Papież Franciszek: „2% katolickich księży to pedofile”

Kategorie: 

Papież Franciszek powiedział, że ma wiarygodne informacje, z których wynika, że około dwa procent katolickich księży są pedofilami.

 

W wywiadzie dla włoskiego dziennika La Repubblica papież porównał przestępstwa wobec dzieci z trądem dotykającym Kościół. On się stanowczo temu przeciwstawia!


Oznacza to, że zbrodnie przeciwko dzieciom popełniło lub popełnia 8 tys. z 414 tys. kapłanów Kościoła rzymskokatolickiego.

„Wśród 2% pedofilów są księża, biskupi, kardynałowie. Znaczna część kapłanów jest tego świadoma, ale milczy” – powiedział papież.

W tym samym wywiadzie, papież Franciszek powiedział, że wierzy w rozwiązanie problemu celibatu katolickich księży i obiecał znaleźć dobre wyjście, albo jakiś kompromis.

„Problem, to oczywiste, istnieje, ale wymaga czasu. Są rozwiązania i ja je znajdę” – powiedział papież Franciszek, przywódca Kościoła Katolickiego.

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ariadna

To bzdura. Wystarczy

To bzdura. Wystarczy zainteresować się tematem, są statystyki i to ze źródeł niechętnych kościołowi.
Tylko dlaczego to zostało powiedziane właśnie przez papieża?
Co on chce uzyskać w ten sposób?
Zobaczcie co piszecie i mysłicie, to może wiadomo będzie po co ten news.

Portret użytkownika torello

A bramy piekielne Go nie

A bramy piekielne Go nie przemogą...
Już 2 tysiące lat. Wciąż to samo. Wrogowie naróżniejszej maści... Najgorsze, że słowa Mistrza się sprawdzają co do joty... że przyjdą wilki w owczej skórze i będą rozwalać Kościół od wewnątrz... To się dzieje teraz.
Ale bramy piekielne Go nie przemogą...

Ave Maryja, pogromczyni mocy piekielnych! Ave gratia plena!

Portret użytkownika ks

Jesli Kosciol Katolicki jest

Jesli Kosciol Katolicki jest tak zdegenerowany to dlaczego pejsomedia tak go nienawidza i nie przepuszcza okazji by go osmieszyc. W innych religiach jest lepiej? Moim skromnym zdaniem to nienawisc do tych krnabrnych katolikow tych malych w kosciolach co tak sie sprzeciwiaja parada rownosci i innego syfu. Kosciol Katolicki to moralna sila i nie mowie tu o Watykanie. Watykan to nie Kosciol Katolicki jak PO to nie polska.  Wrzuccie na googla childmolesters never in the news why   i poszukajcie. Szkoda ze wiekszosc polakow ma tylko te wiedze co im media podsuna pod nos. Pozdrowienia.

Portret użytkownika P.WALKER

 ks bzdur? na faktach i

 ks bzdur? na faktach i statystykach ? mam papiery ze jestem zdrowy ,a wrecz brzebijam innych sprawnoscia umyslu bo widze i dostrzegam rzeczy ktorych ty nie widzisz bo kierujesz sie wlasnie statystykami i faktami wyzsanymi z tv.wesolych swiąt KS)

Portret użytkownika lacher

Proszę się przyglądnąć

Proszę się przyglądnąć tytułowi zwłaszcza co do liczby i porównać z treścią. Wszystko jest odwrotnie! Dlaczego tak napisane? Jakoś dziwne, że przez ponad 40 lat w Polsce nie spotkałem, ani jednego księdza pedofila, a może jedynie dwie osoby o psychicznej nierównowadze.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ