Około 15 tys. ludzi uwięzionych w górach Chile i Argentyny z powodu obfitych opadów śniegu

Kategorie: 

Około 15 tys. ludzi, z których większość stanowili Chilijczycy, przez dwa dni nie mogli korzystać z międzynarodowego tunelu na autostradzie Pan -American , który łączy Chile i Argentynę . Przyczyną utrudnień były obfite opady śniegu, donosi Europa Press.

 

W ciągu jednego dnia w okolicach podziemnej przeprawy spadło około 40 cm śniegu. Władze zmuszone były zamknąć tunel. Opadom śniegu towarzyszył silny wiatr. W rezultacie w okolicach autostrady potworzyły się zaspy. Kierowcy przez dwa dni koczowali na autostradzie w swoich samochodach.

Przejazd, który jest częścią międzynarodowej trasy, łączy argentyńską Mendozę i Santiago de Chile. Oba miasta dzieli odległość 360 kilometrów.  W sobotę i w niedzielę tysiące Chilijczyków wracało do domu po długim weekendzie. Święto w Chile przypada 18 września. Właśnie w tym dniu 1818 roku Chilijczycy rozpoczęli swoją walkę o niepodległość, aby uwolnić się od hiszpańskich rządów.

 

We wrześniu sroga zima nawiedziła Peru. Było to wydarzenie dość niezwykłe. Zimno utrzymywało się przez dwadzieścia dni. Peruwiańczycy zmagali się z najsilniejszymi od dziesięciu lat opadami śniegu. Z powodu hipotermii umarło 12 osób, a ok. 60 tys. ludzi zostało rannych. Ciężkie mrozy zabijały także zwierzęta. Zamarzło dziesiątki owiec, lam i krów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem