Papież Franciszek wypowiedział się na temat gejów

Kategorie: 

Problemem nie jest to, że są ludzie o homoseksualnych tendencjach, problemem jest istnienie lobby gejowskiego, powiedział papież Franciszek. Wpisuje się to w dyskurs radosnego chrześcijaństwa, jakie prezentuje. Jego wypowiedź wzbudziła jednak wielkie zainteresowanie i przeleciała przez media zmanipulowana wielokrotnie tak, aby wzmocnić jej wydźwięk w oczekiwanym kierunku.

 

W rzeczywistości sytuacja wygląda trochę inaczej, bo papież odpytywany na pokładzie samolotu powiedział, że problemem nie jest to, że ktoś ma "takie skłonności" tylko to, że osoby takie tworzą wokół siebie lobby. W tym miejscu zwierzchnik kościoła stwierdził, że złe jest lobby gejowskie czy też masońskie a skłonności ludzi to nie jest powód, aby być nietolerancyjnym.

“Jeśli ktoś jest gejem, szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem aby to oceniać?” powiedział Franciszek. “Nie powinni być marginalizowani.”

Trudno się nie zgodzić z papieżem. Ludzie o homoseksualnych skłonnościach żyli między nami od zawsze i jakoś nikomu to dotychczas nikomu nie przeszkadzało. Niektórzy nawet nie odróżniają po zachowaniu ludzi o skłonnościach do własnej płci. Można się spierać czy to jest choroba, czy też genetyczna przypadłość. Papież oświadczył, że jeśli ktoś szuka Boga to on nie chce tego oceniać. Być może jego słowa można rozumieć, jako rewolucyjne, bo według niego nie ważne czy jesteś gejem tylko, jaki masz kontakt z Bogiem.

 

Jeśli ktoś ze słów papieża Franciszka, krytycznie wypowiadającego się o gejowskim lobby robi słowa akceptacji ich poczynań jest to zdecydowanie nadinterpretacja. Jego słowa "kim jestem aby ich oceniać" można odebrać, jako manifestację skromności i pokory na granicy z przesadą, zwłaszcza w przypadku głowy kościoła. Można to jednak rozumieć, jako wytyczną dla katolików, aby nie piętnowali osób o takich skłonnościach, tylko raczej się za nich modlili.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Myslacy

Nie wiem o co te kłutnie,

Nie wiem o co te kłutnie, skoro w piśmie napisano, że nie dostapia, to nie bedzie ich tan z tobą, Więc czego się boisz? Ale w piśmie też napisano, nie oceniaj, abyś nie był oceniony... Niech kazdy zajmie się własnym zbawieniem (a nie cudzym). Bóg dał nam wolna wole. Każdy indywidualnie odpowie za swoje uczynki. Wiec niech każdy zajmie sie swoimi. A skoro już jesteśmy przy ocenianiu innych, to zacytuję "Jeśli jesteś bez grzechu, to podnieś kamień i pierwszy uderz w nich kamieniem". Więc radzę, ZOBACZ, ROZPOZNAJ, DOSTRZEZ, BELKĘ W SWOIN OKU, ZNIM ZOBACZYSZ ŻDŻBŁO W OKU BRATA SWEGO.
 

Portret użytkownika lumen

a było w biblii napisane by

a było w biblii napisane by nie obcować z kobietą tak jak sie obcuje z facetem ? D u p a jest jedna bez względu na płeć a wielu hetero uprawia sex analny z kobietami i jakoś nikogo to nie gorszy. Sex lesbijek też jakoś nie powoduje świętego oburzenia w społeczeństwie.
Mnie nie razi gdzie facet wtyka swą wtyczke byle nie w moim kierunku ani w kierunku dzieci, ani tam gdzie tej wtyczki nie chcą.
Szacunek w działaniu powinien być podstawowym prawem społecznym.

Portret użytkownika Bunia2004

Wystarczą te cytaty z Biblii

Wystarczą te cytaty z Biblii „Nie będziesz obcował z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!”, „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli"

Portret użytkownika jj

  hehehe, ktory z was ma

 
hehehe, ktory z was ma jakies dowody, ci ktorzy czytaja swiete ksiazki, czy ci ktorzy sie z nich smieja..sadze ze jedynym sposobem na ocene sytuacji jest analiza faktow, KK oplywa w bogactwa ukradzione ludziom na calej planecie, roi sie w tej firmie od pedolifi I zlodziei itp itd, jezeli ktos zaprzecza faktom jest po prostu w bledzie.
moim zdaniem ten papiez to wilk w owczej skorze, Kk powoli upada wiec rada nadzorcza postanowila powolac prezesa ktory uzdrowi wizerunek.
a wystarczy przestac tam chodzic I podejmowac wlasne decyzje zgodnie z sumieniem I rozumem, I nagle ludzie ktorzy maja "licencje" na miejsce w niebie nie sa nikomu potrzebni..pozdrawiam.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika AMRŚP

To mi sie podoba... Trzeba

To mi sie podoba... Trzeba przyznać, że nowy Papież, jakkolwiek do instytucji Watykanu mam bardzo mieszane uczucia, zdefiniował problem genialnie. "Lobby homoseksualne"... Wszelkich lobbystów należy skutecznie prawnie wyeliminować.. i społecznie... Bravo Franciszek... A całe rozwydrzone pedalstwo niech się zamknie i nie wkłąda kija w mrowisko dla własnego dobra...

Portret użytkownika czarnaowca

Precz z takim papieżem. Na

Precz z takim papieżem. Na stos!
 
W kulki lecą, a a teraz jeszcze białe owieczki zaczną gejów tolerować. Ba, może kiedyś księża z ministrantami będą demontrować wiernym jak wygląda gejowski seks, na ambonie podczas mszy, a wierni jeszcze z zachwytem będą brali przykład i w ławkach po sodomicku się będą chędożyć. Jeszcze dołożą do tego piękną rytmiczną do ruchów frykcyjnych muzykę intrumentaliów kościelnych i będzie 'piknie'. Przygaszone światło, świece paschalne i jazda bejbe. Romantycznie i klimatycznie wręcz.

Portret użytkownika daniel

Papież Franciszek zdaje się

Papież Franciszek zdaje się próbuję przypomnieć wierzącym, że na koniec każdego dnia, to nie do nas należy decydować o czymkolwiek. Magdalenę też chcieli osądzić, kamieniami zdaje się, a jakoś rewoluconijnie jak na ówczesne czasy, Jezus ją oszczędził. Nie o obronę gejów i lesbijek tu chodzi, a raczej dystans by swoje oceny dla siebie zachować. Bo kto z nas, szczególnie w dzisiejszym czasie tak naprawdę jest bez grzechu..........

Portret użytkownika Wojox

Zapomniałeś dodać tylko iż

Zapomniałeś dodać tylko iż Jezus wybaczając rzekł "idź i nie czyń tego więcej", jak myślisz, o co mu chodziło ? Czy trwanie w takim postępowaniu dalej, byłoby tym o co mu chodziło ?
 
No wiadomo iż nikt nie jest bez grzechu, ale jest różnica jak ktoś zboczy z drogi i się naprawia, od tego kto się nurza non stop w gnoju....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika NowaEra

Hipokryzja w tej wypowiedzi

Hipokryzja w tej wypowiedzi aż przeraża!
Lobby homoseksualne - i co w tym dziwnego? Przecież w przestrzeni publicznej funkcjonują setki jak nie tysiące różnego rodzaju lobby, które dbają o interesy swoich popleczników. Na tym to wszystko polega.
Jakoś nie razi papieża lobby militarne, dbające o kontrakty wojskowych na sprzedaż broni którą potem zabija się tysiące ludzi czy lobby polityków które wykorzystują ustawodawstwo państwowe dla własnych egoistycznych politycznych celów.
To dobrze że jest lobby homoseksualne, które troszczy się, aby prawa osób homoseksualnych były na równi traktowane z prawami wszystkich obywateli danego państwa.
A jakieś śmieszne cytaty z religijnych książek które zostały przez wieki fałszowane jakoś do współczesnych ludzi już nie przemawiają, raczej wywołują uśmiech politowania...

Portret użytkownika edmar

"Jakoś nie razi papieża" -

"Jakoś nie razi papieża" - zadawano pytania papież odpowiadał, o "lobby militarne" nie pytano. zatem nie wiemy co o tym myśli papież!
"jest lobby homoseksualne...", "prawa osób homoseksualnych" i "prawami wszystkich obywateli" - czyli jak homoseksualni mają prawa wszystkich obywateli plus prawa własne?
Jeżeli państwo tworzy odrębną grupę (np.: homoseksualistów) to tylko i wyłącznie mogą zaistnieć dwie sytuacje:
1. Państwo wyodrebnia grupę w celu jej prześladowania
2. Państwo wyodrebnia grupę w celu jej uprzywilejowania
Innych możliwości nie ma!
Myślę że państwa promują lub zezwalają na tworzenie się grup homoseksualnych w celu destrukcji krajów aby po dostatecznym zburzeniu struktur narodowych wprowadzić rządy ponadnarodowe.
Po tym procesie homo-grupy przestaną być potrzebne i zostaną wyeliminowane. No cóż będą ich mieli jak na talerzu.

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika NowaEra

Jak ktoś jest ograniczony to

Jak ktoś jest ograniczony to i takim zostanie...
Ale na szczęście tej Zmiany i Nowej Świadomości, dzięki której każdy będzie żył w Pokoju i Miłości na tej planecie, nic już nie zatrzyma!
A ograniczeni religijnymi zakazami odejdą w niepamięć...

Portret użytkownika Michu

Papież Franciszek ponownie

Papież Franciszek ponownie dobrze potrafi oceniać sytuację. Twierdzę, że każde lobby jest groźne. Zarówno to, które legalnie lobbuje za grupą interesów, bo zawsze stawia inne grupy w gorszym położeniu jak i to lobby, które działa w cieniu. Można tu pokazać lobby gejowskie czy też żydowskie. Jakie to ma negatywne skutki jasno widać po USA, które traci potężne pieniądze na obronę interesów obcego, małego kraiku, Izraela. W skrajnym przypadku negatywnego wpływu lobbingu dochodzi do sytuacji kiedy to ogon zaczyna machać psem. Takie praktyki powinny być wytykane i ostro napiętnowane.

Portret użytkownika Ja

To teraz rząd plus świta

To teraz rząd plus świta palikota powinna przeprosić każdego którego obdzierali z czci i wiary za takie sugestie odnośnie lobby gejowskiego w kraju, chyba że nie zgadzają się z tym co mówi papierz i również jego uważają za mitomana i obłąkanego psychicznie człowieka.
P.S. pytanie czy któryś z tych tzw. dziennikarzy poruszy temat tegoż lobby w odniesieniu do słów papieża z którymś z tych przedstawicieli partii.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Zenek

Jak wycisnąć z żołnierza

Jak wycisnąć z żołnierza ostatnią kroplę szaleństwa zmuszając go do oddanej walki o cudze "ideały"?
- można obiecać góre mamony czyli udział w łupach ale to zmniejsza zyski z wojowania i trzeba marnować kolejne środki by żołd odzyskać poprzez lichwiarskie kantyny czy kurtyzany,
- można obiecać branki ale chłop po seksie jest kiepskim wojakiem a co za tym idzie rodzina jaka może stworzyć zniechęca go do wojowania,
- mozna go zmusić tworząc na przykład amię niewolników jak izraelskie wojsko bydłujące własnie kodami kreskowymi poborowych,
- można je naszprycować psychotropami ale to wymaga i zasobów narkotyków jak i lekarzy na lini frontu co jest drogie i niebezpieczne,
- można ich ideologizować jak na przykład syjonistyczni banderowcy walczący o swoją ziemię obrzezaną zwaną Judeopolonia,
 
- można ich także przerobić w gejowojsko co już jest praktykowane od wynalezienia judaizmu. "Więzy odbytów" skłaniają takich kochanków do heroicznych czynów w zasadzie za darmo bo oni poprzez zewnętrzną agresję i związane z tym bestialstwo (ukierunkowanie) wyrażają swoją dogłębną "miłość". A śmierć "ukochanego" można wykorzystywać w mitologizowaniu tego typu wojska czy wkręcaniu ich w zwierzęcą zemstę na wrogach. ZA DARMO.
 

Portret użytkownika Cthulhu

ja to napiszę tak iż jak nie

ja to napiszę tak iż jak nie idziesz do przodu ze swoim planem życia, który został ustalony przez duszę zanim sie inkarnowała to stoisz w miejscu i w konsekwencji odchodzisz z tego świata matereialnego...
nawet jeżeli jest się gejem czy lezbijką i jest w nas to co najważniejsze czyli MIŁOŚĆ, to i tak stoimy w miejscu bo nie bedzie z tego OWOCU, czyli dzieci.
tyle w temacie a jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej proszę przeczytać książkę JANA VAN HELSINGA "ROZMOWY ZE ŚMIERCIĄ" 

Portret użytkownika Roni Tornado

Cthulhu, Nie mów innym jaki

Cthulhu, Nie mów innym jaki ma być ich plan życia. Posiadanie dzieci to nie przymus. A co jeśli dusza przed inkarnacją postanowiła, że dzieci w swoim życiu ziemskim nie będzie posiadać ? Pomyślałeś też nad taką ewentualnością ? Nie mieszaj Miłości z prokreacją bo to są dwie różne rzeczy. Miłość to wzniosły stan umysłu a prokreacja to zakodowany program w pniu mózgu przedłużania gatunku.

Portret użytkownika Cthulhu

Dziękuję ci za poprawienie

Dziękuję ci za poprawienie mnie w sprawie aby nie mówić innym... bo każdy ma swój własny plan życia, ale czy czytałeś tą książkę i zrozumiałeś mój komentarz iż odnosiłem się do par homoseksualnych? Miłość u nich nie wystarczy aby powstało "tarcie" aby iść do przodu...
zgodzam się i jeszcze raz dziękuję ci za przypomnienie mi iż dusza sama to postanowiła ale równiesz w planie tej duszy jest świadomość braku tarcia i pozwolenie na brak "owoców" swej pracy, co się wiąże ze świadomym zanikiem prokreacji- pozwoleniu na kolejną inkarnację duszy w "owocu" 
 
pozdrawiam ciepło. 

Portret użytkownika Zorrro

Franciszek "papież" dał popis

Franciszek "papież" dał popis kolejnego rozwodnionego nauczania w duchu fałszywego proroka
 trzeba mieć oczy i uszy otwarte a nade wszystko serce bo coś jejst na rzeczy z tym apokaliptycznym falszywym prorokiem - wszak ciągle żyje jedyny, legalny  papież BXVI - jego usunięcie przez sekty masońskie nie uprawniało do powołania następnego...

Portret użytkownika Zorrro

 ZGADZAM SIE !!!! TO FAŁSZYWY

 ZGADZAM SIE !!!!
TO FAŁSZYWY PROROK -  ale ludzie mają wyprane mózgi przez współczesne media gdzie lansuje się wszelkie zobecznia jako norme
KK stoi nad przepascią schizmy i wygenerowyuje ja własnie człowiek udający pokorę św Franciszka - rozmiekcza nauczanie Chrystusa - cel zniszczyć Kościól przez złe nauczanie!!!

Portret użytkownika Wojox

Jakoś papieże, gadają, gadają

Jakoś papieże, gadają, gadają a nigdy nie cytują chrześcijańskich pism, które są ponoć fundamentem Kościoła Katolickiego. Więc ja podam co Biblia podaje w tej dziedzinie :
1 List do Tymoteusza 1:8-10
"8Wiemy zaś, że Prawo jest bardzo dobre, jeśli tylko ktoś z niego prawidłowo korzysta,9wiedząc o tym, iż prawo zostało ogłoszone nie dla człowieka prawego, lecz dla dopuszczających się bezprawia i krnąbrnych, bezbożnych i grzeszników, wyzutych z lojalnej życzliwości i skalanych, ojcobójców i matkobójców, morderców,10rozpustników, mężczyzn kładących się z mężczyznami, porywaczy, kłamców, krzywoprzysięzców, a także ze względu na wszystko inne, co jest przeciwne zdrowej nauce".
 
Żeby nie było że to tylko jeden urywek, więc proszę dalej 1 Koryntian  6: 9-11
"9A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami,10ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.11A przecież takimi byli niektórzy z was. Ale zostaliście umyci, ale zostaliście uświęceni, ale zostaliście uznani za prawych w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga."
 
11 werset wspomina iż niektórzy byli takimi ludźmi, ale nie są, więc tylko trwanie w takich brudach zamyka drogę....
Bóg od początku nie tolerował takich zachowań, ale wybaczał tym którzy zaprzestawali tego. Sodoma i Gomora była tak zepsuta iż pozwolę sobie zacytować do jakich zachowań posuwa się cała społeczność która hołduje takim postawom, Ks. Rodzaju 19: 4,5 :
"4Zanim zdążyli się położyć, mężczyźni z miasta, mężczyźni z Sodomy, od chłopca aż do starca — wszyscy ludzie, jeden motłoch — obstąpili dom.5I wołali na Lota, i mówili do niego: „Gdzie są mężczyźni, którzy weszli do ciebie tej nocy? Wyprowadź ich do nas, żebyśmy mogli z nimi współżyć”.
Mówi samo za siebie. Pragnienie takich "uczuć" było silne aż do starości od młodości, bez ustępstw,, wyprowadź ich bo musimy ich wydymać,, szkoda mówić jak teraz się zachowują, póki są w mniejszości..
 
Jak się tolerowało takie zachowania przez setki lat, ciężko teraz zmienić to w krótkim czasie.....
 
 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika IQ63

Ale też jest napisane " nie

Ale też jest napisane " nie sądzcie a nie będziecie sądzieni " 
I tak mniej  odczytuje te słowa papieża.
Ale oczywiście Wojax chcesz po wojować tu na forum i nic więcej bo jeśli chodzi o prawa mniejszości sexualnych to nikt inny kologo tych praw nie wprowadzi jak nie politycy zarówno z lewa jak i z prawa (mówimy o krajach zachodu). I tu jest problem !!!   a nie problem w tym ze ktoś se lubi w dupala załadować.
Poprostu  uustanawia się prawa nie w celach równopurawnienia czy liberalizmu tylko w celach które przynoszą inne tak naprawde skutki dla społeczenstwa - zresztą wiadomo chyba jakie panie Wojax.
 
Sorry za byki ort. no nie stety jestem  z IQ 63 

Portret użytkownika Wojox

Wojować nie muszę, przecież i

Wojować nie muszę, przecież i tak każdy ma swoje życie, ale ludzi dziś nie zważają na nic, "zdrowej nauki nie ścierpią", ja tylko zwracam uwagę na fakty.
Jak napisałem, papiestwo nie zagląda do Biblii wypowiadając się o sprawach w których to ona powinna być użyta jako pierwsza.
Równouprawnienie już było do tego stopnia że stało się zepsuciem. To już nawet nie są dobre obyczaje ale ich brak, a osoba pokroju papieża próbuje wymijająco obchodzić problem w KK...
 
Ale co tam, dam sobie spokój, czy ja jestem jakimś Don Kichotem czy co....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika ono

Po to Bozia dała ci rozum ,

Po to Bozia dała ci rozum , abyś potrząsnął od czasu do czasu swoją makówką  i wymyslił coś samodzielnie , bez konieczności podpierania się książkami szprzed przeszło dwóch tysięcy lat . A jeśli nie jesteś w stanie tego uczynić , bo nie wierzysz w swoje mozliwości albo paraliżuje cię strach , to jesteś jedynie smutną  atrapą człowieka .

Portret użytkownika Wojox

Książka sprzed 2000 lat jest

Książka sprzed 2000 lat jest aktualniejsza niż Twój ciężko wypocony szmatławy pościk, który wykreowała galatetka w Twojej łepetynce.
Mozliwości jest miliony, więc teraz z nich korzystam aby ocenić Twoje IQ, które sięga coś około 85. Jak się nie czyta książek sprzed 2000 lat efekt widoczny jest od razu. Objawia się okazywaniem braku szacunku i zadufania w sobie, ale cóż taki świat i tylu znawców. ZDROWEJ NAUKI NIE ŚCIERPIĄ !!! To z tej księgi kolego który jesteś wesołą atrapą czego ? sam nie wiem może małpy...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Jacoo

ehh szkoda gadać, taki

ehh szkoda gadać, taki światły się zrobiłeś a jak się zachowujesz? co ty piszesz, czytasz czasami siebie? czy wg tzw Św pisma któremu tak hołdujesz twoje zachowanie jest odpowiednie.. widać że sam musisz nabyć pokory i zrozumienia Smile zamiast innych pouczać. lekcji jeszcze nie odrobiłeś.. twoje zachowanie o tym świadczy

Portret użytkownika Wojox

Jezus się nie krępował,

Jezus się nie krępował, skręcił bacik i go użył w świątyni. Zacytuję Ci parę fragmentów , tylko mi się jedno nasunełło, oczekujecie doskonałości od innych, a sami gnojem obrzucacie bez pardonu. Czytam swoje posty i niektórzy nie zasługują na perły....
Użyłem paru dobitnych słów, ale bez przesady, wg. zasady uderz w stół.....
Mat 12: 31:
31„Dlatego wam mówię: Wszelkiego rodzaju grzech i bluźnierstwo będą ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciw duchowi nie będzie przebaczone"
Mat 23: 24,29,33
24Ślepi przewodnicy, którzy odcedzacie komara, lecz połykacie wielbłąda!
29„Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy!
33„Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?
Jest wiele miejsc gdzie Jezus nie omieszkał użyć mocnych słów, ale do Was trzeba jak do niemowląt mówić. Biblia powiada iż "minęłły czasy niewiedzy", każdy ma teraz jednakowe szanse, ale wielu nie czyta ksiąg sprzed 2000 lat...
Ja też nie jestem doskonały ale usprawiedliwiać się nie bedę....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem