano to aktywność słoneczna pojawia się z innych regionów. Jednym z nich jest plama 1305, która posiada strukturę magnetyczną sprzyjającą powstawaniu rozbłysków. Plama ta nadal rośnie w siłę i dzisiaj w nocy doszło tam do średniego rozbłysku sklasyfikowanego, jako M3.9.

 

W stronę Ziemi zmierza również plazma wyemitowana przez koronalny wyrzut masy towarzyszący rozbłyskowi M1.2,  w tym wypadku wydaje się, że zjawisko mogło być wywołane przez kometę, która spaliła się w okolicy naszej gwiazdy. Jest to dobrze widoczne na zdjęciach z satelity STEREO stanowiących ilustrację do tej wiadomości.

 

 

Wspomniany rozbłysk i towarzyszący mu rozbłysk M1.2 rozpoczął się o 09:59 w sobotę i trwał stosunkowo długo. Chmura plazmy zmierzająca w stronę naszej planety nie jest szybka i porusza się z prędkością około 500 km/s.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika endra

Hej Koledzy Polacy

Hej Koledzy Polacy uczepilisce Sie Slonca i sie wyzywacie,Jesli my damy sp[okoj naszej gwiezdzie to i ona nam nic niezrobi,Wszystko w rekach Boga nie jezusa lecz podkreslam Boga,jesli ktos niewierzy to bedzie mial koniec Swiata lecz tyko dla niego.ludziska obudzcie sie i nieszukajcie zadymy w kosmosie bo nawet elenin ani wybuchy na sloncu nic nam niezrobia,jesli my sami nierozwalimy planety to jeszcze tysiace pokolen zamieszka na naszej ZIEMI,pozdrawiam !!

Portret użytkownika Katechii

Ta strona mnie już denerwuje.

Ta strona mnie już denerwuje. Codziennie na świecie spotyka się różne anomalie i trzęsienia ziemii. Dajecie tu też informacje na temat plam słonecznych, które były zawsze i będą zawsze - większe lub mniejsze. Łącząc to wszystko razem sprawiacie tylko, że ludzie częściej tu zaglądają. Próbujecie sprawić aby ludzie uwierzyli w koniec świata w 2012 roku? Oficjalnie nie wspominacie o tej dacie ale wszystko na to wskazuje. W komentarzach oprócz tego roku pojawiają się wzmianki o róznych proroctwach i cytaty z Apokalipsy. A może specjalnie bierzecie te nowinki, które jakoś się z tym pokrywają? Skoro lubicie się bawić w cytaty to proszę bardzo: "Nie znasz dnia ani godziny".
Do widzenia

Portret użytkownika BountyHunter

Nastąpiły 2 duże koronalne

Nastąpiły 2 duże koronalne wyrzuty Materii w Kierunku Ziemi.W Sobotę nastąpiły wyrzuty ok. 10:17 UTCPoruszają się z prędkością 500km/sdotrą 4-5 października Niestety nie podali siły WyrzutuI nie wiadomo, czy te dwa wyrzuty mogą coś spowodować...złego... 17 września na ZnZ ukazał się artykuł...naukowcy z NASA ostrzegają iż w Ziemskiej Magnetosferze jest Pełno Dziur... Jak myślicie te wybuchy doprowadzą do jakiś Rzeczy, które NAM nie będą sprzyjały ??Pozdrawiam!!

When the people fear the government there is tyranny. When the government fears the people, there is liberty.
~Thomas Jefferson

Portret użytkownika MarekPoznań

Plama 1305 już powoli schodzi

Plama 1305 już powoli schodzi z pola widzenia, ale właśnie nowa plama 1309 pojawiła się na zdjęciach i wygląda na to, że może doczekamy się paru pierdyknięć. Ogólnie mówiąc, coś podejrzanie spokojnie jest na Słońcu, może nasze kochane słoneczko bierze głębszy oddech i jeszcze dmuchnie w nasza stronę swoim wiaterkiem.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem