Piorun uderzył w samolot, lecący z Islandii do USA – w kadłubie powstała dziura

Kategorie: 

Załoga zdecydowała się kontynuować lot, choć w kadłubie powstała dziura. Uszkodzony samolot przeleciał jeszcze sześć tysięcy kilometrów.

 

Piorun uderzył w Boeinga 757, lecącego z Reykjaviku do amerykańskiego Denver (lot nr 671). Dziura powstała w stożku nosa maszyny. Incydent miał miejsce we wtorek, tuż po tym, jak samolot linii lotniczych Icelandair wystartował z lotniska w Keflaviku, położonym w południowo - zachodniej części wyspy.

„Rozległ się głośny huk. Było głośno. Błysnęło jasne światło. To było przerażające” - powiedział Nathan Maxwell, muzyk grupy The Bunny Gang, w wywiadzie udzielonym  gazecie Denver Post. Artysta zakończył europejski tourne i wracał do domu.

Zdaniem pasażerów, załoga natychmiast ogłosiła przez głośniki, że w samolot uderzył piorun. Zapewniono jednak, że wszystko jest pod kontrolą i nikomu nic złego nie zagraża. Kontynuowano więc podróż do Denver. Służby prasowe Icelandair dobrze oceniły zachowanie pilotów.

 

Wszystkie systemy na pokładzie samolotu działały prawidłowo, a maszyna nie traciła stabilności. Załoga nie miała żadnych problemów z pilotowaniem. Po wylądowaniu na lotnisku w Denver, samolot o nazwie Herðubreið (każdy samolot linii lotniczych Icelandair nosi nazwy islandzkich wulkanów), został wysłany do naprawy. Żaden z pasażerów i członków załogi nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem