Kategorie:
W Peru rybacy zaangażowani są w proceder zabijania delfinów. Dla zysku zupełnie nielegalnie wybijają stada tych morskich ssaków. Oskarża się ich także o to, że przekraczają dopuszczalne limity połowów ryb.
Organizacje ekologiczne zarzucają rybakom z Peru nielegalny ubój delfinów. Zwierzęta te są wykorzystywane jako przynęta dla rekinów, a ich mięso także do celów kulinarnych. Zdaniem ekologów przez rok Peruwiańczycy wytłukli 15 tys. osobników.
Organizacja Blue World opublikowała wstrząsający film, na którym widać, jak rybacy obchodzą się z delfinami. Do polowań używają harpunów. Tusze są filetowane. Zabierana jest jadalna część, a szkielety wykorzystywane są do wabienia rekinów. Te z kolei także padają ofiarą Peruwiańczyków.
Zgodnie z prawem Peru zabijania delfinów jest przestępstwem. Przyrodnicy zaczęli zwalczać proceder. Niektórym ekologom udało zatrudnić się na kutrach i zebrać materiał dowodowy.
„Przez 15 lat w Peru walczyliśmy przeciwko zabijaniu delfinów. Jednak wyniki naszych badań po prostu są niesamowite, szczególnie po tym, jak zobaczyłem polowanie na rekiny i delfiny. Ci, co w Peru poławiają rekiny, zaangażowani są w rzeź delfinów. Liczba zabitych zwierząt waha się od 7 do 15 tysięcy. Liczba ubitych rekinów jest również imponująca, dlatego znalazły się one na skraju wyginięcia” – powiedział jeden z działaczy.
Ekolodzy zwracają uwagę na szczególne okrucieństwo przy mordowaniu morskich stworzeń. Zwierzęta unieruchamiane są w różny sposób. Rybacy to przeważnie sadyści. Za nim delfin straci życie, przechodzi niesamowite męki. Ofiarami tych połowów są także ciężarne samice, choć rybacy stanowczo zaprzeczają.
Wody wzdłuż peruwiańskiego wybrzeża są bogate w różnorodność życia morskiego. Tutaj można znaleźć ponad 30 gatunków wielorybów i delfinów, a także rozmaite gatunki rekinów - w tym trzy zagrożone wyginięciem. Bogaty podwodny świat przyciąga turystów z całego świata. Zarówno turystyka, jak i rybołówstwo przynoszą znaczne dochody. Władze muszą znaleźć sposób, aby zrównoważyć te dwie skrajne dziedziny przemysłu i ochronić walory przyrodnicze Peru.
Komentarze
Jst asertywny. Więc nie oczekuję od świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.
Wieczorami programuję grę
Strony
Skomentuj