Państwo Kiribati wkrótce zatonie w Pacyfiku

Kategorie: 

Jak wiadomo mityczna Atlantyda rzekomo zatonęła w wodach oceanu, podobny los czeka państwo Kiribati składające się z wielu wysepek na centralnym Pacyfiku. W sumie, jako Kiribati zrzeszonych jest prawie 100 tysięcy ludzi. Cześć z nich musi się niestety ewakuować, ponieważ rosnący poziom morza ostatecznie zabiera wyspy.

 

Początkowo prezydent Kiribati, Anote Tong szukał pomocy międzynarodowej, aby budować ogromne pływające platformy niczym z Wodnego Świata. Ostatecznie nie udało mu się znaleźć odpowiedniego finansowania. Problem był jednak na tyle palący, że ewakuacje rozpoczęto. Chęć przyjęcia uchodźców wyraził Timor Wschodni.

 

W sumie ewakuowano ludzi z 32 nisko położonych wysp koralowych,  ale z biegiem czasu będzie trzeba ewakuować następne społeczności. Nie ma mowy o kontynuowaniu państwowości w innym miejscu na świecie a prezydent Tong otwarcie mówi, że to bolesne tracić obywateli, ale emigracja jest jedynym sposobem kontynuowania egzystencji bez ciągłej obawy o zalanie.

 

Niektóre społeczności Kiribati próbują się ratować budując wielkie bariery od morza, ale takie działania to nic więcej jak tylko spowolnienie nieuchronnego. Poza tym wiele miejsc na Kiribati cierpi ze względu na to,  że słona woda wdziera się na ląd i miesza się ze słodką ograniczając jej dostępność, co również jest problemem.

 

Prezydent Tong twierdzi, że to jest niesprawiedliwe, że jego naród cierpi z powodu globalnego ocieplenia wywołanego przez człowieka i przetrwanie Kiribati powinno być problemem całej społeczności międzynarodowej. Niestety nikt nie odnalazł tam w okolicy ani ropy, ani gazu, więc Kiribati idzie pod wodę.

 

 

Źródłohttp://www.radioaustralia.net.au/international/2012-09-19/east-timor-offers-to-take-kiribati-climate-change-evacuees/1017588

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika K-E-M

To dosc przedziwne, ze

To dosc przedziwne, ze mieszkancy KIRIBATI zdecydowali sie na EAST TIMOR, gdzie istnija powracajace problemy polityczne,
a kraj kontrolowany jest przez muzulmanska Indonezje.
Oceania czyli Polinezja, Melenezja i Mikronezja to prawdziwe massy wysp - w tym wielkie ilosci niezaludnionych wysp, gdzie osiedlenie calego niewielkiego zreszta ( 100.000 mieszkancow )
narodu byloby mozliwe, po pewnych negocjacjach oczywiscie.
PRZYPOMINA TO FAKTYCZNIE ATLANDYDE, KTORA TONELA
W 3 FAZACH, I NA PRZESTRZENI OKOLO 40 TYS. LAT ( NA PODSTAWIE AKASZIK RECORDS - BY EDGAR CAYCY )
Dla mieszkancow  Atlantydy toniecie ich kontynentu nie bylo
tajemnica. Wielu jej mieszkancow wyemigrowalo do innych
zakatkow swiata ( Egipt, Maroko, Francja i Hiszpania, Wlochy,
Grecja, Ameryka...
Pozdrawiam
kem
Pozdrawiam
Kem
 

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Idą tam, gdzie ktoś ich

Idą tam, gdzie ktoś ich chce.
Próby przejęcia bezludnych wysp można porównać do prób wprowadzenia się bezdomnych do jakiegoś pustostanu. W końcu właściciel się pojawi i będzie konflikt. W przypadku zawłaszczenia ziemi będzie to wojna.

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Oczywiście to Kiribati są

Oczywiście to Kiribati są winne bo tam się osiedlili. Jakież to wygodne przerzucenie odpowiedzialności! Należy zapamiętać i gorliwie propagować twój tekst, aby sumienia ludzi świata zachowały swoją czystość. 
 
P.S. Można zrobić coś więcej, niż "zadawać pytania dla inteligentnych". Można na nie poszukać odpowiedzi! Na przykład wzrost poziomu wody o kilka centymetrów to wielokrotnie szybsza erozja brzegów, co przyśpiesza tonięcie wyspy, co z kolei jeszcze bardziej przyśpiesza erozję...
Oporni na wiedzę mogą sprawdzić eksperymentalnie! Np dzieci wiedzą, że budując na plaży zamek z piasku z fosą wali się szybciej po każdej, choćby minimalnej próbie pogłębienia fosy.

Portret użytkownika ozuty

Już stało się to żenujące, bo

Już stało się to żenujące, bo jak zwykle przy takiej okazji sieją propagandę o rosnącym poziomie morza.

Załóżmy, że poziom oceanów wzrósł o 2mm. Teraz pytanie dla inteligentnych. Ile wystawały ponad poziom oceanu te wyspy, jeżeli teraz mają być zatopione.
Domy wybudowane na palach świadczą o tym, że okresowo bywa tu woda. Język nam zupełnie obcy, więc przetłumaczyć można w każdy  dowolny sposób.

Im więcej będzie podatku z CO2 tym więcej będzie takich idiotyzmów.

Portret użytkownika ozuty

ozuty napisał: To już stało

ozuty wrote:

To już stało się to żenujące, bo jak zwykle przy takiej okazji sieją propagandę o rosnącym poziomie morza.

Załóżmy, że poziom oceanów wzrósł o 2mm. Teraz pytanie dla inteligentnych. Ile wystawały ponad poziom oceanu te wyspy, jeżeli teraz mają być zatopione.
Domy wybudowane na palach świadczą o tym, że okresowo bywa tu woda. Język nam zupełnie obcy, więc przetłumaczyć można w każdy  dowolny sposób.

Im więcej będzie podatku z CO2 tym więcej będzie takich idiotyzmów.

Portret użytkownika SurvivorMan

Domy na palach o niczym nie

Domy na palach o niczym nie świadczą! Pierwsi ludzie pojawili się na Kiribati 800-900 lat temu... Żyją tam od pokoleń i wiedzą wszystko o tym miejscu! Jeśli oni twierdzą że trzeba stamtąd wiać, bo podnosi się poziom oceanu, TO ZNACZY ŻE TRZEBA STAMTĄD WIAĆ, BO PODNOSI SIĘ POZIOM OCEANU!!! ...I żadne wywody internetowych filozofów nie mają w tym momencie racji bytu!
Nie tylko Kiribati ma ten problem... Na wodach zupełnie innego oceanu jest to samo! Malediwy znikają w zastraszającym tempie, a ich prezydent chce "przenieść" swój kraj w inne miejsce. Swoją pomoc dla tego kraju i odstąpienie kawałka ziemi, wyraziła Australia i bodajże Sri Lanka! Problem jest i to wyraźny... A skoro wyspy tonąć nie mogą (bo nie pływają), to znaczy że to woda się podnosi... Proste prawa fizyki...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ozuty

Wszystko co napisałeś to

Wszystko co napisałeś to naiwne powtarzanie propagandowych informacji z mediów wspieranych za pomocą podatku z CO2. Jak masz informacje z pierwszej ręki to napisz o tym artykuł.
Jeśli się już odwołujesz do praw fizyki to zatapianie może polegać na podniesienie poziomu wody lub obniżeniu poziomu gruntu. O tym drugim oczywiście propaganda nic nie wspomina, ponieważ jeszcze od tego nie ma podatku, ale wszystko przed nami.

Naiwności pelikanów co wszystko łykają bez namysłu nie ma granic.

Portret użytkownika SurvivorMan

Największa naiwność ludzi

Największa naiwność ludzi polega na tym, że nie dopuszczają do swoich mózgów myśli, iż niszczą planetę na której żyją i to w zastraszającym tempie... To dzięki tej naiwności zmierzamy nieuchronnie do katastrofy ekologicznej, która zabije 80-90 życia na Ziemi! Najwięksi naiwniacy będą wmawiać sobie do samego końca ich zasranego żywota, że Matka Ziemia sama sobie krzywdę robi! Będą sobie to wmawiać, chorując na raka, kąpiąc się w ściekach zamiast w morzu i wpierd...jąc chemiczną pseudożywność!!! ŻAŁOSNE STWORZENIA... Żałosne jest też to, że podatek związany z  ekologią jest przyjmowany jak najgorsze zło, a setki innnych podatków nikomu już nie przeszkadzają...
Mam coś dla Ciebie... Jak byś się któregoś popołudnia wybitnie nudził, to usiądź sobie w fotelu i z uwagą obejrzyj ten pięknie zrealizowany, a jednocześnie wyciskający łzy dokument:
http://www.youtube.com/watch?v=5AgDU8AxQjg
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem