Oficjalna liczba ofiar tajfunu na Filipinach wzrosła do 5796

Kategorie: 

Liczba ofiar niszczycielskiego tajfun Haiyan na Filipinach wzrosła do 5796 osób. Wciąż nieznany jest los 1,8 tys. ludzi. Ostatnie dane na ten temat podała krajowa rada zarządzania kryzysowego na Filipinach.

 

Początkowo informowano, że zginęło ponad 10 tysięcy osób, ale szacunki te na szczęście nie potwierdziły się. Przez długi czas twierdzono, że w wyniku potężnego tajfunu Hayian śmierć poniosło 5,5 tys. ludzi, a około 27 tys. osób zostało rannych. Tajfun zniszczył całkowicie 600 tys. domów i uszkodził 610 tys.

 

Około 4 milionów Filipińczyków stało się bezdomnymi. W centrach ewakuacyjnych wciąż przebywa 100 tys. osób. Ogólnie tajfun wywarł negatywny wpływ na życie aż 12,2 milionom ludzi. Meteorolodzy twierdzą, że tajfun Hayian był najsilniejszym żywiołem tego typu, który uderzył w ląd. Prędkość wiatru przekraczała w porywach 360 km/h.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

W byle wojnie ginie więcej

W byle wojnie ginie więcej ludzi. A jak się ma największy huragan w dziejach ludzkości do II Wojny Światowej, kiedy ginęły miliony? Dlatego największym kataklizmem, którego ludzie powinni się obawiać jest zawierucha polityczna.

Portret użytkownika Karen

A u nas trochę powiało i

A u nas trochę powiało i wielki krzyk... Żenada. Bogata Szwajcaria wysłała na pomoc 7,2 mln. franków dla Filipin, ale co to jest za pomoc wobec takiego kataklizmu?! Szwajcarzy do tej pory przetrzymują filipińskie złoto i setki milionów dolarów ukradzione wywiezione przez tą sukę Marcos. Także nie piszcie mi tu o wioskach bez prądu i wietrze 80/h, bo naprawde nie wiecie czym jest prawdziwy kataklizm... 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem