Pięć CME na Słońcu, część plazmy jest skierowana w Ziemię

Kategorie: 

Na Słońcu doszło do erupcji, która 24 lutego zapoczątkowała kilka wydarzeń typu koronalny wyrzut masy (CME). Pierwszy z CME był skierowany na północ gwiazdy, a drugi był skierowany w Ziemię. Spodziewana jest burza magnetyczna G2, już rośnie poziom protonów.

 

Aktywność słoneczna utrzymywała się na dość niskim poziomie mimo to doszło do nagłej eskalacji i skończyło się na kilku wyrzutach koronalnych. Dotarcie plazmy do Ziemi spodziewane jest 27 lutego i wtedy może nas czekać kolejna burza magnetyczna, która potrwa prawdopodobnie aż do 28 lutego. Tutaj można oglądnąć symulację docierania plazmy, http://solarham.com/cmewatch2.htm

Wzrost emisji protonów jest zauważalny, ale mieści się jeszcze w normach. Na Słońcu są cztery aktywne regiony, ale nie są w stanie wywołać silniejszych zjawisk. Potencjalnie niebezpieczna plama 1422 właśnie wychodzi z pozycji strzeleckiej w naszą stronę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika O Rzesz

To tylko ciekawostka. Doszło

To tylko ciekawostka. Doszło i poszło. Dochodzi od miliardów lat. Co to ma być ... kolejny element straszenia ludzi?. Co ma być i tak będzie. Zajmijcie się sprawą wprowadzania w Polsce GMO (głosowanie 28-02-2012) a nie pierdołami na które i tak nie mamy wpływu.

Portret użytkownika tote

Autor użył określenia, że

Autor użył określenia, że wyrzut masy nastapił "na północ gwiazdy" i jest ono błędne, ponieważ zakłada że przestrzeń kosmiczna ma kierunki geograficzne w naszym ziemskim rozumieniu. Można się tylko domyślać, że autor doszedł do takiego wniosku śledząc wyrzut masy na modelu NOAA (http://www.swpc.noaa.gov/wsa-enlil/cme-based/) i potraktował pokazywany tam diagram jak mapę Ziemi. Widoczny jest tam koronarny wyrzut w stronę satelity Stereo A, co akurat w tym konkretnym przypadku jest zwizualizowane jako wyrzut w górę (więc według naszych ziemskich zasad - na północ).
To oczywiście całkowicie błędne mniemanie i określenie, i nie ma tu nic do rzeczy czy Słońce ma bieguny magnetyczne czy nie i czy jest w rotacji. Do okreslenia kierunku wyrzutu (który następuje w przestrzeń kosmiczną) nie można użyć określenia "na północ" czy "na południe", bo przestrzeń kosmiczna nie ma tak zorientowanych kierunków .
Zresztą identycznie jest na Ziemi - nikt przecież nie twierdzi, że rakieta wystartowała np. w kierunku północnym jeśli jej clem jest jakieś miejsce w przestrzeni kosmicznej. Kierunki geograficzne dotyczą przecież miejsca NA ZIEMI a nie po za nią. Na tej samej zasadzie kierunki geograficzne słońca dotyczą miejsca NA SŁOŃCU a nie po za nim.

Portret użytkownika Ehh

Słońce kręci się wokół

Słońce kręci się wokół własnej osi co już wzynacza nam oś północ-południe. Teraz wystarczy umownie ustalić, która strona to północ, a która południe. W końcu jakoś trzeba radzić sobie z opisem ciał niebieskicvh - sytłumaczenie laika. 

Portret użytkownika JA

:)...Hm...niby dobre

:)...Hm...niby dobre skojarzenie i pytanie, ale co do "bzdury" już bym duskutowała , bo skoro słońce ukazuje nam kierunek, w postaci wschód ,zachód czyli też i północ,południe, to i jego ruchy muszą podlegać tym  samym prawom kierunku energii...jak mawia Hermetyzm i nie tylko- jak na górze tak na dole i odwrotnie..:)Poniższe stwierdzenie jest tylko przykłądem jak w prostych sprawach ludzki umysł sobie lubi budować iluzyjne komplikacje ...i tworzy uwarunkowania, by nie dojrzeć istosnych faktów, jakie ukazuje nam sama natura wokół i w nas samych ..Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika navajo88

nowy słószna uwaga

nowy słószna uwaga !!!!!!!!!J.M.HPs : w przeszczeni nie ma kierunku pólnoc połodnie , a nawet nie wiemy w jakiej części wszechświata jest ziemia i droga mleczna ,owszem jesteśmy częścią galaktyki ,,,ale w kturej części wszechświata się znajdujemy to nie wiemy i tyle !!!!!!

Portret użytkownika Pio'76

Ściągnij sobie darmowego open

Ściągnij sobie darmowego open office i wklejaj tam te swoje teksty przed opublikowaniem w celu sprawdzenia pisowni. Do treści się nie będę odnosił, bo można mieć różne braki w wiedzy ogólnej, albo nie akceptować tej  wiedzy, ale ortografia ma ścisłe zasady. Sam się uczyłeś pisać mieszkając w lesie?To żałosne, kiedy próbujesz uprawiać astrofizykę i filozofię robiąc tak przerażające błędy ortograficzne. Do tego jeszcze walisz tymi wykrzyknikami jakby Ci kończynę urwało.

Portret użytkownika olol

gwiazdy wytwarzaja tez własne

gwiazdy wytwarzaja tez własne pole magnetyczne co oznacza ze mają również bieguny. i dlatego zdanie to wcale niepoprawnym nie jest, a tylko niezrozumiałym dla tych co już i tak mają problemy z rzeczą najprostszą taką jak ORTOGRAFIA!

Portret użytkownika dizzy

W przestrzeni może i nie ale

W przestrzeni może i nie ale jest jeszcze coś takiego jak biegun magnetyczny. Ponadto kierunek w Układzie Słonecznym można jeszcze wyznaczyć przez odniesienie do płaszczyzny ekliptyki.Btw. ty celowo stosujesz błędną pisownię czy jesteś jednym z modnych ostatnimi czasy dzieciaków z zaświadczeniem o dysortografii kupionym u "specjalisty" za kilkadziesiąt zł żeby zamaskować fakt bycia nieukiem i leniem patentowanym? Stosowanie się do pewnych zasad to grzeczność, która nic ludzi nie kosztuje, a sprawia, że żyje nam się przyjemniej

Portret użytkownika tote

To bardzo ciekawe

To bardzo ciekawe stwierdzenie że jeden z koronalnych wyrzutów został skierowany "na północ gwiazdy". Względem czego i według jakich reguł autor rozpoznaje kierunek "na północ od tej gwiazdy"? Bo na Ziemi kierujemy się wskazaniami kompasu, położenia słońca i gwiazd. Co wskazywałby kompas na słońcu i gdzie dla obserwatora na słońcu znajduje się Gwiazda Polarna (wskazująca północny biegun nieba na Ziemi)? Najpierw trzeba sobie zadać takie pytanie a potem pisać pseudonaukowe bzdury.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem