Pęknięcia ziemi na świecie nasilają się

Kategorie: 

Naukowcy dwoją się i troją aby w jakiś sposób wyjaśniać pojawiające sie na całym świecie pęknięcia ziemi. Anomalie pojawiają się szczególnie w Ameryce Południowej i Północnej. Peknięcia pojawiają się niemal natychmiast tak jakby były związane z jakimiś siłami rozprężającymi.

 

Co ciekawe pęknięcia te nie pojawiają się w wyniku działania trzęsień ziemi czy innych katastrof, po prostu nagle pęka ziemia. I to nie jest tak, że to zaczęło pojawiac się nagle. Ziemia pęka od jakiegoś czasu ale ostatnio nasiliło się to do nieznanej skali. Naukowcy są zaskoczeni tymi zdarzeniami.

 

O pęknięciach z Boliwi portal zmianynaziemi.pl wspominał dziś rano. Możliwe, że to zjawisko jest po prostu widocznym efektem dryfu kontynentów. Film dodany powyżej przedstawia duże pękniecie zaobserwowane w  Menominee Township w stanie Michigan w USA. Lokalne władze oraz miejscowi ludzie sa zszokowani tym fenomenem i nie potrafią go wyjasnić. Naukowcy przebąkują coś o wydobywającym się gazie ale ile można stosowac to wyjaśnienie? 

 

To gaz podobno jest odpowiedzialny za pęknięcie z Boliwii , to gaz odpowiada za tysiące wstrząsów w Arkansas to gaz odpowiada za pęknięcie w Peru czy na Sri Lance. Trudno nie zadać pytania: skoro to gaz to skąd tyle go nagle próbuje uwolnić się do atmosfery i jaka jest natura wzmożenia się tego "gazowego" zjawiska obserwowanego na całym świecie. Na to pytanie naukowcy nie umieją odpowiedziec albo tłumaczą coś mgliście byle tylko wziasć pieniądze za jakąkolwiek ekspertyzę.

 

Pęknięcie z Peru jest wydarzeniem bez precedensu. 100 metrów szeroka i 3 kilometry długa bruzda powstała w jednej chwili. 

 

Wielkie pęknięcie w Afryce było juz omawiane w naszym portalu http://www.newscientist.com/article/dn18114-giant-crack-in-africa-formed-in-just-days.html , http://www.esa.int/esaEO/SEM14GBUQPE_index_0.html

 

A to pęknięcie z 2008 roku z Indii

A to pękniecie z marca 2011 z Pakistanu

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Amenofis

Czytając ten artykuł i

Czytając ten artykuł i oglądając materiał filmowy odrazu przyszła mi na myśl czy przypadkiem znów człowiek nie macza w tym palców. Przypomnę że Nikolaj Tesla sam stwierdził 100 lat temu ,że w każdej chwili jakby chciał mółgłby rozłupać ziemię na pół . Hmm daje do myślenia czyż nie ? 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem