Opozycja Jowisza względem Słońca

Kategorie: 

Obserwatorzy nocnego nieba cieszyli się w ciągu ostatnich kilku dni z możliwości dobrych obserwacji Jowisza. Planeta osiągnęła tak zwaną opozycję względem Słońca. To uczyniło z niej doskonały cel dla astronomów amatorów i profesjonalistów z całego świata.

 

Gazowy gigant świeci na nocnym niebie bardzo jasnym światłem. Opozycja Jowisza oznacza, że jest najbliżej Ziemi. W 21 wieku obserwacje nieba można prowadzić nawet zdalnie korzystając z zainstalowanych w różnych miejscach świata automatycznych obserwatoriów.

 

W większości są one rozlokowane w odludnych miejscach gdzie nie ma łuny powodowanej przez miasta.  Dzięki temu możliwe są obserwacje takie jak ta ilustrująca ten wpis. Słynna kometa Elenin również została odkryta przy wykorzystaniu takiego automatycznego obserwatorium.

 

Na filmie nagranym przez astronoma amatora, Leonarda E. Mercera z Malty widzimy wyraźnie przechodzącą po tarczy Jowisza słynną czerwoną plamę, ogromny antycyklon wiejący tam od ponad 300 lat. Zdjęcia wykonano z wykorzystaniem teleskopu C11.

 

 

Źródło: http://www.universetoday.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Cywilizacja Indian Majów

 Cywilizacja Indian Majów Ameryki Południowej(na Jukatanie,w Gwatemalii,Boliwii,Peru,Hondurasie) powstała 10.000 r.przed naszą erą+2000 lat naszej ery,to jest 12.000 tysięcy lat temu.A że mamy obecnie rok 2011 należy dodać jeszcze 11 lat, to znaczy,że współczesny człowiek ze swoją sztuczną cywilizacją wszedł w 13.000 rok istnienia już od 11 lat! Tu się kłaniają odkryte przeze mnie 13-tkowe machiny satanistyczne,rządzące obecnie naszymi narodami.Danuta Ignatiuk 

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@Merkury   Według NASA

@Merkury Według NASA "nieznani sprawcy" kopią dziury na powierzchni Merkurego. Zjawizko nazwano "Jeźdźcem bez głowy" (czyli zjawa, duch), ponieważ mimo obserwacji przez USraelskie sondy kosmiczne, sprawców nie zdołano zaobserwować. Dziury powstają jednak nadal,  poich obrzeżach nawet świeże skarpy - ślady wykopalisk. ___Nas to ździwić nie musi... Skoro już ak wiele nieznanych nam objektów wykryto w okolicach Słońca i Merkurego, możemy przypuszczać, że na Merkurym jest coś, czego Oni potrzebują... Tutaj caly film z NASA.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gqg8PR2mVvc

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem