Pięć CME na Słońcu, część plazmy jest skierowana w Ziemię

Kategorie: 

Na Słońcu doszło do erupcji, która 24 lutego zapoczątkowała kilka wydarzeń typu koronalny wyrzut masy (CME). Pierwszy z CME był skierowany na północ gwiazdy, a drugi był skierowany w Ziemię. Spodziewana jest burza magnetyczna G2, już rośnie poziom protonów.

 

Aktywność słoneczna utrzymywała się na dość niskim poziomie mimo to doszło do nagłej eskalacji i skończyło się na kilku wyrzutach koronalnych. Dotarcie plazmy do Ziemi spodziewane jest 27 lutego i wtedy może nas czekać kolejna burza magnetyczna, która potrwa prawdopodobnie aż do 28 lutego. Tutaj można oglądnąć symulację docierania plazmy, http://solarham.com/cmewatch2.htm

Wzrost emisji protonów jest zauważalny, ale mieści się jeszcze w normach. Na Słońcu są cztery aktywne regiony, ale nie są w stanie wywołać silniejszych zjawisk. Potencjalnie niebezpieczna plama 1422 właśnie wychodzi z pozycji strzeleckiej w naszą stronę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika O Rzesz

To tylko ciekawostka. Doszło

To tylko ciekawostka. Doszło i poszło. Dochodzi od miliardów lat. Co to ma być ... kolejny element straszenia ludzi?. Co ma być i tak będzie. Zajmijcie się sprawą wprowadzania w Polsce GMO (głosowanie 28-02-2012) a nie pierdołami na które i tak nie mamy wpływu.

Portret użytkownika tote

Autor użył określenia, że

Autor użył określenia, że wyrzut masy nastapił "na północ gwiazdy" i jest ono błędne, ponieważ zakłada że przestrzeń kosmiczna ma kierunki geograficzne w naszym ziemskim rozumieniu. Można się tylko domyślać, że autor doszedł do takiego wniosku śledząc wyrzut masy na modelu NOAA (http://www.swpc.noaa.gov/wsa-enlil/cme-based/) i potraktował pokazywany tam diagram jak mapę Ziemi. Widoczny jest tam koronarny wyrzut w stronę satelity Stereo A, co akurat w tym konkretnym przypadku jest zwizualizowane jako wyrzut w górę (więc według naszych ziemskich zasad - na północ).
To oczywiście całkowicie błędne mniemanie i określenie, i nie ma tu nic do rzeczy czy Słońce ma bieguny magnetyczne czy nie i czy jest w rotacji. Do okreslenia kierunku wyrzutu (który następuje w przestrzeń kosmiczną) nie można użyć określenia "na północ" czy "na południe", bo przestrzeń kosmiczna nie ma tak zorientowanych kierunków .
Zresztą identycznie jest na Ziemi - nikt przecież nie twierdzi, że rakieta wystartowała np. w kierunku północnym jeśli jej clem jest jakieś miejsce w przestrzeni kosmicznej. Kierunki geograficzne dotyczą przecież miejsca NA ZIEMI a nie po za nią. Na tej samej zasadzie kierunki geograficzne słońca dotyczą miejsca NA SŁOŃCU a nie po za nim.

Portret użytkownika Ehh

Słońce kręci się wokół

Słońce kręci się wokół własnej osi co już wzynacza nam oś północ-południe. Teraz wystarczy umownie ustalić, która strona to północ, a która południe. W końcu jakoś trzeba radzić sobie z opisem ciał niebieskicvh - sytłumaczenie laika. 

Portret użytkownika JA

:)...Hm...niby dobre

:)...Hm...niby dobre skojarzenie i pytanie, ale co do "bzdury" już bym duskutowała , bo skoro słońce ukazuje nam kierunek, w postaci wschód ,zachód czyli też i północ,południe, to i jego ruchy muszą podlegać tym  samym prawom kierunku energii...jak mawia Hermetyzm i nie tylko- jak na górze tak na dole i odwrotnie..:)Poniższe stwierdzenie jest tylko przykłądem jak w prostych sprawach ludzki umysł sobie lubi budować iluzyjne komplikacje ...i tworzy uwarunkowania, by nie dojrzeć istosnych faktów, jakie ukazuje nam sama natura wokół i w nas samych ..Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika navajo88

nowy słószna uwaga

nowy słószna uwaga !!!!!!!!!J.M.HPs : w przeszczeni nie ma kierunku pólnoc połodnie , a nawet nie wiemy w jakiej części wszechświata jest ziemia i droga mleczna ,owszem jesteśmy częścią galaktyki ,,,ale w kturej części wszechświata się znajdujemy to nie wiemy i tyle !!!!!!

Portret użytkownika Pio'76

Ściągnij sobie darmowego open

Ściągnij sobie darmowego open office i wklejaj tam te swoje teksty przed opublikowaniem w celu sprawdzenia pisowni. Do treści się nie będę odnosił, bo można mieć różne braki w wiedzy ogólnej, albo nie akceptować tej  wiedzy, ale ortografia ma ścisłe zasady. Sam się uczyłeś pisać mieszkając w lesie?To żałosne, kiedy próbujesz uprawiać astrofizykę i filozofię robiąc tak przerażające błędy ortograficzne. Do tego jeszcze walisz tymi wykrzyknikami jakby Ci kończynę urwało.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem