Pierwszy od miesięcy rozbłysk X na Słońcu

Kategorie: 

Zgodnie z oczekiwaniami i zapowiedziami astrofizyków doczekaliśmy się dzisiaj rozbłysku klasy X1.7. Poprzedzał go rozbłysk M2.9, a obie flary powstały z nowego regionu 1882. Był to pierwszy rozbłysk X od maja 2013.

 

Zjawisko rozpoczęło się o 7:53 czasu uniwersalnego a szczyt na poziomie X1.7 osiągnięto o 08:01. Rozbłyskowi towarzyszył koronalny wyrzut masy jednak ze względu na to, że plama 1882 nie jest jeszcze w pozycji na wprost Ziemi, niespodziewane jest nadejście fali naładowanych cząstek.

Specjaliści przyznają, że to zaskakujące, iż z plamy o konfiguracji magnetycznej beta powstają tak silne rozbłyski. Za kilka dni plama ta znajdzie się na wprost Ziemi.

 

 

Więcej informacji na temat aktualnej aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zantar

To się chwali parę X kilka M

To się chwali parę X kilka M to nam słoneczko się obudziło może jak jego plazma ogrzeje naszą planetarną jonosferę to zneutralizuje grożbę zimy stulecia oby tylko oj mogą być i efekty uboczne burz geomagnetycznych czyli spięcia elektrostatyczne oraz blackout i inne anomalie elektromagnetyczne.Więc i są plusy i minusy odn przebudzonego słońca do tego jest zagrożenie nadaktywnością i tektoniczną [wulkany] i sejsmiczną(trzęsienia ziemi).Jak słońce śpi to ziemia hibernuje,jak nieśpi to i ziemia się budzi=wszystko się ze sobą łączy...!!!

Portret użytkownika Zenek

A propo dzisiejszego

A propo dzisiejszego trzęsienia koło Japoni, tego 7 stopniowego,  to zapewne niektórzy jeszcze pamiętają niedawną informacje także z portalu ZnZ o planach japońskiej marynarki wojennej odnośnie zbadania miejsca "epicentrum" poprzedniego "trzęsienia ziemii" jakie było przyczyną tsunami w jakim smierć poniosło kilkaset tysięcy Japończyków.
 
Publiczną tajemnicą jest iż poprzednie tsunami zostało wykonane poprzez zdetonowanie nazistowskiego ładunku jądrowego na dnie by wymusić na japońskim rządzie oddanie kontroli nad japońskim systemem emerytalnym judaszowym hienom z Wall Street.
 
Obecne "trzęsienie ziemii" jakie miało miejsce w miej więcej tym samym miejscu co poprzednie niekoniecznie musi mieć przyczyny naturalne. Może być najzwyczajniejszym złożonym przez nazistów od tory ostrzezeniem by Japończyczy nie szperali na dnie morza za śladami poprzedniego holokaustycznego bandytyzmu (miejsce detonacji ładunku jadrowego). Takim właściwtym żydom a opisanym w ST kolejnym politycznym bandytyzmem obliczonym na zastraszanie kolejnego japońskiego rządu w obliczu bankrytującego amerykańskiego rządu i konieczności wmuszenia komuś ichniejszych śmieciowych obligacji USA za prawdziwą gotówkę po raz kolejny ssaną z Japończyków.
 
 
 
 

Portret użytkownika uLtra

To ty baron...już ci kiedyś

To ty baron...już ci kiedyś coś pisałem,....a co do anakina,,to tylko w nim nadzieja...on nas ocali...oczywiście,,zazdroszczę tej wiedzy która on ma w jednym palcu..tylko szkoda chłopaka,,wciąż patrzy w słonko,nie śpi,czuwa..wykończy sie nam jeszcze,a szkoda....anakin...obi wan jest z tobą..

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika asik06031973

a co byś chciał począć

a co byś chciał począć biedaku? co ma być to będzie, przeciętnego  człowieka nie stać na budowanie schronów, pracuję mam dzieci i kasy brakuje do końca miesiąca i mam zapasy robić? taaa jasne ciekawe za co. Rachunków nie zapłacę to mi poodcinają wszystko i wtedy będzie jak w bunkrze Wink

Portret użytkownika RH+

morfeuszu, sądząc po

morfeuszu, sądząc po avatarze, powinieneś w swoim schronie siedzieć schowany cały czas i wychodzić tylko po to, by dać dowody dla USA o bezsprzecznej winie Assada.
Jeśli chodzi o ten rozbłysk - możesz wyjść z norki - jeśli chcesz, nie grozi ci spalenie mózgu.

Portret użytkownika MORFEUSZ POWRÓCIŁ

z tym asadem nie kumam .a z

z tym asadem nie kumam .a z tym rozblyskiem to bylo pytanie ironiczne wiem tu sie nie ironizuje.chodzi mi ze duzo gadania o niczym rozblyski i rozblyski.i niemam norki tylko profesjonalny bunkier 15 metrow pod ziemia.mam tam lepiej niz w domu.nawet powudz mi nie straszna bo mam kanal wykuty w skale do wysokosci 30 metrow,shron wodoodporny w razie promieniowania zalewa go 5 metrow wody ,kanał wyrzutowy w razie ewakuacji ze schronu na powierzchnie.wiem,ze przesadzilem troche z budowa ale takie hobby hehe

Portret użytkownika MORFEUSZ POWRÓCIŁ

z checia bym ci pokazał ale

z checia bym ci pokazał ale zwazywszy na dzisiejsza tehnologie niemoge tego zrobic  poniewaz.robiac zdiecie np tel  miejsce jest do namierzenia  (ludzie nawet niewiedza )dokladnie jest zapisywana pozycja gps.co ciekawe dzisiejsza technologia pozwala na namierzenie zdiecia nietylko z tel ale gdy go przekleje tutaj.czytniki sim do 200 wykasowanych sms i polączen mozna kupic za 300 zeta itd.

Portret użytkownika Roo

Weź koleś przestań... któryś

Weź koleś przestań... któryś raz z rzędu widzę ten sam głodny kawałek, publikujesz jakiś post, a pod spodem "gość" dopisuje tekst "ale jesteś super! muszę obserwować to co piszesz". Proszę... to jest żenujące, nie komentuj swoich wypowiedzi!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem