Pierwsza erupcja Etny w 2013 roku

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Sycylijski wulkan Etna wybuchł po raz pierwszy w tym roku. Sycylijski wulkan Etna, od czasu do czasu, się przebudza, ale w większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla miejscowej ludności. W tym roku emitował tylko parę i gazy wulkaniczne, ale po raz kolejny postanowił pokazać możliwości swoich erupcji, które wyglądają spektakularnie zwłaszcza w nocy.

 

Erupcja wulkanu rozpoczęła się wczoraj po południu, a zakończyła rano. W sumie nowa faza erupcji trwała około 12 godzin.  Według specjalistów z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii, aktywność obserwowano w nowym kraterze zwanym "Bocca nuova" na południowo-wschodniej stronie Etny.

 

 

Erupcji towarzyszył silny wstrząs podziemny i rodzaj normalnej aktywności wulkanicznej typu stromboliańskiego, z hukiem i lawą włącznie. Jak na razie nowa aktywna faza sycylijskiego żywiołu nie utrudnia codziennego życia mieszkańców, jak i funkcjonowania okolicznych lotnisk.

 

Źródło http://lci.tf1.fr/science/environnement/eruption-de-l-etna-des-images-exceptionnelles-7790698.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Pisze to do takich co

Pisze to do takich co wyśmiewali ten koniec świata,i teraz macie, może ktoś z normalnym rozumem wyjasni jak to widzi wulkany wybuchają wkrótce ziemia zamieni się w białą oblodzoną kóle,po jakimś czasie braknie żywności ,a jak będziecie chcieli chciaż lato wspomnieć,to proponuje foto tapete z pięknym słoneczkiem, w tle piękne zielone drzewa,proponuje nagraćjak ptaszki ćwierkają ,niewiem czy doczekamy normalne następne lato, w tą sobote dojdzie do trzesienia ,i wulkany wysadzą oj będzie sie działo,może elektronika padnie czekamy,trzymajcie się

Skomentuj