Papież Franciszek nakazał zainstalować prysznice na Placu Świętego Piotra

Kategorie: 

W samym sercu Placu Świętego Piotra w Watykanie ustawione zostaną prysznice z przeznaczeniem dla osób bezdomnych.

 

Prysznice na Placu Świętego Piotra zostaną zainstalowane wewnątrz publicznej toalety i zaczną działać 17 listopada br. Kolejne dziesięć kabin zostanie uruchomionych w parafiach w całym Rzymie.


Przedsięwzięcie zainicjował papież Franciszek, po tym, jak człowiek z Sardynii, który mieszkał na ulicy przez ponad dziesięć lat, nie chciał uczestniczyć w kolacji na cześć swojego 50  - lecia. Przyjęcie urodzinowe organizował arcybiskup Konrad Krajewski. Solenizant nie wziął udziału w uroczystej kolacji z powodu nieprzyjemnego zapachu, pochodzącego od niego.

 

Niemniej Krajewski nalegał na spotkanie. Podczas wizyty w chińskiej restauracji bezdomny powiedział mu, że znalezienie jedzenia w Rzymie nie jest problemem, ale miejsca, gdzie można wziąć prysznic – tak. Arcybiskup przekazał tą informacje papieżowi, a ten przystąpił do działania.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nowoczesny

WSTYD!!!!! - Po co inwstować

WSTYD!!!!! - Po co inwstować w głupoty? lepiej jakby papież przeznaczył pieniadze na odnawialne źródłą enerii, na diodowe świeczki w kosćiołąch, a nie na głupoty tj: prysznice dla bezdomnych i to jeszcze w Watykanie. niech spłaci swój wyjazd, a nie będzie wymyślał prysznice dla bezdomnych. Bóg - rozumiem, Jezus - rozumiem, ale co mnei obchodzą bezdomni? czy kosćiól nie ma ważniejszych wydatków? Kościół to jest dom Boga Ojca a nei chlew dla bezdomnych!!!!

Portret użytkownika eva11

a nie lepiej za ta kase i

a nie lepiej za ta kase i troche z tacy,wybudowac pare blokow z chodzby jednym pokoikiem dla kazdego,
ludzie by mieli dach nad glowa,
ale swoja droga,bezdomnosc to chyba rodzaj ucieczki,nie kazdy przywykl byc niewolnikiem.?

Portret użytkownika Spozniony

Wczas się

Wczas się zreflektowali...
Pałace pobudowane, okazalsze niż niejeden budynek zus-u, które ostatnimi czasu coraz większą pustką stoją bo Ci co nie chcą śmierdzieć na ulicach, pot swój przelewają w niewolniczej pracy na rzecz systemu. Wystarczy spojrzeć jaki haracz trzeba płacić od etatowej pracy na rzecz systemu, mowa o zus z którego nic na przyszłość dla pracujących nie wyniknie...
Proponuje za wczasu postawić takie prysznice na każdej plebanii... bo za kilka..naście lat, każdy z nas będzie chciał z takiego luksusu skorzystać.

Portret użytkownika charis

"Najwyższy jednak nie mieszka

"Najwyższy jednak nie mieszka w świątyniach uczynionych ręką, jak mówi prorok" - Dzieje Apostoslkie 7:48 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
 
"Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, ten, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką.
25 Ani nie jest czczony rękoma ludzkimi tak, jakby czegoś potrzebował, ponieważ sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.
26 I z jednej krwi uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby mieszkały na całej powierzchni ziemi, określiwszy czasy wcześniej wyznaczone i zamierzone granice ich zamieszkania;
27 Żeby szukali Pana, czy go nie znajdą po omacku, chociaż nie jest daleko od nikogo z nas.
28 Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: I my bowiem jesteśmy z jego rodu.
29 Będąc więc z rodu Boga, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota, srebra lub kamienia, misternie wyrzeźbionych według wyobrażenia ludzkiego.
30 Bóg wprawdzie pomijał czasy tej nieświadomości, teraz jednak nakazuje wszędzie wszystkim ludziom pokutować;
31 Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sprawiedliwie sądził cały świat przez człowieka, którego do tego przeznaczył, zapewniając o tym wszystkich przez wskrzeszenie go z martwych" - Dzieje Apostolskie 17:24-31 UBG
 
,

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem