Papież odmówił akredytacji francuskiego ambasadora do Watykanu z powodu jego orientacji seksualnej

Kategorie: 

Papież potajemnie spotkał się z kandydatem na stanowisko szefa francuskiej misji do Watykanu i osobiście opowiedział mu o swojej odmowie akredytacji, pisze Stefano Montefiore w artykule opublikowanym w dzienniku Corriere della Sera.

 

Wiadomość została rozpowszechniona przez Canard Enchaîné i potwierdzona przez agencję AFP.

„Franciszek przyjął w Watykanie wyznaczonego trzy miesiące temu przez Paryż Laurenta Stefanini. W osobistej rozmowie potwierdził swoją odmowę akredytowania go w Watykanie. 55 letni Stefanini jest katolikiem, ale nie kwalifikuje się do tej roli, jako gej".

05 stycznia br. francuski rząd dokonał wyboru Stefaniniego, człowieka o wyjątkowej kulturze. Wcześniej Nicolas Sarkozy mianował go szefem protokołu Pałacu Elizejskiego. Francois Hollande zachował to stanowisko dla Stefaniego. W okresie od 2001 do 2005 roku Stefanini był drugą twarzą w ambasadzie Francji w Watykanie, a następnie był doradcą do spraw religijnych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Francji. Stefanini wydawał się być idealnym kandydatem – piszą komentatorzy.

 

Jednak jego homoseksualizm był decydującą przeszkodą. Watykan nie zareagował na pomysł Paryża, wybierając ciszę równoznaczną odmowie. Od 01 marca br. Ambasada Francji przy Stolicy Apostolskiej pozostaje bez ambasadora. Według Canard Enchaîné, w sobotę papież przyjął Stefaniniego, wyjaśniając mu, że nie ma nic przeciwko niemu, ale ma negatywny stosunek do małżeństw jednopłciowych i metod Pałacu Elizejskiego, który stara się wywrzeć presję na papieżu. Pałac Elizejski wybierze innego kandydata, ale nadal uważa powołanie Stefaniniego za zasadne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika Medium

No, nareszcie, jakaś

No, nareszcie, jakaś "ściana"! Chwała Bogu!
 
A tak na boku, czy każda osoba publiczna ma obowiązek deklarowania swoich preferencji seksualnych, czy to wiedza zobywana inną drogą?
 

Portret użytkownika lolo

Czasem wystarczy zwykła

Czasem wystarczy zwykła obserwacja ale ostatnio jest taka "nowa świecka tradycja", żeby "latać z fajfusem na wierzchu" i rozgłaszać we wszystkich postępowych mediach jakie to nasz fajfusik ma preferencje pciowe.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika R.

Taka sprzeszność: Ciało ma

Taka sprzeszność:
Ciało ma temperaturę - 200 C a lód - 100 C, to lód nie będzie wtedy ogrzewał dane ciało ?
Może warto poszrzyć swoją widzę z termochemii i wykresów fazowych ?
Najwyrażniej ten Pan jest katolikiem i homoseksulitą, więc jak pokazuje przykład można być. Z resztą jakby miało o zaczenie dla losów ziemi i zmian zachodzących na niej.

Portret użytkownika lolo

Takie rozważania akademickie

Takie rozważania akademickie mające zaciemnić zwykłe "rżnięcie głupa' możemy prowadzić w nieskończoność. Ja np. uważam się za odkrywcę wiekopomnego prawa nazwanego PRAWEM LOLO ZIMNEGO JAJA:
Im więcej leje się zimnej wody na gorące jajo tym bardziej ono robi się chłodne.
Prawo to ma zastosowanie w codziennym życiu. Kto go nie przestrzega sam sobie szkodzi. Na razie nikt go tak nie sformułował.
Poza tym nie określiłem temperatury lodu. Mój lód ma temperaturę zera absolutnego.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem