Okrutna, masowa rzeź delfinów w Peru

Kategorie: 

W Peru rybacy zaangażowani są w proceder zabijania delfinów. Dla zysku zupełnie nielegalnie wybijają stada tych morskich ssaków. Oskarża się ich także o to, że przekraczają dopuszczalne limity połowów ryb.

 

Organizacje ekologiczne zarzucają rybakom z Peru nielegalny ubój delfinów. Zwierzęta te są wykorzystywane jako przynęta dla rekinów, a ich mięso także do celów kulinarnych. Zdaniem ekologów przez rok Peruwiańczycy wytłukli 15 tys. osobników.

 

Organizacja Blue World opublikowała wstrząsający film, na którym widać, jak rybacy obchodzą się z delfinami. Do polowań używają harpunów. Tusze są filetowane. Zabierana jest jadalna część, a szkielety wykorzystywane są do wabienia rekinów. Te z kolei także padają ofiarą Peruwiańczyków.

 

Zgodnie z prawem Peru zabijania delfinów jest przestępstwem. Przyrodnicy zaczęli zwalczać proceder. Niektórym ekologom udało zatrudnić się na kutrach i zebrać materiał dowodowy.

„Przez 15 lat w Peru walczyliśmy przeciwko zabijaniu delfinów. Jednak wyniki naszych badań po prostu są niesamowite, szczególnie po tym, jak zobaczyłem polowanie na rekiny i delfiny. Ci, co w Peru poławiają rekiny, zaangażowani są w rzeź delfinów. Liczba zabitych zwierząt  waha się od 7 do 15 tysięcy. Liczba ubitych rekinów jest również imponująca, dlatego znalazły się one na skraju wyginięcia” – powiedział jeden z działaczy.

Ekolodzy zwracają uwagę na szczególne okrucieństwo przy mordowaniu morskich stworzeń. Zwierzęta unieruchamiane są w różny sposób. Rybacy to przeważnie sadyści. Za nim delfin straci życie, przechodzi niesamowite męki. Ofiarami tych połowów są także ciężarne samice, choć rybacy stanowczo zaprzeczają.

 

Wody wzdłuż peruwiańskiego wybrzeża są bogate w różnorodność życia morskiego. Tutaj można znaleźć ponad 30 gatunków wielorybów i delfinów, a także rozmaite gatunki rekinów - w tym trzy zagrożone wyginięciem. Bogaty podwodny świat przyciąga turystów z całego świata. Zarówno turystyka, jak i rybołówstwo przynoszą znaczne dochody. Władze muszą znaleźć sposób, aby zrównoważyć te dwie skrajne dziedziny przemysłu i ochronić walory przyrodnicze Peru.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gwiezdnywendrowca

Nie miałem nawet odwagi

Nie miałem nawet odwagi obejrzeć tego filmiku, na samą myśl już łza mi się kręci w oku. Do jakiego stopnia istoty ludzkie jeszcze się zniżą. Niczym nie bożna tłumaczyć tego bestialstwa.  Jest mi okropnie smutno. To taki cudowne stworzonka bardziej ufne niż dzieci ,jak można wykorzystywać tą cudowną ufność tych Delfinków. Sad

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika An Ty

do wszystkich spozywajacych

do wszystkich spozywajacych mieso!
 
zastap delfin slowem: swinia,kotek,krowka,kurczak,piesek,zywi malpi mozdzek, gdyz co kraj to obyczaj i pomysl sobie z jakim okrucienstwem wszystkie one sa zabijane. czy to jest fair????
 

Portret użytkownika JKJP

Tak czytam komentarze i sie

Tak czytam komentarze i sie zastanawiam... i widzę że prostego wyjścia nie ma. Nie ma tak, że rządy są be a ludzie milusi i uciśnieni, choć tak by było najprościej. Bo pomyślcie; rządy światowe dążą do tego aby nas kontrolować i mieć wpływ na każdy nawet najmniejszy aspekt naszego życia (z tym się zgadzam w 100%). Nie obchodzi ich jednostka, interesuje ich tylko optymalne działanie systemu dostarczającego im pieniędzy, dóbr materialnych i władzy. Z drugiej strony mamy "normalnych" ludzi martwiących się o to co do garnka włożyć, w co się ubrać, o to by mieć pracę i to jak najlepszą oraz o swoje tzw "życie uczuciowe". I tu pojawia się problem, ponieważ ci zwyczajni ludzie w swojej masie nie przejmują się niczym innym. Owszem poczytają lub pooglądają jak to biednym rybkom i foczkom źle, po czym wyłączą ekran i dalej sprawa ich nie dotyczy. Trzeba iść potyrać, żeby mieć markowe ciuchy i żeby w końcu ta Kaśka, Ania (pasujące wstawić) zwróciła na mnie uwagę. I teraz do sedna sprawy: jako jednostka może i nie jesteśmy źli ale już jako masa tak. Jesteśmy winni ignorancji otaczającego nas świata i tym właśnie zasłużyliśmy sobie na to aby pewna grupka złych ludzi traktowała nas jak bydło. Bo wiele o ludziach u steru można powiedzieć złego ale nie to że są ignorantami. Zaczynają sobie powoli zdawać sprawę że wszystkiego dla wszystkich nie wystarczy (przynajmniej w ilościach które chcielibyśmy mieć) i trzeba ograniczyć dostęp tej ludzkiej masy do niektórych rzeczy. I nie zrozumcie mnie źle, nie po to bo ich ruszyło sumienie ale po to by samemu czerpać z tych zasobów i aby nie uległy one całkowitemu wyczerpaniu. Można jeszcze poruszyć wiele innych spraw, np co ma zrobić głodujący, ale wtedy wyszedłby z tego artykuł. Mam nadzieję że czytający przełkną niektóre skróty myślowe. Na koniec przypomniało mi się zdanie gdzieś usłyszane które idealnie podsumowuje całość, "Aby uratować raj trzeba do niego wprowadzić węża"

Portret użytkownika Zenek

"Organizacje ekologiczne

"Organizacje ekologiczne zarzucają rybakom z Peru nielegalny ubój delfinów."
 
- najpierw się wpędza ludzi w biedę a potem terroryzuje prawem. I tak kolesie o zacięciu gestapowskim mogą się realizować w imę wartości NWO pieprząc o "ekologii", "ochronie praw"i innych bzdetach pomocnych im z depzeniu cudzej godnosci i prawa do spokojnego i dostatniego życia.

Portret użytkownika Anuradha

Co jest przyczyną takiego

Co jest przyczyną takiego bestialstwa wśród ludzi, wobec generalnie wszystkich istot slabszych? BRAK MIŁOŚCI, a więc współczucia, a niejednokrotnie odczuwania czegokolwiek. 90% ludzkości choruje na brak miłości i to jest poważny problem nas wszystkich. Wyobrażam sobie następne wpisy krytykujące moją wypowiedź,ale jak zajrzycie w głąb siebie, to przyznacie mi racje. Nie mówię o tym, aby brać ich w ramiona i przytulać, choć jest to tez całkiem dobra terapia, ale chociaż postarać sie zrozumieć motywy  ich działania i zaakceptować, nie ich postępowianie, ktore przekracza wszelkie dopuszczalne normy, ale ich samych jako istoty ludzkie i dzieci Boże.  Wam będzie lżej na sercu, a takim ludziom niesiecie wymierną pomoc. Mozecie sie śmiać,ale jesteśmy bardziej ze sobą połaczeni niż myślicie. Jestem na stronie nieomal codziennie i czytam Wasze wypowiedzi i widzę ile frustracji i negatywnych emacji wyzwalają różne wiadomości. Karmicie w ten sposób Ciemnych (złych) swoją negatywną energią. Prosze Was zmieniajcie swoje nastawienie  i ślijcie pozytywne myśli pełne zrozumienia, wybaczenia i miłości do tych róznych zagrozonych miejsc, czy to wojną, czy jakimiś chorobami, czy kataklizmami. Wasza Miłość, Wasze pozytywne myśli, są wstanie zmienić tenSwiat.
Pozdrawiam i miłego dnia dla wszystkich!
Panie Adminie, mam nadzieję, że tym razem się ukaże mój wpis.:)
 
{Edytowałem wstęp Twojego tekstu, ponieważ usunąłem wpis Morfeusza.}
Santi88
 

Portret użytkownika Santiago88

Myślę podobnie. Negatywne

Myślę podobnie.
Negatywne uczucia, emocje, myśli są przenoszone dalej i powielane.
Jeżeli chcemy zmienić świat, najpierw powinniśmy zacząć od siebie. Narzekając na drugiego człowieka, złorzecząc mu, szkodzimy i jemu i sobie, a przede wszystkim okrywamy wówczas siebie kotara kłamstwa, bowiem w swoim postępowaniu nie jesteśmy lepsi.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem