Papież Franciszek wypowiedział się na temat gejów

Kategorie: 

Problemem nie jest to, że są ludzie o homoseksualnych tendencjach, problemem jest istnienie lobby gejowskiego, powiedział papież Franciszek. Wpisuje się to w dyskurs radosnego chrześcijaństwa, jakie prezentuje. Jego wypowiedź wzbudziła jednak wielkie zainteresowanie i przeleciała przez media zmanipulowana wielokrotnie tak, aby wzmocnić jej wydźwięk w oczekiwanym kierunku.

 

W rzeczywistości sytuacja wygląda trochę inaczej, bo papież odpytywany na pokładzie samolotu powiedział, że problemem nie jest to, że ktoś ma "takie skłonności" tylko to, że osoby takie tworzą wokół siebie lobby. W tym miejscu zwierzchnik kościoła stwierdził, że złe jest lobby gejowskie czy też masońskie a skłonności ludzi to nie jest powód, aby być nietolerancyjnym.

“Jeśli ktoś jest gejem, szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem aby to oceniać?” powiedział Franciszek. “Nie powinni być marginalizowani.”

Trudno się nie zgodzić z papieżem. Ludzie o homoseksualnych skłonnościach żyli między nami od zawsze i jakoś nikomu to dotychczas nikomu nie przeszkadzało. Niektórzy nawet nie odróżniają po zachowaniu ludzi o skłonnościach do własnej płci. Można się spierać czy to jest choroba, czy też genetyczna przypadłość. Papież oświadczył, że jeśli ktoś szuka Boga to on nie chce tego oceniać. Być może jego słowa można rozumieć, jako rewolucyjne, bo według niego nie ważne czy jesteś gejem tylko, jaki masz kontakt z Bogiem.

 

Jeśli ktoś ze słów papieża Franciszka, krytycznie wypowiadającego się o gejowskim lobby robi słowa akceptacji ich poczynań jest to zdecydowanie nadinterpretacja. Jego słowa "kim jestem aby ich oceniać" można odebrać, jako manifestację skromności i pokory na granicy z przesadą, zwłaszcza w przypadku głowy kościoła. Można to jednak rozumieć, jako wytyczną dla katolików, aby nie piętnowali osób o takich skłonnościach, tylko raczej się za nich modlili.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Myslacy

Nie wiem o co te kłutnie,

Nie wiem o co te kłutnie, skoro w piśmie napisano, że nie dostapia, to nie bedzie ich tan z tobą, Więc czego się boisz? Ale w piśmie też napisano, nie oceniaj, abyś nie był oceniony... Niech kazdy zajmie się własnym zbawieniem (a nie cudzym). Bóg dał nam wolna wole. Każdy indywidualnie odpowie za swoje uczynki. Wiec niech każdy zajmie sie swoimi. A skoro już jesteśmy przy ocenianiu innych, to zacytuję "Jeśli jesteś bez grzechu, to podnieś kamień i pierwszy uderz w nich kamieniem". Więc radzę, ZOBACZ, ROZPOZNAJ, DOSTRZEZ, BELKĘ W SWOIN OKU, ZNIM ZOBACZYSZ ŻDŻBŁO W OKU BRATA SWEGO.
 

Portret użytkownika lumen

a było w biblii napisane by

a było w biblii napisane by nie obcować z kobietą tak jak sie obcuje z facetem ? D u p a jest jedna bez względu na płeć a wielu hetero uprawia sex analny z kobietami i jakoś nikogo to nie gorszy. Sex lesbijek też jakoś nie powoduje świętego oburzenia w społeczeństwie.
Mnie nie razi gdzie facet wtyka swą wtyczke byle nie w moim kierunku ani w kierunku dzieci, ani tam gdzie tej wtyczki nie chcą.
Szacunek w działaniu powinien być podstawowym prawem społecznym.

Portret użytkownika Bunia2004

Wystarczą te cytaty z Biblii

Wystarczą te cytaty z Biblii „Nie będziesz obcował z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!”, „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli"

Portret użytkownika jj

  hehehe, ktory z was ma

 
hehehe, ktory z was ma jakies dowody, ci ktorzy czytaja swiete ksiazki, czy ci ktorzy sie z nich smieja..sadze ze jedynym sposobem na ocene sytuacji jest analiza faktow, KK oplywa w bogactwa ukradzione ludziom na calej planecie, roi sie w tej firmie od pedolifi I zlodziei itp itd, jezeli ktos zaprzecza faktom jest po prostu w bledzie.
moim zdaniem ten papiez to wilk w owczej skorze, Kk powoli upada wiec rada nadzorcza postanowila powolac prezesa ktory uzdrowi wizerunek.
a wystarczy przestac tam chodzic I podejmowac wlasne decyzje zgodnie z sumieniem I rozumem, I nagle ludzie ktorzy maja "licencje" na miejsce w niebie nie sa nikomu potrzebni..pozdrawiam.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika czarnaowca

Precz z takim papieżem. Na

Precz z takim papieżem. Na stos!
 
W kulki lecą, a a teraz jeszcze białe owieczki zaczną gejów tolerować. Ba, może kiedyś księża z ministrantami będą demontrować wiernym jak wygląda gejowski seks, na ambonie podczas mszy, a wierni jeszcze z zachwytem będą brali przykład i w ławkach po sodomicku się będą chędożyć. Jeszcze dołożą do tego piękną rytmiczną do ruchów frykcyjnych muzykę intrumentaliów kościelnych i będzie 'piknie'. Przygaszone światło, świece paschalne i jazda bejbe. Romantycznie i klimatycznie wręcz.

Portret użytkownika daniel

Papież Franciszek zdaje się

Papież Franciszek zdaje się próbuję przypomnieć wierzącym, że na koniec każdego dnia, to nie do nas należy decydować o czymkolwiek. Magdalenę też chcieli osądzić, kamieniami zdaje się, a jakoś rewoluconijnie jak na ówczesne czasy, Jezus ją oszczędził. Nie o obronę gejów i lesbijek tu chodzi, a raczej dystans by swoje oceny dla siebie zachować. Bo kto z nas, szczególnie w dzisiejszym czasie tak naprawdę jest bez grzechu..........

Portret użytkownika Wojox

Zapomniałeś dodać tylko iż

Zapomniałeś dodać tylko iż Jezus wybaczając rzekł "idź i nie czyń tego więcej", jak myślisz, o co mu chodziło ? Czy trwanie w takim postępowaniu dalej, byłoby tym o co mu chodziło ?
 
No wiadomo iż nikt nie jest bez grzechu, ale jest różnica jak ktoś zboczy z drogi i się naprawia, od tego kto się nurza non stop w gnoju....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika NowaEra

Hipokryzja w tej wypowiedzi

Hipokryzja w tej wypowiedzi aż przeraża!
Lobby homoseksualne - i co w tym dziwnego? Przecież w przestrzeni publicznej funkcjonują setki jak nie tysiące różnego rodzaju lobby, które dbają o interesy swoich popleczników. Na tym to wszystko polega.
Jakoś nie razi papieża lobby militarne, dbające o kontrakty wojskowych na sprzedaż broni którą potem zabija się tysiące ludzi czy lobby polityków które wykorzystują ustawodawstwo państwowe dla własnych egoistycznych politycznych celów.
To dobrze że jest lobby homoseksualne, które troszczy się, aby prawa osób homoseksualnych były na równi traktowane z prawami wszystkich obywateli danego państwa.
A jakieś śmieszne cytaty z religijnych książek które zostały przez wieki fałszowane jakoś do współczesnych ludzi już nie przemawiają, raczej wywołują uśmiech politowania...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem