Ostatnie dwa reaktory w Fukushima Daiichi również mogą być uszkodzone

Kategorie: 

Nikt już prawie nie zwraca uwagi na to, co dzieje się w Fukushimie Daiichi, a dzieje się tam na prawdę dużo. Tam nadal trwa walka ze skutkami największego kryzysu nuklearnego w dziejach świata. Zakład, w którym znajduje się sześć reaktorów typu Mark III wciąż zmaga się ze skutkami marcowego kataklizmu.

 

Od czasu, gdy wystąpiło trzęsienie ziemi i tsunami minęło już siedem miesięcy, ale nie widać końca prac przy stabilizacji elektrowni. Siłownia zmagała się od tego czasu z kilkoma silniejszymi trzęsieniami ziemi w okolicy oraz z przynajmniej dwoma tajfunami, których przybycie groziło wymyciu radioaktywnej wody składowanej w gigantycznych basenach.

 

Do tej pory powszechnie wiedziano o problemach w czterech reaktorach. Ostatnie dni przynoszą informacje o kłopotach w reaktorze 5 i 6. Do zakładu Fukushima Daiichi mają przybyć dodatkowi inżynierowie z Hitachi, którzy mają się zapoznać ze szczegółami nowo powstałego kryzysu.

 

Według informacji docierających z mediów japońskich podwyższone poziomy jodu 131 wykrytego w okolicach Tokyo i prefektury Iwate są z dużym prawdopodobieństwem związane z kłopotami tych reaktorów. Kryzys potwierdzają też wskazania radioaktywności rejestrowane dla izotopu cezu 134 w miejscu ujścia wody z reaktorów. Fluktuacje na wykresie wskazują na to, że następuje tam coś nieodpowiedniego.

W ciągu ostatnich kilku dni poziomy cezu wzrosły dziesięciokrotnie. Jeszcze 20 października wynik pomiaru dla cezu-134 dawał wartość 10 Bq/litr a 23 października było to już 100 Bq/litr.

 

Źródło: http://fukushima-diary.com/2011/10/reactor-5-and-6-are-in-crisis-too/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nihil novi

"Opowieści o złym

"Opowieści o złym czarodzieju":Bardzo bogaty czarodziej posiadał olbrzymie stado owiec. Ale jednocześnie czarodziej był bardzo skąpy. Nie chciał zatrudnić pasterzy ani wybudować płotu wkoło pastwiska, na którym pasły się owce. Z tego powodu owce często gubiły się w lesie, wpadały w parowy, a nade wszystko uciekały, ponieważ wiedziały, że czarodziej chce ich mięsa i skóry, a to im się nie podobało. Czarodziej znalazł w końcu na to lekarstwo. Zahipnotyzowal owce i zasugerował im, co następuje: po pierwsze, że są nieśmiertelne, że obdzierając je ze skóry nie czyni się im żadnej krzywdy, a przeciwnie, że jest to dla nich dobre, a nawet przyjemne; po drugie, czarodziej zasugerował im, że jest dobrym pasterzem, który tak bardzo kocha swoje stado, że jest gotów dla niego zrobić wszystko na świecie; i po trzecie, zasugerował im, że jeśli cokolwiek miałoby się im przydarzyć, to nie przydarzy się to teraz, a w każdym razie nie tego dnia, a zatem nie potrzebują o tym myśleć. Następnie czarodziej zasugerował swoim owcom, że wcale nie są owcami; niektórym z nich zasugerował, że są lwami, innym, że orłami, innym, że są ludźmi, a jeszcze innym, że czarodziejami. Na tym skończyły się wszystkie jego troski i zmartwienia dotyczące owiec. Owce nigdy już nie uciekały, ale spokojnie oczekiwały chwili, kiedy czarodziej obedrze je z mięsa i skór."

Portret użytkownika Gaolo

Przepraszam, ale to wspaniała

Przepraszam, ale to wspaniała bajka Smile niestety to co napisałeś to dopiero początek problemów czarodzieja... Wprowadzając czynnik ludzki (według ogólnie przyjętej historii i doktryn) owce które myślały że są ludźmi napewno ogrodziły inne "owce" i polowały na resztę zwierzyny Smile no i nie wolno zapominać o wielkiej przeprawie i tym że czarne owce zostały na jakiś czas uznane za "gorsze" od białych no i wogóle owce się poróżniły bo niektóre są lepsze od innych. Nie zapominaj o wspaniałym ludzkim wynalazku jakim są pieniądze. Ludzie-owce napewno o tym nie zapomniały. Myślę, że czarodziej musiałby albo skompletować inne stadko albo odhipnotyzować owce do stadium owiec. Chyba te zwierzęta lepiej trzymają się razem w stadzie niż ludzie w dzisiejszych czasach. Ego owcy jest trochę mniej rozhuczane niż ludzkie... Hmm... Może ten czarodziej powinien się sam zahipnotyzować i przejść poprostu na wegetarianizm...
Smile

--------------------------------------------------------------------------------Jedynym więzieniem z którego nikt nas nie może uwolnić ,to to w którym możemy sami zamknąć nasz umysł. Strzeżcie się paranoi!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem