Ogniska ptasiej grypy we Włoszech - wybito 500 tys. kurczaków

Kategorie: 

Ptasia grypa to nie tylko problem azjatycki. Jej przypadki mają miejsce rownież w Europie. Ze względu na pojawienie się ogniska ptasiej grypy we Włoszech zabito właśnie 500 tysięcy kurczaków.

 

Ognisko ptasiej grypy wykryto w północnych Włoszech, pisze o tym między innymi Gazzetta di Parma. Wirus znaleziono podczas sanitarnej kontroli jednej z ferm drobiu w okolicach Bolonii. Władze podjęły decyzję o wybiciu 500 tys. kurczaków. Zabijanie ptaków odbywa się pod kontrolą służb weterynaryjnych zgodnie ze standardami humanitarnymi obowiązującymi w Unii Europejskiej.

 

Ptasia grypa jest wywoływana między innymi przez wirus H5N1. Oznaczenie to znane jest zapewne powszechnie, ponieważ wirus został kiedyś wykorzystany przez koncerny farmaceutyczne w celu zarobienia pieniędzy na aplikowanych przez rządy poszczególnych krajów szczepionkach. W efekcie wiele osób ciężko zachorowała. Częste były przypadki narkolepsji oraz inne poważne schorzenia neurologiczne.

 

Według obecnego poziomu wiedzy wirus H5N1 nie jest zdolny do przenoszenia się z człowieka na człowieka. Może jednak do tego dojść gdyby nastąpiła jego mutacja. Można sobie wyobrazić przypadek kiedy ktoś chory na grypę powodowaną przez wirus "ludzki" zaraża się grypą przyjmując wirus "ptasi" poprzez kontakt z chorymi ptakami. Nauka opisała już zjawisko wymiany genomu między takimi wirusami, a tą drogą mogłoby dojśc do niebezpiecznej zmian genomu wirusa, co otworzyło by możliwość jego przenoszenia między ludźmi.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Skoro z sukcesem udało się

Skoro z sukcesem udało się nazistowskim naukowcom stworzyć w semickich laboratoriach "ptasią grypę mogącą zarażać człowieka" to teraz obserwujemy tylko celowe wprowadzanie tego "boskiego" patogenu do środowiska by "wywołać oczekiwane przez tych yahwistycznych zjebów" "egipskie plagi" w tym tak ich ukochaną wojne biologiczną z Dziećmi prawdziwego Boga.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem