Państwa opiekuńcze pogłębiają społeczne patologie i niszczą instytucję rodziny

Kategorie: 

Socjalistyczna propaganda sączona ludziom od najmłodszych lat życia powoduje, że mamy teraz do czynienia z całym społeczeństwem niezdolnym do prawidłowego postrzegania rzeczywistości. Wtłaczane nam wzorce myślenia powodują, że gdy ktoś powie, że pomoc społeczna jest przyczyną istnienia większości patologii, budzi się w nas automatyczny wewnętrzny sprzeciw. Zastanówmy się jednak jak jest naprawdę.

 

Wszyscy wciąż słyszymy o tym, że trzeba pomagać biednym, ponieważ sobie bez tego nie poradzą. To wszystko prawda, ale gdyby nie system, który zabiera tym biednym ponad połowę ich zarobków oddając ochłapy wszystko mogłoby wyglądać inaczej.

 

Socjalizm oducza odpowiedzialności za swoje czyny. Rozmaite dotacje, subwencje i inne sposoby na ukradzenie publicznych pieniędzy nie tworzą, żadnych miejsc pracy a najwyżej uczą kombinowania. Płacenie rolnikom od hektara nie spowodowało nagłego unowocześnienia na wsi. Jedynym efektem zmian w tym zakresie widocznych na polskiej wsi jest to, że rolnicy kupili sobie nowe samochody.

 

Państwo opiekuńcze w oczywisty sposób tworzy patologie. Najpierw musi zabrać pieniądze uczciwie pracującemu obywatelowi, potem zmarnotrawi 60% na niewydajny aparat biurokratyczny a pozostałe 40% rozdysponowuje wśród rzekomych potrzebujących, którzy istnieją w większości właśnie, dlatego, że istnieje państwo opiekuńcze.

 

Socjalizm oducza pracy, bo skoro można dostawać pieniądze za nic to tacy ludzie żerują latami na systemie nie wykonując żadnych działań, które mogłyby spowodować odmianę ich losu. Istnienie GOPSów i MOPSów przeciwdziała naturalnej u każdego normalnego człowieka, potrzebie pomocy swoim najbliższym i innym. Skoro istnieją urzędnicy od pomagania to większość populacji uważa, że robić tego nie musi.

 

Poza tym socjaliści tworzący uregulowania prawne stworzyli biurokratyczne imperium, w którym nieludzkie prawo i janczarzy je wykonujący stanowią osobną kastę społeczną. Politycy to nowożytni kapłani a urzędnicy to dzisiejsza arystokracja, często stawiająca się ponad prawem.

 

Państwo opiekuńcze często działa przeciwko rodzinie. Nadmierny fiskalizm powoduje, że oboje rodziców musi pracować, ponieważ normalnie zarabiający ojciec w większości przypadków nie jest w stanie sam utrzymać rodziny, zwłaszcza, gdy jeszcze pojawia się małe dziecko. Socjalizm bardzo dużo kosztuje, dlatego z każdego zarobionego 1000 zł w różnych podatkach i daninach państwo zabiera w sumie około 80%. To właśnie, dlatego matki zamiast opiekować się swoimi dziećmi szybko wracają do pracy. Ktoś po prostu musi utrzymać 2 miliony urzędników.

 

Pomoc społeczną z reguły otrzymują ludzie zaradni. Ktoś, kto jest życiową ofermą nawet nie wie, że gdzieś tam w pomocy społecznej są jakieś pieniądze, które jak to się mówi "mu się należą". W efekcie najbardziej aktywnie korzystają z niej na przykład Cygani. Często korzystają z niej również alkoholicy. Gdy trzeba wesprzeć naprawdę potrzebujących, na przykład rodziny z niepełnosprawnym i dziećmi to pomoc państwa dla niepracującej matki wynosi 520 zł. Oznacza to, że dzieci są oczywiście państwowe, ale nie te chore, bo to jest już problem rodziców.

 

To jak wiele małżeństw rozpadło się przez "opiekę państwa" pozostaje tajemnicą, ale można założyć, że są to setki tysięcy. Kwitnie proceder celowych rozwodów, co znacznie poprawia ilość punktów za pochodzenie przy przyjmowaniu do przedszkola. Poza tym samotnej matce należy się pomoc państwa. Nieludzkie prawo robi w ten sposób zamach na odwieczne stosunki społeczne.

 

Socjaliści często stwierdzają, że gdyby nie istnienie rozbudowanej pomocy społecznej to ludzie umieraliby z głodu na ulicach. Nic bardziej błędnego, człowiek zmuszony przez los prędzej podejmie uczciwą prace niż degenerat, który specjalizuje się w pozyskiwaniu "zdobyczy socjalizmu". To właśnie, dlatego, że trzeba utrzymać tych wszystkich cwaniaków przedsiębiorczość Polaków jest aż tak blokowana.

Założenie jakoby socjalizm był odpowiedzią na potrzeby wsparcia najbiedniejszej mniejszości jest w oczywisty sposób fałszywe. Pięknie i bardzo obrazowo wyjaśniała to kiedyś Żelazna Lady, Margaret Thatcher, która ewidentnie nic nierozumiejącemu socjaliście wytknęła, że celem jego ulubionej ideologii jest nie pomoc biednym, lecz zrobienie z nich jeszcze większych biedaków.

 

Jak mawiał świętej pamięci Stefan Kisielewski "To nie kryzys, to rezultat" i trudno o lepszą diagnozę istoty problemu. Oznacza to, że nie dostrzegamy przyczyn, ale w całej Europie widzimy rezultat socjalizmu, który po prostu skończy się tak jak w Polsce w latach osiemdziesiątych, czyli hiperinflacją, pauperyzacją i przeryciem wszelkich stosunków społecznych. Nasza w tym głowa, aby potem zbudować normalny system polityczny w stylu islandzkim. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Artykuł oceniam jako

Artykuł oceniam jako "świetny", bo wykazuje przekroczenie pewnych granic w krajach UE w kwestii opieki społecznej, ale jest jednak tendencyjny i anty socjalistyczny.
Prawdą jest, że ludzie bez opieki społecznej w większosci jakoś dadzą sobie radę. Będą musieli. Ale jak będzie wyglądało ich życie? Przykładów należy szukać w biednych krajach, gdzie państwo ma swoich obywateli w głębokim poważaniu. Ludzie żyją krócej, w warunkach urągających wszelkim standardom. Głodują oni, albo ich bliscy, a dzieci chorują i umierają. Te które przeżyją, nie mają dostępu do edukacji i żadnych pespektyw na przyszłość. Na ulicach panuje anarchia.
 
Świat jest wielki i można znaleźć praktycznie każdy model działalnosci państwa. Pozwala to dostrzec, że żaden nie jest idealny.
W mojej opini jedyne co można zrobić, to szukać złotego środka(którego tak naprawdę nie ma). Wspomagać obywateli, ale nie doprowadzać do sytuacji, kiedy z opieki społecznej można sobie wygodnie żyć. To trzeba cały czas regulować i stymulować w ten sposób ludźmi.

Portret użytkownika 3plabc

Znowu ten zły socjalizm... co

Znowu ten zły socjalizm... co ciekawe Skandynawia i Jutlandia pokazują, że socjalizm jest możliwy. Poziomów życia w Polsce i Skandynawi nie ma sensu nawet porównywać taka nas dzieli przepaść cywylizacyjna. 50 lat temu w Szwecji nie było tak kolorowo, a teraz możemy im tylko zazdrościć, ewentualnie wyjechać tam do pracy, co wielu rodaków uczynił. Podobnie Dania i Norwegia. Powiedziałbym, że patologia śpi uśpiona w mętalności ludzkiej, a nie w socjaliźmie samym w sobie. Dwa, że ciemny niewyedukowany naród, szczuty z ekranów i bilbordów niekończącą się konsumpcją będzie tylko kombinował... Trzy, że przy obecnym prawie pracy i zarobkach i tak trzeba kombinować, co gorsza żeby zwyczajnie przetrwać... a to zostaje w świadomości i ciężko się tego wyzbyć, ciąży dalej na świadomości nawet jeśli wyjdziemy na prostą i przeradza się w chciwość i pazerność.
Podchwytrując wątek poprzednich wypowiedzi co z naszą religią i jej fundamentami? Przecież Jezus Chrystus jasno nauczał, żeby rozdawać swoje bogactwa, dzielić się z innymi, podstawy naszej wiary to czysty socjalizm! Naturalnie bez wątków z ateizmem, mniejszościami seksualnymi itd. ale w kwestiach społecznych to nadal socjalizm!
Wygląda na to, że gdyby Jezus znowu się narodził to narodowcy z resztą prawicowców powiesiła by go na drzewie jako komucha!

Portret użytkownika admin

Jak się ma ropę to się można

Jak się ma ropę to się można bawić w socjalizm, PRL też jakoś istniał. Zgadzam się, że to w dużej mierze kwestia edukacji i mentalności ludzi. Zresztą jak każdy normalny człowiek z empatią chętnie się dziele z innymi i nie potrzebuje do tego szalonej ideologii i urzędników, bo to zawsze będzie nieefektywne i złodziejskie.

Portret użytkownika 3plabc

Szwecja i Finlandia jakoś tej

Szwecja i Finlandia jakoś tej ropy nie mają, a nawet jeśli wydobywają to nie w ilościach, które by stanowiły jakieś poważne wpływy do budżetu. Polska też posiada dużo cennych surowców np. miedź.
Sam też nie jestem  zwolennikiem rozpasanego socjalu np. w stylu brytyjskim bo to też prowadzi do patologi ( zwłaszcza w połączeniu z rozpasaną konsumpcją), ale są pewne podstawowe rzeczy, które powinny być zapewnione bez względu na statut posiadania np. służba zdrowia, edukacja, kultura i sztuka. Jeśli się tego niezapewni to staniemy przed takimi zjawiskami np.: jak dziedziczna bieda, ciemnota i patologia wśród ubogich. Każdy powinien mieć równe szanse rozwoju bez względu na pochodzenie, a to jak je wykorzysta jest już jego osobistą sprawą. Podział na kasty już w histori przerabialiśmy np. w średniowieczu.
Szalone ideologie z reguły tworzą, albo wypaczają szaleni ludzie, których słowa pociągają za sobą ciemne, niewyedukowane masy( np. rewolucja październikowa), albo zyskują posłuch bazując na najniższych instynktach jak poczucie wyższości rasowej, narodowej, poczucie siły, ksenofobia( np. naziści).
Biurokracja, korupcja jest zmorą w każdym systemie... przykład naszego kraju... W sumie to właścnie PRL w dużej mierze został rozkradziony i to w większości przez urzędników niższego szczebla, oraz zwykłych ludzi...
Na koniec co ciekawe to właśnie Duńczycy uważają się za najbardziej zadowolony naród w Europie, a może i na świecie. Fakt, że mają ku temu powody. Wink

Portret użytkownika skurg

"ale są pewne podstawowe

"ale są pewne podstawowe rzeczy, które powinny być zapewnione bez względu na statut posiadania np. służba zdrowia, edukacja, kultura i sztuka."
 
Niestety myli się Pan w całej rozciągłości. Ma Pan przykład za oknem jak funkcjonuje służba zdrowia czy edukacja socjalistyczna - mówiąc krótko to patologia. Każdy człowiek powinien mieć prawo decydowania o sobie pod każdym względem bo każdy jest kowalem swojego losu i to jest żelazna zasada która gwarantuje zdrowe społeczeństwo, bo warunkuje zdrowe zachowania wśród ludzi. Niestety 90% ludzkości nie pojmuje tak prostej zasady przez co żyjemy w coraz głupszym świecie? Tak czy nie? I co jest tego powodem... małpy na marsie?

Portret użytkownika 3plabc

Myli się Pan i myślę, że

Myli się Pan i myślę, że wynika to z braku obycia z otaczającym światem. Hasło: "każdy jest kowalem swego losu" jest dość kłamliwe. Z moich życiowych obserwacji i doświadczeń wynika, że kształtuje nas środowisko, w którym się wychowójemy, otoczenie, oraz warunki. Dziecko menela, nie ma szans na równy rozwój z dzieckiem bogacza, które jest wygrane praktycznie na starcie. Biedak, któremu pozostaje zdechnąć pod mostem może czasem wybrać drogę na skróty, chwilę luksusu, krew na rękach i cele śmierci zamiast powolne zdychanie jak pies. Gorzej jeśli jego ofiarą stanie się na przykład Pan z rodziną.
W życiu otarłem się o tzw. "ulicę" i widziałem rzeczy przy których W11 to bajki i bzdury. Najlepszy serial, czy kryminał nie serwuje tyle emocji co prawdziwe życie. Naoglądałem się wszelkiej patologi,  menelstwa, penerstwa, narkomanów, złodzieji, zaniedbanych dzieciaków bawiących się rozbitymi butelkami i petami w toważystwie starych żłopiących tanie wina... powiedz im w twarz, że każdy jest kowalem swego losu. Są przegrani i straceni na starcie i na 95% pójdą w ślady rodziców... bez wsparcia z zewnącz są już straceni! Zostaną albo menelami, albo bandziorami!
Swoje życiowe poglądy opieram na własnych obserwacjach i doświadczeniach, a nie na własnym widzi mi się, czy książkach pisanych przez nawiedzonych "zbawców ludzkości". Życze Panu trochę więcej obycia z prawdziwym życiem!

Portret użytkownika skurg

Dlaczego Pan wychodzi ze

Dlaczego Pan wychodzi ze skrajnością? Świat nie jest idealny i nic ani nikt tego nie zmieni a socjalizm patologie własnie aby powiększa. A przecież Pan wyszedł z takiej sytuacji o jakiej Pan mówi? Tak czy nie? Ja mam własnie na myśli takie społeczeństwo i normalnych ludzi, którzy są mądrzy i w chwili krytycznej dają sobie radę, a nie patologie.

Portret użytkownika 3plabc

Ze skrajnościami??? Nie wiem

Ze skrajnościami??? Nie wiem w jakim Pan kraju żyje, ale w Polsce te tzw. skrajności stały się NORMALNOŚCIĄ tak samo jak powszechna nędza i dziki kapitalistyczny wyzysk w zakładzach pracy. Dostrzegam to na każdym kroku. Osobiście nigdy nie byłem w tak skrajnej sytuacji, ale znam multum osób żyjące w tzw. patologi i wywodzących się z niej... ze smutkiem stwierdzam, że większość w tej patologi pozostanie nawet jeśli czasowo wychodzili na prostą... potrzeba mnóstwo samozaparcia i wewnętrznej siły, żeby samemu sobie z tym poradzić... a z reguły taki nieciekawy start rzutuje na całe puźniejsze życie
"..normalnych ludzi, którzy są mądrzy i w chwili krytycznej dają sobie radę..."  - mądrość to wypadkowa wiedzy, inteligencji i doświadczenia??? Po likwidacji powszechnej oświaty w społeczeństwie raczej za dużo tych mądrych się nieznajdzie... znam "normalnych" ludzi, którzy w chwilach krytycznych się wieszali na sznurku... mógłbym tak pisać w nieskończoność, ale czasu nie mam;)

Portret użytkownika Noah

Widzę, że ten portal

Widzę, że ten portal przeradza się w tubę jedynie słusznej opcji politycznej i jedynie słusznej religii. Zresztą nieważne bo każdy ma i tak swoje przekonania. A co do Ciebie panie Adminie to ciekawe jakbyś się zachował jakby Cie wyrolował jakiś cwaniaczek w ładnym garniturku i pozostawił bez środków do życia i jakichkolwiek nadziei na odwrócenie tej sytuacji. Nadal byś się trzymał swoich "światłych" idei i honorowo odszedł z tego świata poprzez śmierć głodową? Czy czym prędzej pobiegłbyś do państwa po pomoc? Hmm... punkt widzenia zależy od punktu odniesienia!
PS. Jakże mi szkoda Skandynawów, Niemców, Szwajcarów... że przyszło im mieszkać w państwach opiekuńczych. Biedactwa  

Portret użytkownika zerg

Powinności socjalne państwa

Powinności socjalne państwa wobec obywateli nie zależą od lewicowości parti  politycznych sprawujących władzę tzn. ustroju politycznego państwa . Jako najlepszy przykład to polityka socjalna państw skandynawskich -kapitalistycznych, w porównaniu do polityki socjalnej krajów byłego obozu socjalistycznego.  Dziś, socjalizm w powiązaniu z partiami politycznymi (lewicowość), a  socjalna polityka państwa, czyli powinności państwa wobec obywateli,  pogłębia te różnice. Jak bardzo drapieżną i nieludzką w obliczu poczucia "wolności politycznej" potrafi być lewica  pokazano za czasów Millera, kiedy wprowadzono w Kodeksie Pracy najbardziej niekorzystne dla pracowników zmiany. W tym kontekście socjalizm to ustrój  dewiantów ustrojowych (faszyzm, komunizm) , biurokratycznych wyzyskiwaczy, doprowadzających ludzi ubogich do nędzy,( jak to widzimy na przykładzie efektów lewicowych ciągot obecnego rządu) umiejących rozwiązywać problemy jedynie przy pomocy siłowych, nakazowych uregulowań (problem kiboli, czy manifestacji  z 11.11.2011).  Więc nie w idealności społeczeństwa tkwi problem lecz w propagowanej ideologii.  Wolność to świadomość wyboru, a więc i świadomość ograniczeń. Zwierzęta ograniczenia mają wpisane w instynkt , ludzie rozumem pojmujący wolność, ograniczeń muszą się nauczyć.
 W kwesti religii i nie tylko ; biblijni Izraelici  nie są przodkami współczesnych  Żydów (za wyjątkiem Sefardyjczyków) ,którym to zawdzięczamy wszelkie uwspólcześnione aktualizacje Bibli  ;  Jehowa to nie biblijny Bóg J.H.W.H.
 

Portret użytkownika POpis

co do wiersza o chciejstwie

co do wiersza o chciejstwie to super że cokolwiek dostał, znaczy ktoś go wogule słuchał... lepiej dostac zabawkę zamiast rodziny niż w twarz od ojczyma itd.
to by była ta druga strona medalu
jeśli chodzi o państwo opiekuńcze to  w ramach pomocy mogłoby sie odemnie odpierdzielić i z moimi obywatelskimi obowiązkami jak i przywilejami
zaoszczędziłoby mi w ten sposób mnóstwo czasu i wysiłku przy omijaniu przepisów

Portret użytkownika proletariusz

Brakuje tylko tekstu jaki to

Brakuje tylko tekstu jaki to kapitalizm jest doskonały...
W rzeczywistości oba systemy - socjalizm jak i kapitalizm, sprawdzałyby się idealnie, gdyby społeczeństwo było idealne. W rzeczywistości poprzez chciwość i egoizm zarówno socjalizm jak i kapitalizm generuje jednakowo duże dysproporcje (rozwarstwienie) społeczne.
@Judyta: bardzo słuszne spostrzeżenia, kto to napisał ?

Portret użytkownika Izzo

Autor pisząc bzdurę o

Autor pisząc bzdurę o socjaliźmie, że zaburza cel ludzkości, oducza człowieczeństwa i pracy chce nam wmówić że w latach 0 do 1800 była sprawiedliwość dziejowa, cel ludzkości był znany nawet niewolnikowi i papieze lub królowie byli człowieczy. Propaganda JKM, jak zwykle nielogiczna

Portret użytkownika trajektoria

Jeżeli Polska jest państwem

Jeżeli Polska jest państwem opiekuńczym to gratuluję poczucia humoru autorowi.  Podział na dwie klasy - wyzyskiwaczy i wyzyskiwanych to jedyny podział jaki istnieje w obecnej rzeczywistości niezależnie od kraju. Darujcie sobie propagandę . 

Portret użytkownika MARGO

Prosto, jasno i rzeczowo

Prosto, jasno i rzeczowo przedstawił sprawę "państwa opiekuńczego" Henryk Pajak w książce (e-book) "Bestie Końca Czasu", gdzie przytacza wypowiedzi osób będacych >na świeczniku<...
Cyt. Szkolnictwo powinno się starać zniszczyć wolną wolę na tyle skutecznie, aby uczeń opuszczający szkołę nie był nigdy w stanie myśleć lub działać inaczej niż Życzyliby sobie tego nauczyciele...
To wyrwanie dziecka z objęć rodziny, czyli wierzeń i ciasnych zasad, wprowadza się właśnie w Polsce opanowanej przez eurofolksdojczy oraz ich usłużnych karierowiczów w niebieskich koszulach.
Mają do dyspozycji pieniądze z MEN, błogosławieństwa i dotacje UNESCO, mają w mediach propagandę „nowego nauczania", mają potężne wsparcie intelektualnych i moralnych zgnilków z tytułami „prof.", „dr"...."
Nasza rodzima pani filozof, senator RP z  tytułem „prof." Maria Szyszkowska ochoczo podejmuje ten temat w trosce o społeczeństwo a jakże twierdząc, że:
Cyt. Nic bardziej nie zniewala niż rodzina (...) Niesłusznie traktuje się rodzinę jako składnik życia społecznego, czy nawet państwowego. Rodzina to więzy krwi, czyli zupełnie coś przypadkowego (sic !)...

http://publicdisorder.wordpress.com/2010/08/08/bestie-konca-czasu-henryk-pajak-ebook/

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika normalny

Mam dokładnie takie samo

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Pająk. Będę musiał poczytać wszystko co kiedykolwiek napisał i jeszcze mu wyślę trochę złotówek jak znajdę jego numer konta. Szkoły to kuźnie patologii i pralnie mózgów niszczące indywidualność i niezależne myślenie. Wystarczy popatrzeć na dzieciaki od 3 klasy wzwyż. Rozpacz.

Portret użytkownika ja

Historia pokazała jaki był

Historia pokazała jaki był podział między chłopami a szlachtą, między szlachtą a arystokracją, czy nie mamy tego teraz? Biedni, średnio zamożni, i bogaci? Różnica jest taka że teraz ci najbogatsi ukrywają się przed resztą bo wiedzą że za całe zło byli by oni odpowiedzialni gdzyż mają odpowiednie środki do tego aby to zmienić jednak im na tym nie zależy... Czemu wśród najbogatszych w różnych czasopismach nie ma rodów Rothschildów, Rockefellerów, Merowingów którzy zmienili nazwisko rodowe? Sami sobie odpowiedzcie :/ Przecież te rody nie zniknęły z globu a ich majątki nie zostały im odebrane...

Portret użytkownika normalny

Przykład z życia wzięty:

Przykład z życia wzięty: młoda dziewczyna z 2 dzieci, porzucona przez bydlaka, który jej te dzieci zmajstrował, otrzymuje z opieki 220zł miesięcznie w ramach zapomogi i raz na 2 miesiące kilka paczek cukru, makaronu i jakieś konserwy mięsne. Sąd od pół roku pracuje nad przyznaniem jej alimentów w szokującej kwocie 250zł na dziecko. Samo mieszkanie to wydatek 600zł. Pieluchy 80zł/mc. Jest ryzyko, że zabiorą jej dzieci i oddadzą do rodziny zastępczej, której wypłacą 1000zł/mc na dziecko. Tak wygląda polskie "państwo opiekuńcze". "O take Polske walczylyśmy". Oby ten dziad zawisł na suchej gałęzi.

Portret użytkownika ja

Jeśli facet wykorzystał

Jeśli facet wykorzystał kobietę - okłamał, zgwałcił - to sprawa jest oczywista i opisany facet jest bydlakiem, Ale jeśli kobieta zrobiła to co zrobiła z innych pobudek, z egoizmu, z braku chęci wiedzy o tym facecie czy konsekwencji jakie wypływaja z seksu, to stawia ją tak samo w tej samej sytuacji jak owego faceta - niestety z kosekwencjami które ponoszą dzieci...

Portret użytkownika normalny

Ten facet zaczął pić i

Ten facet zaczął pić i wciągać krechę. Coś jeszcze mam dodać, żebyś przestał bronić psychopaty? Co ta dziewczyna jest winna, że zakochała się w kimś kto okazał się gnojem po paru latach? I dlaczego państwo nie chce jej pomóc tylko oferuje jakieś ochłapy? Otwórz oczy człowieku i nie szukaj dziury w całym. W normalnym państwie chociaż alimenty miałaby po miesiącu przyznane, a nie batalia z sądem latami. A potem z komornikiem i funduszem alimentacyjnym. Nie widzisz co to państwo z nami robi? Ale jasne, to jej wina, że gziła się z facetem i że urodziła te dzieci marząc o rodzinie i budując z trudem podstawową komórkę społeczną. Więcej takich jak ty, a ten kraj upadnie prędzej niż się komuś może wydawać.

Portret użytkownika normalny

Na nikogo nie głosowałem bo

Na nikogo nie głosowałem bo wybory w Polsce i w każdym innym kraju "demokratycznym" to manipulacja i socjotechnika, a nie żaden wybór. Chętnie oddałbym swój głos na Cejrowskiego, ale on jest za mądry żeby kandydować i mieszać się z tą różową zarazą.

Portret użytkownika ja

Trzeba było zacząć od tego

Trzeba było zacząć od tego postu, a potem połaczyć z tym wcześniejszym sprawa byłaby jasna, widziałem rózne cuda a ludzie różnie je interpretują, nieraz wina stała po obu stronach, nikogo nie broniłem tylko bez pełnego obrazu sytuacji nie należy osądzać tylko jednej strony - to się nazywa obiektywizm
P.S. Pisz pełnymi zdaniami wtedy nie będzie niedomówień i niejasności...

Portret użytkownika normalny

Napisałem tak jak napisałem

Napisałem tak jak napisałem celowo, będąc ciekaw reakcji takich jak ty, którzy muszą szukać dziury w całym. A jakby kobieta była winna rozpadu związku to te dzieci nie mają już prawa do godnego życia tak? Zastanów się, dzieciaku, nad swoją pokręconą logiką i głupotami które wypisujesz a potem innych pouczaj. Ja wiem, że kobiety święte nie są, ale w żadnym wypadku nie można doprowadzać do zmarnowania się dzieci. A niestety do tego to zmierza w tym przypadku. I zadałem jasne pytanie: gdzie jest należyta opieka ze strony państwa polskiego? Na to mi odpowiedz, a nie doszukuj się kto winny, a kto nie. Dlaczego państwo pozwala, aby dzieci trafiały do obcych ludzi i zapłaci im suto za opiekę, a nie udziela tej opieki samotnemu rodzicowi?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Państwo nie powinno być

Państwo nie powinno być opiekuńcze w tym znaczeniu, które powoduje twoje wzburzenie... Państwo powinno stwarzać atmosferę bezpieczeństwa całej podstawowej komórce społecznej.
MOże, gdyby ten facet nie stracił pracy nie zacząłby pić?
 A jeśli stracił nadzieję, to i może również człowieczeństwo?
 Wóda zmienia ludzi... w nie-ludzi...

Portret użytkownika ja

Obrażaniem niczego nie

Obrażaniem niczego nie osiągniesz, zresztą państwo na które tak nadajesz to ludzie w tym kraju a nie urzędnicy i urzędy które stanowią tylko jego dodatek, jednak dla wielu wygodniej jest myśleć na odwrót, to jest właśnie patologia... Gdzie rodzina, matak, ojciec kobiety, bracia, siostry???? oni powinni wspierać i pomagać, skoro nie potrafili przestrzec przed konsekwencjami jakim jest życie w realu...

Portret użytkownika Ola 89

  Autor poniższego wiersza -

 
Autor poniższego wiersza - anonimowy osiemnastolatek najlepiej przedstawił nasz chory, pozbawiony uczuć świat. System zadowolonych z siebie dorosłych.. 
 
Chciałem mleka - a dostałem butelkę ze smoczkiem,
Chciałem rodziców - a dostałem zabawkę,
Chciałem rozmawiać - a dostałem telewizor,
Chciałem się uczyć - a dostałem świadectwo,
Chciałem myśleć - a dostałem wiadomości,
Chciałem ogólną wizję - a dostałem jakiś tam światopogląd,
Pragnąłem mieć szerokie spojrzenie - a otrzymałem krótkie informacje
Chciałem miłości – a dostałem moralność,
Chciałem mieć zawód - a dostałem miejsce pracy,
Chciałem być szczęśliwy - a dostałem pieniądze,
Chciałem wolności - a dostałem samochód,
Chciałem sensu –a  dostałem karierę,
Chciałem nadzieję –a  dostałem strach,
Chciałem się zmienić -a dostałem współczucie,
Chciałem żyć...
 
Wiersz jest świadectwem tęsknoty za "wartościami" autentycznymi, tęsknoty, która jest w sercu każdego człowieka. I obojętnie jaki system i przepisy, co mówia politycy i specjaliści; nic nie zwalniają nas od odpowiedzialności za własne życie, nie usprawiedliwia naszego postępowania wobec innych. Każdy z nas musi sobie  uświadomić, jakie są jego priorytety i co  w życiu jest najważniejsze i do nich dostosowywać swe dażenia.  

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem