Papież po spotkaniu z Putinem zapowiedział możliwość wspólnego świętowania Wielkanocy katolików z prawosławnymi

Kategorie: 

Katolicy są gotowi do dyskusji na temat zjednoczenia daty Wielkanocy dla wszystkich chrześcijan na świecie, powiedział Franciszek.

 

Według niego, Wielkanoc (Zmartwychwstanie Chrystusa) powinna być obchodzona w tym samym dniu „w Rzymie, Konstantynopolu i w Moskwie", pisze Corriere della Sera.

„W przeciwnym razie brzmi to, jak żart” - powiedział papież. „Kiedy spotykają się katolicy i prawosławni, pada pytanie – czy Twój Chrystus już zmartwychwstał? I katolicy odpowiadają – tak w zeszłym tygodniu”.

Dziennik zwraca uwagę, że ewentualnym wspólnym terminem będzie trzecia niedziela kwietnia. Ten temat może być przedmiotem dyskusji w Radzie Ekumenicznej w 2016 roku.


Prawosławny świętują Wielkanoc według kalendarza juliańskiego, a katolicy gregoriańskiego. Ostatni dzień Wielkanocy jest obliczany w oparciu o pełnię księżyca po równonocy wiosennej w marcu. U prawosławnych jest inaczej. Na przykład w tym roku, katolicy świętowali Wielkanoc 5 kwietnia, a prawosławni - 12.

 

Ideę jednolitych obchodów Wielkanocy poparł także duchowny koptyjskiego Kościoła prawosławnego, patriarcha Aleksandr Teodor II (Tavadros), podaje Kanał 9. Przypomnijmy, iż  w środę prezydent Rosji Władimir Putin podczas wizyty we Włoszech spotkał się z papieżem Franciszkiem. Przywódca Rosji spóźnił się na spotkanie o godzinę. Franciszek, za pośrednictwem prezydenta Rosji, przekazał najlepsze życzenia patriarsze Cyrylowi.

Szef rosyjskiego państwa i papież wymienili się prezentami. Putin podarował Franciszkowi wizerunek Chrystusa Zbawiciela i kilku tomów Encyklopedii Prawosławnej. Papież dał Putinowi medalion z wizerunkiem anioła, który „przynosi pokój i sprawiedliwość oraz solidarność i ochronę przed zagładą”.

 

Władimir Putin był zadowolony z przebiegu spotkania z Przywódcą Kościoła katolickiego.


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika lill

Chrześcijaństwo to "religia"

Chrześcijaństwo to "religia" zbudowana na całej masie pradawnych wierzeń lokalnych. Prawosławie musiało powstac dlatego że terminy świat obchodonych na wschód od Polski za bardzo odbiegały od tych obchodzonych na zachodzie i w żaden sposób nie dało sie ich upchnąć w uwczesnym kalendarzu świątecznym.
Teraz, gdy ludy świata zapomniały z czego wyrosły - nastepuje uniwersalizacja.

Portret użytkownika truthrevealer

"Kiedy Stany Zjednoczone

"Kiedy Stany Zjednoczone zaczęły wyrastać na światową potęgę, stowarzyszenie założone przez Weishaupta stopniowo przeniosło punkt ciężkości działań do Ameryki. Dziś niemal każdy prezydent i przywódca USA to członek któregoś z sekretnych stowarzyszeń promujących okultystyczny porządek świata.
O ich potężnym wpływie na rządy świata wiadomo coraz więcej. Natomiast o ich wpływie na kościoły świadczy to, że 27 listopada 1983 roku Jan Paweł II odwołał wszystkie bulle papieskie, skierowane na przestrzeni wieków przez kościół przeciwko masonerii, pozwalając katolikom na członkostwo w sekretnych towarzystwach. Nie przypadkiem odtąd czołowi liderzy podejmują papieża z bezprecedensową pompą, wspierając ideę globalnego kościoła pod egidą papiestwa.
Według wierzeń masonów i różokrzyżowców, Stany Zjednoczone wprowadzą świat w nową erę Wodnika, przed 2025 rokiem.(23) Ameryka ma zainicjować nowy porządek świata, pierwszy globalny system religijno-ekonomiczno-polityczny obejmujący całą ziemię, na czele którego stanie Wielki Lider."   - http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/wielkipl.htm

Portret użytkownika Józef

truthrevealer

truthrevealer wrote:

 Natomiast o ich wpływie na kościoły świadczy to, że 27 listopada 1983 roku Jan Paweł II odwołał wszystkie bulle papieskie, skierowane na przestrzeni wieków przez kościół przeciwko masonerii, pozwalając katolikom na członkostwo w sekretnych towarzystwach.

 
No to żeś koleś pojechał.. zmień nick na shitrevealer.

Tutaj wklejam jak jest naprawdę:

 " Nowy kodeks prawa kanonicznego, który wszedł w życie 27 listopada 1983 r., nie zawiera w sobie pełnego tekstu dawnego kanonu 2335, który wymieniał masonerię jako stowarzyszenie zakazane dla katolika. Milczy na temat masonerii, mówiąc jedynie ogólnie o organizacjach wrogich Kościołowi. Kanon 1374 głosi: „Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem”. Niemniej jednak w przeddzień wejścia nowego kodeksu w życie, 26 listopada 1983 r., w Watykanie została ogłoszona deklaracja Kongregacji Doktryny Wiary, która podtrzymała dotychczasowe stanowisko Kościoła zakazujące przynależności do masonerii pod groźbą utraty prawa do przyjmowania sakramentów świętych oraz zakazujące biskupom odmiennego interpretowania tego zakazu na użytek lokalny. Deklaracja uczy, że pomimo iż nowy kodeks nie wymienia imiennie masonerii, „negatywna ocena Kościoła o wolnomularskich zrzeszeniach pozostanie więc niezmienna, ponieważ ich zasady były zawsze uważane za nie do pogodzenia z nauką Kościoła i dlatego też przystąpienie do nich pozostanie nadal zabronione. Wierni, którzy należą do wolnomularskich zrzeszeń, znajdują się w stanie ciężkiego grzechu i nie mogą przyjmować Komunii świętej”. "

Źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/97282/nd/Masoneria-obecna-w-Polsce
 

Portret użytkownika truthrevealer

Jedyne zjednoczenie ludzi i

Jedyne zjednoczenie ludzi i religii jakiego można się spodziewać to będzie to pod szyldem Lucyfera a będzie się to nazywało Nowy Porządek Świata. Teraz nastepuje łączenia się wszystkich religii pod szyldem papiestwa, jako jednej wspólnej dla całego świata, funadamenty muszą być gotowe pod nadjeście syna zatracenia czyli fałszywego mesjasza, który zostanie wsparty przez cały świat i przyjęty jako prawdziwy Jezus, ale będzie w rzeczywistości marionetką szatana(Węż Starodawnego który odda mój swoją moc i autorytet). To własnie będzie obraz Besti. Bestia natomiast to wszycy ludzie kótrzy biorą autorytet człowieka, a nie samego Boga. Bestia  jest dosiadana przez nierządnice czyli światowe religie, które odstąpiły od nauk Jezusa. To wszystko jest kontrolowane przez Watykan, który podjemuje starania połączenia tego wszystkiego w jedność.
Dwa bardzo ciekawe artykuły dla tych którzy chcą widzieć szeroki obraz rzeczywistości, a nie tylko  pojedyńcze teatry działań wojenych przeciwko prawdziwemu chrześcijaństwu.
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/wielkani.htm - Wielka nierządnica tajemnica babilon wielki.
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/wielkipl.htm   - Masoni (Iluminaci)  i Watykan mają tego samego pana.
 
 

Portret użytkownika Mojeimię44

Gdyby tak cały świat

Gdyby tak cały świat zjednoczył się przeciwko żydom i ich polityce ogłupiania świata może i by konfliktu globalnego nie było. Jednak niestety nie wszyscy wiedzą to co my czyli ludzie szukający wiedzy poza mainstremowymi źródłami wiedzy. Jedno jest pewne. Imperium żydoamerykańskie upada i im dalej odbijemy od tego titanica tym bardziej będzie pewne że nie utoniemy razem z nim. Świat się zmienia na naszych oczach i niedługo to nasz wschód będzie dominował nad światem. Słowiano-aryjczycy jeśli się zjednoczą będą mega potęgą, który zachowa wartości chrześcijańskie i tereny typowe dla białego człowieka. Jednak najpierw globalny konflikt. Świat musi przejść przez III wojnę światową nie tylko ze względów na ekonomię, minerały, wartości oraz religię. Musimy to przejść żeby uświadomić sobie to co naprawdę ma znaczenie. Pycha, zazdrość, cudzołożnictwo i upadek moralny zdominowały zachód. Musimy wartości przywrócić do życia a w zachodniej multikulturze jest to już poprostu nie możliwe.
 Co z tego, że mamy pełno dobra materialnego ale czy to daje nam tak naprawdę szczęście? A gdzie wartości takie jak rodzina? W samej Polsce co 4 małżeństwo się rozchodzi zanim upłynie 5 lat związku małżeńskiego. Czy to jest szczęście? Dzieci na tym cierpią a i ludzie którzy się rozeszli nie są już szczęśliwi i żadna zabawka rozpadu rodziny im nie zastąpi. Przykry się robi ten świat a i cierpienia i głodu na mim więcej. Więc chyba nie podążamy w dobrym kierunku. Upadek moralny totalny.

Portret użytkownika achiles

Ojciec Święty zapowiedział

Ojciec Święty zapowiedział też, że w obecnym CZASIE, widzi też ROSJĘ I ROSJAN, jako obrońców WARTOŚCI I PRZYSZŁOŚCI CHRZEŚCIJAN, NA CAŁYM ŚWIECIE, w dobie tak bestialskich ich prześladowań, NA CAŁYM NASZYM GLOBIE, przez szatańskie pomioty !

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem