Ograniczenie nauki historii środkiem do kontroli społeczeństwa

Kategorie: 

Powszechne ogłupienie społeczeństwa może być bardziej zaplanowane niż nam się wydaje. Jeszcze za czasów pierwszej komuny prowadzona była aktywna walka z nauczaniem historii. To, dlatego właśnie, aby utrzymać przeświadczenie, że ZSRR jest wielkim przyjacielem pomijano takie "drobiazgi" jak Katyń. Nauczanie historii zawsze zbiega się z jakimś obowiązującym dyskursem.

 

Powyżej znajduje się nagranie przedstawiające fragment przemówienia, jakie na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił dwukrotny premier Izraela i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Szymon Peres. Opisuje on wizję wedle której nauka historii powinna zostać skrócona a wiedza o tym, co było kiedyś jest szkodliwa i trzeba patrzyć wprzód. Wyśmiewa on potrzebę uczenia ludzi dat i chronologii zdarzeń wskazując, że to, co było 200 lat temu mało kogo dzisiaj obchodzi.

 

Gdy patrzy się na to, co uczyniono z nauczaniem historii w naszym kraju to można dojść do wniosku, że wypisz wymaluj realizowany jest u nas właśnie ten program polityczny. Młodsze pokolenia są pozbawiane niepotrzebnego bagażu wiedzy nie tylko w historii, ale tez w innych dziedzinach życia. Edukacja ma się zaczynać wcześniej i wcześniej kończyć a produktem procesu szkolenia ludności ma być stworzenie bezrefleksyjnego tłumu chętnego do płacenia wielkich pieniędzy na urzędniczą rasę panów.

 

Do pewnego momentu można było podejrzewać, że degradacja nauki historii w naszym kraju jest tylko dziełem przypadku, ale powyższy film może wskazywać na to, że jest to jakoś inspirowane. Usuwanie historii może skutkować utrata tożsamości narodowej i rozpłynięciem się substancji polskiej w kosmopolitycznym tłumie.

 

Historia uczy nas nie popełniać ciągle tych samych błędów i wskazuje, kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem na przestrzeni wieków. Resetowanie tożsamości narodu może się skończyć tragicznie dla niego, ale także może być przyczyną powstawania zupełnie nowych konfliktów. Polityka historyczna Polski praktycznie nie istnieje. Oficjalnie już się mówi, że holokaust to robota Polaków i Nazistów, którzy chyba są z Marsa, bo nagle pozbawili się przynależności narodowej. Nie wiadomo już, kto z Solidarności jest bohaterem a kto agentem.

 

Zbrodnie komunistyczne są umarzane przez niby sądy III RP, a protestuje z tego powodu słabiutko bardzo niewielu. Dzieje się tak dlatego, że niewielu już w ogóle pamięta co się stało w PRL. Nikt o tym nie uczy a historia II RP jest zakazanym tabu, bo zbyt wiele autorytetów musiałoby upaść gdyby było inaczej. Brak nauczania historii to zgoda na łajdactwa, które prędzej czy później uderzą we wszystkich.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika maciek

Izrael powinien zacząć od

Izrael powinien zacząć od siebie i zakończyć marsze żywych zapomnieć o holokauście zburzyć kilka pomników których wymusili postawienie
powinni przestać upominać się o odszkodowania a za to powini patrzeć w przyszłość Patrzmy w przyszłość zapomnijmy o przeszłości skąd ja to znam ? kto repręzentował tą maksymę na wyborach
Dziwne że proponują taką naukę innym a nie sobie
Dla takiego mądrego człowieka jest tylko jedna odpowiedź
CZOWIEK BEZ PAMIĘCI TO WARZYWO A NARÓD BEZ PAMIĘCI TO NIE NARÓD TYLKO MOTŁOCH

Portret użytkownika hhhaaa

Ten który pisze tu posty jest

Ten który pisze tu posty jest albo nienormalny albo jest narodowcem. Myślę , że to się równoważy. Dlatego nie mam zamiaru tu więcej wchodzić. Zupełny brak obiektywyzmu, kto za to płaci? Kurwa muszę usunąć chyba email z wp bo pewnie inwigilujecie ludzi. Jesteście z PiS czy z młodzieży wszechpolskiej. Ja pierdole , przenosze się na normalne strony, nic tu po mnie. Buractwo a nie portal.

Portret użytkownika ad vocem

Czytam Państwa posty i jestem

Czytam Państwa posty i jestem trochę zaskoczony.
Cóż to takiego Naród?
Czyż nie jest to zorganizowana społeczność mająca swoje miejsce na planecie ziemia wywalczona przez swoich przodków, którzy po to złożyli daninę krwii?
Czyż nie jest to dąb,któremu corocznie wyrastają liście?
Czyż nie jest to tradycja praprzodków?
Czyż nie ma prostszego sposobu zniszczenia narodu jak wychowanie w zapomnieniu o swoich korzeniach?Czyż nie o to chodzi?
 
 

Portret użytkownika Jaksar

a teraz aby udowodnić, że

a teraz aby udowodnić, że jedyną prawdziwą wiarą Polaków jest kościół katolicki przemilcza się takie fakty historyczne jak kultura duchowa i materialna Słowian... kto poza "objawionymi" prawdami chrześcijan uczy się w szkole o Bogach Słowian o naszej dawnej kulturze i dorobku naszych Przodków ?

Portret użytkownika etnolog

Fajnie, tylko powiedz kolego

Fajnie, tylko powiedz kolego konkretnie o czym by sie mieli uczyc, jakie znasz wiarygdne opracowania o Polsce przedchrzescijanskiej ( i nie chodzi mi o literature s-f pod tytułem ksiega popiołow czy inne "dziela" o chrobacji ;-)))), poczytaj sobie chocby prof Urbanczyka który twierdzi ze proba historycznych badan nad wierzeniami Słowian jest pasmem porazek, bo nie wiemy w zasadzie nic, a caly rekonstrukcjonizm poganstwa slowianskiego istnieje tylko na zasadzie analogii z dosc dobrze udokumentowanymi religiami poganskimi innych ludw europejskich, pomijajac szczegół ze przyprawiaja mnie te praktyki o bol brzucha ze śmiechu, bo kolesie co to uprawiaja chyba za duzo sie naczytali Sapkowskiego (skad inad dobrego pisarza ) i innych autorow fantazy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem