Papież Franciszek potępił milczenie świata na temat bestialskiego mordowania chrześcijan

Kategorie: 

W swojej homilii podczas mszy w Rzymie z okazji Wielkiego Piątku Franciszek zwrócił się do najważniejszych organizacji międzynarodowych, potępiając ich milczenie na temat masowego mordowania chrześcijan.

 

Dziesiątki tysięcy ludzi przyłączyło się do Papieża podczas mszy na pamiątkę ukrzyżowania Chrystusa. Wśród uczestników procesji byli chrześcijańscy uchodźcy z Syrii i Iraku, a także katolicy z Nigerii, którzy doświadczyli ataków „Boko Haram”. Wcześniej Franciszek nazwał rzeź studentów na uniwersytecie w Kenii „bezsensownym okrucieństwem”.

„Nadal widzimy, jak nasi bracia są prześladowani, ścinani i krzyżowani za swoją wiarę w Jezusa - często za naszym przyzwoleniem" - powiedział papież, donosi BBC.

Kilka dni wcześniej Papież wyraził też poparcie dla użycia siły przez społeczność międzynarodową do walki z ekstremistami dżihadu tzw. „Państwa islamskiego”.

 


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika :)

O ludobójstwie w Ruandzie

O ludobójstwie w Ruandzie głośno było dwadzieścia lat temu. W ciągu 3 miesięcy wymordowano tam ok. milion ludzi. Było to ludobójstwo na tle etnicznym. Ale – o czym jednak załgane media zachodu praktycznie wcale nie informowały – było to ludobójstwo chrześcijańskie. Tutsi i Hutu są chrześcijanami. Aktywny udział w tym ludobójstwie mieli „duchowni”.
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/03/14/psychopatologia-religii-abrahamowych-przykazanie-piate-nie-zabijaj/
 
Do takich zboczeń i zbrodni doprowadza ludzi studiowanie żydowskiego „dekalogu” i Apokalipsy.

Chrześcijaństwo i pozostałe żydowskie religie abrahamowe szczycą się tym, że dały ludzkości „moralność” rzekomo obcą poganom. Zwłaszcza judaizm i chrześcijaństwo powołują się na tzw. „dekalog”. I na takie przykazania jak nie zabijaj czy nie kradnij. IPo czym wywyższają się (grzech pychy) nad poganami, którzy dekalogu nie mieli (o tym później). Zapominają przy tym, że w żydowskim „piśmie świętym” już po domniemanym przekazaniu żydom dekalogu miały miejse wielokrotne rzezie , masakry, czystki etniczne i grabież mienia – a wszystko z nakazu psychopatycznego zwyrodnialca Jahwe. Mimo przykazań nie zabijaj i nie kradnij
 
Historia chrześcijaństwa to wielowiekowy terror, rzezie, wojny, grabieże majątku pogan i innowierców – mimo dekalogowych nie zabijaj i nie kradnij. Przy czym nie tylko motłoch katolicki mordował bez litości ludzi:

„W kościele św. Marii Magdaleny wyrżnięto w pień 7000 ludzi, w tym mężczyzn, kobiety i dzieci, a nawet odprawiających mszę kapłanów. Podobnie było w kościele Saint-Nazaire i w miejskiej synagodze. Na ulicach miasta zabito dalsze kilka tysięcy. Ludzi mordowano w domach, które po obrabowaniu podpalano.”
 
Nie tylko inkwizycja stosowała okrutne tortury i egzekucje:
„…rozrywanie na ćwierci czterema końmi, ćwiartowanie, rozwieszenie onych ćwierci w czterech rogach rynku [katolicki szacunek dla ludzkich zwłok – przyp. opolczyk], ścięcie i spalenie na stosie, uduszenie i spalenie na stosie, spalenie żywcem, łamanie kołem żywcem, ścięcie i rozpięcie ciała na kole, odrąbanie ręki lub kilku palców i ścięcie, dodatkowe przy tym piętnowanie rozpalonym żelazem, ścięcie i zatknięcie głowy na palu, szarpanie przestępcy rozpalonymi do czerwoności szczypcami, całkowite lub częściowe odcięcie języka oraz następujące potem przypalanie warg rozpalonym do czerwoności żelazem, przybicie gwoździami do szubienicy odciętego języka lub odrąbanej ręki.„

I nie tylko papieże nawoływali do eksterminacji „heretyków”:
„Wiedz, że interesy Stolicy Apostolskiej, a także twojej korony czynią obowiązkiem eksterminację Husytów. Pamiętaj, że ci bezbożni ludzie ośmielają się głosić zasadę równości; twierdzą, że wszyscy chrześcijanie są braćmi, i że Bóg nie dał ludziom uprzywilejowanym prawa władania narodami; utrzymują, że Chrystus przyszedł na świat aby znieść niewolnictwo [Watykan do XIX w. akceptował niewolnictwo]; wzywają ludzi do wolności, to znaczy do unicestwienia królów i kapłanów.
Teraz, kiedy jeszcze jest czas, zwróć swoje siły przeciwko Czechom, pal, zabijaj i czyń wszędzie pustynię, gdyż nic nie jest bardziej miłe Bogu, ani bardziej pożyteczne dla sprawy królów, niż eksterminacja Husytów.„
 
Co ważniejsze – nawet „święci” teologowie, doktorzy kk zalecali mordowanie „heretyków”.
 
Warto w tym miejscu zauważyć, że kk eksterminację „heretyków” często zwalał na barki władz świeckich a sam tylko orzekał kto jest „heretykiem”. W ten sposób masa zbrodni kk spadała na świeckich władców a sam kk miał swoje zbrodnicze łapska „czyste”. Warto też zauważyć, że tacy podżegacze do mordowania opornych, niepokornych i odważnych (czyli „heretyków”) jak Tomasz z Akwinu uchodzili za wzorce moralne i wywierali wpływ na „nauki kk” oraz na postępowanie całych generacji katolików. Jeśli więc „święci” nie wzdrygali się nakazywać mordowanie „heretyków” to co dziwić się otępiałemu katolickiemu motłochowi?
 

Portret użytkownika :)

„Fuehrer(Hitler) doszedł do

„Fuehrer(Hitler) doszedł do władzy dzięki głosom Katolickiego Centrum(partii rządzonej przez jezuitę Ludwiga Kaasa) zaledwie pięć lat wcześniej (1933) ale większość celów cynicznie wyjawionych w Mein Kampf było już zrealizowanych. Ta książka, została napisana przez jezuitę Ojca Staempfle, a podpisana przez Hitlera. Bo to Zakon Jezuitów udoskonalił słynny pan-germański program opisany w tej książce, a Hitler się pod nim podpisał.” 

Edmond Paris, 1965 French Historian The Secret History of the Jesuits. 

Portret użytkownika :)

Heretycy popełniają grzech, z

Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić. Ze strony zaś Kościoła jest miłosierdzie troszczące się o nawrócenie błądzących; stosownie do nauki Apostoła nie potępia się ich od razu, lecz dopiero: „po pierwszym i drugim upomnieniu”; po tym zaś skoro heretyk nadal trwa w uporze, straciwszy nadzieję w jego nawrócenie, mając na uwadze zbawienie innych, Kościół karą klątwy wyklucza go z swojego łona i następnie zostawia go sądownictwu świeckiemu, by przezeń był usunięty ze świata karą śmierci. Mówi przecież Hieronim: „Trzeba odciąć zgangrenowane członki i usunąć z trzody parszywą owcę, aby cały dom nie spłonął, nie popsuła się cała masa, nie zaraziło się całe stado, nie zginęła cała trzoda”.Święty Tomasz z Akwinu
 
Biskup Bornewasser z Trewiru, po dojściu Hitlera do władzy, patetycznym tonem, oznajmia:
„Z podniesioną głową i energicznym krokiem wkroczyliśmy do nowej Rzeszy i jesteśmy gotowi służyć jej ze wszystkich sił, ciałem i duszą”. („Ecclesiastica”, rocz.13, str.477)

A biskup-sufragan Burger, nie waha się stwierdzić:
„Cele rządu Rzeszy sa od dawna celami naszego Kościoła katolickiego” (Burger, „Unser Wille zur Tat, Zeit ud Volk”, I,str.181)

Portret użytkownika Mario11221

Może najwyższa pora wezwać do

Może najwyższa pora wezwać do krucjat takich jak miały miejsce w średniowieczu oraz od wyrzucenia islamu z całego świata. Wtedy też byliśmy atakowani i poradziliśmy sobie. Może najwyższyczas wydać wojnę sprawiedliwą muzłumaną. Bo oni od 1300 lat nas gnębią. A takie apele są zasłabe. Tylko ostra reakcja sprawi zę coś sie zmieni. Ta walka musi zostać wydana w imię wszystkich. Gejów Lesbijek ateistów.
Bo oni są jescze bardziej zagrożeni niż cheścijanie.

Portret użytkownika tomciu

Jakiej mszy z okazji

Jakiej mszy z okazji Wielkiego Piątku? W tym dniu w Kościele Rzymskokatolickim nie odprawia się żadnych mszy. Uroczystość, o której piszecie to Droga Krzyżowa (Via Crucis) w rzymskim Koloseum, w której nota bene w tym roku sam uczestniczyłem na miejscu.
Pozdrawiam, życząc więcej rzetelności naukowej w artykułach

Portret użytkownika Julka

Na początek mała informacja.W

Na początek mała informacja.W Wielki Piątek w kościołach katolickich nie odprawia się mszy.W Wielki Czwartek odprawia się ostatnią mszę Wielkiego Postu na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa 2 Sakramentów Św: Eucharystii i Kapłaństwa.W Wielki Piątek (dla mnie osobiście szczególne ŚWIĘTO,KATOLICY NIE POWINNI PRACOWAĆ) wieczorem wierni zbierają się na wieczornej Uroczystości Wielkopiątkowej ale nie jest to msza.W Wielki Piątek wierni katolicy uczestniczą też w Drodze Krzyżowej a o 15 w godzinie smierci Chrystusa odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego.W Wielka Sobotę jest trzecie nabożeństwo często łączone o północy z Rezurekcją.Większość śpiochów katolików woli Rezurekcję w niedzielę o 6 rano.
Wracając do tematu szatan wyznawca talmudu robi wszystko by skłócić wszystkich ludzi dobrej woli.A jest to kameleon który przybiera różne postacie a metody działania są perfidne.Drogą do szczęśliwej wieczności jest życie ziemskie według 10 PRZYKAZAŃ BOZYCH.Katolik pamięta o 5 Przykazaniach Kościelnych,grzechach głównych itd....katolik wie.Odmawiajcie często Modlitwę do Michała Archanioła!!!!!!!Szatan bardzo sie boi Michała Archanioła.Wierzcie mi szatan bardzo boi się Michała Archanioła!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika excar

Julka ,jakoś szczególnie nie

Julka ,jakoś szczególnie nie jestem zainteresowany rozpiską tych jahwi*stycznych guseł. Jednak jeżeli są ludzie ,którym to potrzebne to nie mam nic do tego dopóki ktoś nie próbuje mieszać w te dziwne obrzędy mojej szanownej osoby. Moje najważniejsze święta to 4 przesilenia słoneczne jakie mamy w roku a reszta to pozostałe święta  361lub 362  w roku:) Każdy dzień jest świętem i każdy jest dobry aby pogwarzyć ze swoimi przodkami Bogami. Spytać o radę ,czasem zrugać jak czegoś nie dopilnują ,ot normalka jak w dobrej, żyjącej w zgodzie i  miłości rodzinie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem