Ogromne, siedmiometrowe fale u wybrzeży Chile

Kategorie: 

Na wybrzeża Pacyfiku w Chile uderzyły ogromne fale. Biją one w linie brzegową na odcinku setek kilometrów. Mieszkańcy mówią, że coś takiego widzą po raz pierwszy. Fale w niektórych miejscach osiągają wysokość siedmiu metrów.

 

Jeden z mieszkańców powiedział, że „ bywały tu sztormy i duże fale, ale tak wielkich jeszcze nie widział.” W niektórych miejscach fale osiągnęły wysokość siedmiu metrów. Przyczyną nieprawidłowego zjawiska są silne prądy i mocny wiatr.


W mieście Vina del Mar, około 120 km od stolicy Santiago, woda zalała most dla pieszych, ulice i spowodowała uszkodzenia  nadmorskich domów i restauracji. W kurorcie Santo Domingo całkowicie zamknięto lokalny port. W miejscowości Tolten, prawie 700 km od Santiago, ewakuowano mieszkańców nadmorskich domów. Fale uderzały w wybrzeże Chile przez całą niedzielę.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Rupson tak jak mówisz nie

Rupson tak jak mówisz nie inaczej,świat wisi na włosku,przyszedł czas ten który był miliony lat temu gdyby ktoś miał jakieś alle można sobie zobaczyć na losach ziemi po lewej stronie statystyke wszystko co się wyprawia od 3 lat i do tego narasta weżmy na przykład wulkany na początku z 2,lub 3 w miesiącu teraz z 8 a nawet 10,trzęsienia ziemi  to samo,nikogo to nie interesowało bo pieniądze tylko, wkrótce wyginiemy jak dinozaury,żeby nie było że się tym nie interesowałem to powiem że zaczeło się od wulkanu na islandii 2010 w kwietniu 17 stego przed pogrzebem Prezydenta Kaczyńskiego,Obama nie przyleciał przez wulkan albo wolał grać w golfa i od tamtego czasu tak ziemie atakują wulkany trzęsienie ziemi,osunięcia,lawiny błotne,powodzie,huragany,tajfuny,anomalie na całym świecie i patrzeć do czego nas zaprowadzą,dziwie się tylko czemu media tak siedzą cicho jednym uchem wpuszczają a drugim wypuszczają powinien być alarm kod czerwony dla całego świata,a nie czekać jak się coś stanie jak w indiach 6500 ofiar powodzi, rządy państw są odpowiedzialne za dopuszczenie do tylu ofiar

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem