Pierwszy od miesięcy rozbłysk X na Słońcu

Kategorie: 

Zgodnie z oczekiwaniami i zapowiedziami astrofizyków doczekaliśmy się dzisiaj rozbłysku klasy X1.7. Poprzedzał go rozbłysk M2.9, a obie flary powstały z nowego regionu 1882. Był to pierwszy rozbłysk X od maja 2013.

 

Zjawisko rozpoczęło się o 7:53 czasu uniwersalnego a szczyt na poziomie X1.7 osiągnięto o 08:01. Rozbłyskowi towarzyszył koronalny wyrzut masy jednak ze względu na to, że plama 1882 nie jest jeszcze w pozycji na wprost Ziemi, niespodziewane jest nadejście fali naładowanych cząstek.

Specjaliści przyznają, że to zaskakujące, iż z plamy o konfiguracji magnetycznej beta powstają tak silne rozbłyski. Za kilka dni plama ta znajdzie się na wprost Ziemi.

 

 

Więcej informacji na temat aktualnej aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zantar

To się chwali parę X kilka M

To się chwali parę X kilka M to nam słoneczko się obudziło może jak jego plazma ogrzeje naszą planetarną jonosferę to zneutralizuje grożbę zimy stulecia oby tylko oj mogą być i efekty uboczne burz geomagnetycznych czyli spięcia elektrostatyczne oraz blackout i inne anomalie elektromagnetyczne.Więc i są plusy i minusy odn przebudzonego słońca do tego jest zagrożenie nadaktywnością i tektoniczną [wulkany] i sejsmiczną(trzęsienia ziemi).Jak słońce śpi to ziemia hibernuje,jak nieśpi to i ziemia się budzi=wszystko się ze sobą łączy...!!!

Portret użytkownika Zenek

A propo dzisiejszego

A propo dzisiejszego trzęsienia koło Japoni, tego 7 stopniowego,  to zapewne niektórzy jeszcze pamiętają niedawną informacje także z portalu ZnZ o planach japońskiej marynarki wojennej odnośnie zbadania miejsca "epicentrum" poprzedniego "trzęsienia ziemii" jakie było przyczyną tsunami w jakim smierć poniosło kilkaset tysięcy Japończyków.
 
Publiczną tajemnicą jest iż poprzednie tsunami zostało wykonane poprzez zdetonowanie nazistowskiego ładunku jądrowego na dnie by wymusić na japońskim rządzie oddanie kontroli nad japońskim systemem emerytalnym judaszowym hienom z Wall Street.
 
Obecne "trzęsienie ziemii" jakie miało miejsce w miej więcej tym samym miejscu co poprzednie niekoniecznie musi mieć przyczyny naturalne. Może być najzwyczajniejszym złożonym przez nazistów od tory ostrzezeniem by Japończyczy nie szperali na dnie morza za śladami poprzedniego holokaustycznego bandytyzmu (miejsce detonacji ładunku jadrowego). Takim właściwtym żydom a opisanym w ST kolejnym politycznym bandytyzmem obliczonym na zastraszanie kolejnego japońskiego rządu w obliczu bankrytującego amerykańskiego rządu i konieczności wmuszenia komuś ichniejszych śmieciowych obligacji USA za prawdziwą gotówkę po raz kolejny ssaną z Japończyków.
 
 
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem