Papież Franciszek wezwał do modlitwy za swojego poprzednika Benedykta XVI

Kategorie: 

Papież Franciszek wezwał katolików na całym świecie, aby modlili się za jego poprzednika Benedykta XVI, informuje TV 2000. Nie oznacza to jednak, że były papież jest umierający, po prostu zbliża się rocznica jego abdykacji.

 

Następca Benedykta XVI wystąpił z prośbą o modlitwę za niego. To sposób na upamiętnienie faktu, że od roku mamy dwóch papieży, a nie doszło do żadnej poważnej schizmy w Kościele Katolickim.

      „Dzisiaj wzywam was do przyłączenia się do mnie, aby modlić się za Ojca Świętego Benedykta XVI, człowieka wielkiej odwagi i pokory” - napisał Franciszek we wtorek na Twitterze.      

Dokładnie rok temu Benedykt postanowił zrezygnować z przewodzenia w Stolicy Apostolskiej. Dużo było domysłów co do tego jaka jest rzeczywista przyczyna rezygnacji. Podobno Benedykt XVI zrozumiał, że nie ma wystarczająco dużo sił aby zwalczyć patologie i postanowił oddać władzę komuś młodszemu, jak Bergolio.

Foto: kadr z YouTube

Media spekulują, że Benedykt XVI obecnie spędza czas na emeryturze, zajmując się ulubionymi rzeczami tj. grą na pianinie, oglądaniem telewizji, czytaniem gazet i spacerami po watykańskich ogrodach.

 


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika antyego.pl

"Media spekulują, że Benedykt

"Media spekulują, że Benedykt XVI obecnie spędza czas na emeryturze, zajmując się ulubionymi rzeczami tj. grą na pianinie, oglądaniem telewizji, czytaniem gazet i spacerami po watykańskich ogrodach."

Media stymulują? Heheh, media promują oglądanie telewizji i czytanie gazet... Skoro benedykt to robi to i wierne owieczki robić to będą... Jakie to przykre i śmieszne za razem. 

http://antyego.pl - ANTYEGO | Rozwiń w sobie świadomość!

Portret użytkownika mlodyrob

kiedys do koscioła ciagneli

kiedys do koscioła ciagneli wszyscy kazdy szedł z nadzieja,prosba i w obecnych czasach ksieza pala kolejne mosty udawadniajac ze sa ważniejsi niz słowo BOŻE i jego 10 przykazan chroniac grzeszników w swoich szeregach!I rozgrzeszajac za pieniadze i inne dobra kazdego nawet najgorszego grzesznika!Dlatego nawet ja patrze na kosciół i ich coraz dziwniejsze prawa(1 komunia bierzmowanie chrzciny itp)z wielkim dystansem.Została w sercu nadzieja ze besposrednia rozmowa z BOGIEM i jego zastepami:) wystarczy.

Portret użytkownika ARTUR

Jest problem .Aby ćwiczyć

Jest problem .Aby ćwiczyć umysł jest potrzebna motywacja , jaką motywacją może być mówienie o przetrwaniu gatunku lub wątpliwym " długim życiu " , człowiek potrzebuje nadziei nie na parę lat życia ale na wieczność a żaden ateista czy syjonista nie zagwarantuje czegokolwiek po śmierci , chociażaby zwiększył moc zderzacza hadronów dziesięciokrotnie .

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem