ONZ nie zgadza się, aby Hiszpania deportowała nielegalnych imigrantów

Kategorie: 

Hiszpania jest kolejnym krajem, który ma problem z nielegalnie napływającymi imigrantami. Sytuacja właściwie przypomina to co obserwujemy dziś we Włoszech. W tych obu przypadkach, kraje otrzymują ostrzeżenia iż deportowanie bądź ograniczanie imigracji jest niezgodne z międzynarodowym prawem.

 

Hiszpanię również można określić jako bramę do Unii Europejskiej i w ogóle całego naszego kontynentu. Napływ imigrantów jest wręcz niekontrolowany i kraje same muszą sobie radzić z tym problemem. W tym roku do Włoch przybyło aż 150 tysięcy mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu, natomiast do Hiszpanii około 5 tysięcy a liczby te rosną z roku na rok.

 

Aby nie dopuścić do sytuacji, jaka panuje obecnie we Włoszech, Hiszpania chce podjąć się walki z nielegalnymi imigrantami i planuje deportować przyjezdnych zaraz po przekroczeniu granicy. Jednak ONZ ostrzega, że kraj złamie w ten sposób prawo międzynarodowe, które mówi o udzielaniu pomocy uchodźcom.

 

 

Źródło: http://www.thelocal.es/20141028/un-warns-spain-over-migrant-deportations

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Co tam Hiszpania jak zaraz

Co tam Hiszpania jak zaraz najedzie do UE z Polski połowę Polski ! Wybory sfałszują a z Polski uciekną już wszyscy ! Jak poinformował Tygodnik Solidarność, 1/5 badanych uczestników rynku pracy rozważa wyjazd za granicę już w ciągu najbliższych 12 miesięcy.Zgodnie z wynikami badań firmy Work Service, 5 proc. „zdecydowanie” rozważa wyjazd za granicę. Aż 74 proc. wśród nich to osoby poniżej 35. roku życia, natomiast 40 proc. – osoby w wieku 18-24 lat.Najczęstszym powodem wyjazdu jest m.in. wyższe wynagrodzenie oraz wyższy standard życia – mówi prof. Grażyna Ancyparowicz, socjolog. Jeżeli mamy sytuacje na rynku pracy taką, że brakuje nam przynajmniej około 4,5 mln miejsc pracy, to ci, którzy są najbardziej prężni, młodzi, przedsiębiorczy niestety szukają dla siebie miejsca za granicą. Zresztą taka jest od wielu lat polityka rządu: brak perspektyw. Wszyscy, którzy tylko mogą i nie mają jakiegokolwiek punktu zaczepienia pracy – uciekają z naszego kraju. Przyczyny są bardzo złożone, bo mamy nie tylko kryzys ekonomiczny, ale mamy przede wszystkim kryzys wartości. To jest znacznie gorszy kryzys – zaznacza socjolog.Preferowanymi kierunkami emigracji zarobkowej są w szczególności: Niemcy, Wielka Brytania i Holandia.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem