ONZ dostrzega wyjątkową brutalność obu stron konfliktu w Syrii

Kategorie: 

Sytuacja w Syrii jest bardzo trudna. Z jednej strony mamy wojska rządowe kojarzone z szyitami, a z drugiej rebeliantów sunnickich ze wspomagającymi ich najemnikami, czyli w większości bojownikami Al Kaidy. Na dodatek wojska Assada są uzbrajane przez Rosję a terroryści przez tak zwany Zachód. Efektem tego trwającego ponad 2 lata konfliktu jest śmierć nieustalonej ilości osób, szacowanej na kilkadziesiąt tysięcy.

 

Wzajemne uzbrajanie obu stron konfliktu prowadzi do wielkiej eskalacji brutalności. W opublikowanym właśnie raporcie ONZ pojawiają się informacje dowodzące, że wojska rządowe używają do walki z terrorystami bomb termobarycznych. Zanim taka bomba eksploduje w okolicy jej działania zachodzą ekstremalne procesy. Ludzi zabija wielka temperatura, ale też brak powietrza wysysanego z płuc ofiar w trakcie detonacji.

 

Świat widział już takie konflikty, w których dwie strony dozbrajają walczące strony. Dobrym przykładem jest amerykańska interwencja w Wietnamie czy radziecka w Afganistanie. Wiemy z historii, że tego typu wojny są niezwykle brutalne i krwawe. Nie inaczej jest w przypadku Syrii. Rosja traktuje ten kraj, jako swój przyczółek na Bliskim Wschodzie i nie zamierza się wycofać. Najlepszym na to dowodem jest poważna deklaracja prezydenta Putina o wysłaniu w rejon konfliktu baterii rakietowych S-300.

 

Dzisiaj odbyło się spotkanie UE-Rosja w Jekaterynburgu i padły na nim deklaracje, że S-300 nie znalazły się jeszcze w Syrii, mimo, że Rosja jest związana legalnym kontraktem zobowiązującym ją do ich dostarczenia. Putin zaznaczył jednak, że Rosja nie chce zburzyć równowagi w regionie, ale nie będzie wiecznie wstrzymywał jego wypełnienia. Baterie S-300 są znacznie lepsze od słynnych amerykańskich Patriotów, prawdopodobnie na świecie nie ma obecnie lepszego systemu rakietowego.

 

Gierki wielkich mocarstw oddalają nas niestety od zakończenia tej wojny. Nie pomaga w tym również fakt, że po stronie tak zwanych rebeliantów nie ma za bardzo, z kim rozmawiać, bo nie widać tam żadnego przywództwa. Jeśli z jednej strony Iran i Rosja a z drugiej państwa sunnickie z regionu Bliskiego Wschodu i tak zwane państwa zachodnie się nie opamiętają to czeka nas jeszcze kilka lat krwawego konfliktu, w którym może zginąć następne 80 tysięcy osób.

 

 

Źródło: http://www.nytimes.com/2013/06/05/world/middleeast/un-panel-reports-increasing-brutality-by-both-sides-in-syria.html?pagewanted=all&_r=0

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika 85r

Forum żydów polskich: "Czas

Forum żydów polskich: "Czas dać Turcji lekcję"
Premier Turcji, Recep Tayyip Erdogan znów to zrobił. Pomimo swojego ogromnego wysiłku włożonego w udawanie oświeconego i cywilizowanego męża stanu, jego temperament nie wytrzymał, odsłaniając wszystkim obraz człowieka dumnego z siebie, ziejącego nienawiścią do Izraela i narodu żydowskiego.
Przemawiając na V Sojuszu Forum Cywilizacji w Pałacu Hoffburg w Wiedniu, turecki lider oświadczył, że syjonizm to „zbrodnia przeciwko ludzkości”, porównując syjonizm do antysemityzmu, faszyzmu i islamofobii.
http://fzp.net.pl/konflikt-na-bliskim-wschodzie/michael-freund-czas-dac-turcji-lekcje
 
Ta rewolucja jak i poprzednie w tamtym regionie, wygląda na sterowaną przez izrael. Bo ich bardzo wkurza obecny premier turcji.

Portret użytkownika DAS

Ta rewolucja jak i poprzednie

Ta rewolucja jak i poprzednie w tamtym regionie, wygląda na sterowaną przez izrael. Bo ich bardzo wkurza obecny premier turcji.
 
I z tego powodu giną niewinni ludzie...
 
Czasami, czytając takie teksty, trudno nie mieć wrażenia, że coś z niektórymi syjonistami nie tak... Nie dziw, że niektórzy mają prawo ich nie tolerować, skoro oni sami odznaczają się taką nietolerancją i brakiem poszanowania wobec czyjegoś życia :]
 
Widzieć drzazgę w czyimś oku, a nie widzieć belki w swoim…
 
Ba stwierdzić by można, że są głowną przeszkodą w pokojowych stosunkach między islamem, a zachodem... I bynajmniej nie mam nic do samego wyznania, mam wielu znajomych syjonistów, w wiekszości bardzo w porządku ale wystarczy tylko coś o islamie wspomnieć... Widać jak są nastwieni, większość reaguje negatywnie, z mocną niechęcią, nieraz wręcz agresywnie odmawiają rozmowy na ten temat. Więc mam podstawy, żeby wypowiadać się w ten sposób :] Pozdrawiam teraz wszystkich hejtujących Caluj
 
Prawda boli ;]
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem