Ogniste tornado uchwycone na filmie w Australii

Kategorie: 

Australijski reżyser Chris Tang był świadkiem niezwykle rzadkiego zjawiska naturalnego. Udało mu się nagrać tornado, który składa się w całości z ognia. 

W tym dniu, 52-letni reżyser był w Alice Springs na zwiadzie terenowym do swojego nowego filmu, a potem zdecydował się pomóc pracownikom lokalnej farmy w zagonieniu bydła na gospodarstwo. To właśnie wtedy usłyszał dźwięk przypominający ryk myśliwca.

 

Po chwili zaczął filmować busz, który zaczał się palić nieopodal. Zaledwie 300 metrów od nich pojawił się 30-metrowy wir ognia. To było o tyle zaskakujące, że przed tym zjawiskiem w okolicy nie było żadnego wiatru i pogoda była zupełnie statyczna. Temperatura według Chrisa Tanga sięgała około 25 stopni.

Obserwacja ognistego tornado na filmie trwa kilka minut, ale robotnicy rolni z Tengu obserwowali je przez 40 minut, podczas których pojawiły się trzy różne wiry. Zjawisko to znane jest, jako "diabelski ogień", i występuje, gdy kolumna ciepłego powietrza rośnie w kontakcie z ogniem, co powoduje takie spektakularny wygląd.

 

Zjawisko tego typu tylko na dużo większą skalę miało miejsce 1923 roku w Japonii, w czasie wielkiego trzęsienia ziemi Kanto. Powstała wtedy ognista trąba powietrzna, w jedyne 15 minut pozbawiła życia aż 38 000 osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika crespy

hmmm... tak się zastanawiam,

hmmm... tak się zastanawiam, dzień po przeczytaniu tego artykułu zobaczyłem tą informację w wiadomściach, ptanie jest: dlaczego w wiadomościech nie podają wielu innych jak że interesujących informacji które miedzy innymi możemy tu przeczytać ? i które ukazują nieco większe spektrum światopoglądowe niżeli co niektóre informacje podawane tam.

Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą. 

Portret użytkownika acid

W Australii wypala się trawy

W Australii wypala się trawy od pierwszych dni, gdy kilkadziesiąt tysięcy lat temu ludzka stopa stanęła na kontynencie. To jedyny sposób, aby cokolwiek wyrosło na tej jałowej ziemi. Cała reszta, to już zwyczajne zjawisko pogodowe, które akurat wystąpiło nad płonącą trawą. Prawdopodobnie różnice temperatur wywołały zawirowanie powietrza.Efekt końcowy jest rewelacyjny.

Portret użytkownika Flesz7

Znam tą praktykę z YT i

Znam tą praktykę z YT i widzę, że nadciąga ona na ZnZ: "ludzie internetu" już wszystko widzieli i wszystko znają. A takie tornada to chińczycy w akwariach sprzedają.Z takiego myślenia powstaje bełkot i przekonanie "ja wiem". Gdy mamy już gotowe składniki możemy upiec potrawę. I wtedy czytamy wypowiedzi idiotów teoretyzujących na temat czegoś (zjawiska w tym przypadku) o czym w rzeczywistości nie mają różowego pojęcia. Coś w stylu "nie wiem, więc się wypowiem".~Witam w internecie Flesz Smile he. Pozdrawiam...

New World Disorder

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem