Odpowiedź na ataki terrorystyczne w Paryżu może być porównywalna z odpowiedzią na 11 września

Kategorie: 

Odpowiedź na atak terrorystyczny, który miał miejsce w Paryżu, może być porównywalna do reakcji na zamachy z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych – podaje TASS.

 

Historia zatoczyła koło i po najbrutalniejszych atakach terrorystycznych w Paryżu porównuje się je do ataków 11 września 2001 roku, które zdefiniowały dynamikę całej dekady. Dla wielu politologów stało się jasne, że sytuacja miedzynarodowa znalazła się teraz w tym samym punkcie. Potrzebna jest realna reakcja.

„Sytuacja porównywalna jest do tej z 11 września, gdy podobne zamachy miały miejsce w Ameryce. Jak pamiętamy, po atakach USA rozpoczęły wojnę w Afganistanie z „Al-Kaidą". Można sobie wyobrazić, co będzie się działo, a mianowicie, że państwa członkowskie NATO zsolidaryzują się z Francją” – powiedział politolog Aleksander Rahr, reprezentujący międzynarodowy klub Valdaj. "Na szczycie „Wielkiej Dwudziestki" w Antalyi w dniach 15-16 listopada br., być może będzie ostatnia szansa, aby uzyskać zgodę wszystkich wielkich w zakresie podjęcia wspólnych działań. Być może nadszedł czas, aby hartować geopolityczne ambicje poszczególnych aktorów właśnie teraz…"

Według najnowszych doniesień, w wyników ataków zginęło 129 osób, 335 zostało rannych (99 ofiar jest w stanie krytycznym). Prezydent Francji Francois Hollande nakazał wprowadzenie stanu wyjątkowego. Kraj ogłosił trzy dni żałoby narodowej. Wzmocnione także kontrole graniczne.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika keri

Jaka odpowiedź na

Jaka odpowiedź na 11.września?
Wtedy wyburzyli sobie zydoamerykańcy dwa wieżowce "wraz z mniej ważnymi obywatelami", prezydentu krzak zrobił sobie fotkę ze strażakami, kilka wywiadów i robił za bohatera.
Każda firma burząca budynki to tacy sami bohaterowie, a nawet więksi, bo krzak własnych rąk nie brudził. Poza tym firmy budowlane nie zawalają budynków z ludźmi.
To, że wyburzyli sobie usrańcy wieżowce, to ich sprawa budowlana, więc najazd terrorystyczny na Afganistan nie był odpowiedzią na 11 września, tylko był głownym planem, do zrealizowania którego krzak pozabijał trochę tego, co nie ma dla niego znaczenia.

Portret użytkownika abc

1. Bombarduj latami Liban,

1. Bombarduj latami Liban, Syrię Afganistan, Irak.
2. Opłać przez CIA z amerykańskich podatków alkaidę i isis, żeby zrobiły b.del jakiego świat nie widział.
3. Znajdź żydowskiego Sorosa który jest w stanie przekupić urzedników w kilku państwach i razem z Merkel zaproś kilka MILIONÓW wk.ionych "uchodźców" z krajów które bombardowałeś (pod pretekstem miłosierdzia oczywiście).
4. Znajdź w kontenerach przemycane do Europy karabiny i amunicje - przykryj to miłosierdziem dla uchodźcóœ których wcześniej bombardowałeś.
5. Spokojnie wysłuchuj danych wywiadów mówiących, że wraz "uchodźcami" przybywa kilka tysięcy zdeklarowanych isisowców - w mediach przykryj to miłosierdziem, człowieczeństwem i zdjęciami płaczącego dziecka.
6. Zabierz Europejczykom pieniądze i mieszkania - daj je wk.ionym uchodźcom (miłosierdzie itp)
7. Cierpliwie czekaj aż coś pierd.olnie.
8. Gdy już coś pierdoln.ęło - walnij mowę w stylu "wszyscy jesteśmy Paryżanami, ten niegodziwy akt potępia cały swiat, dziś wszyscy musimy się zjednoczyć przeciw podstępnemu i nieobliczalnemu wrogowi, nie damy się zastraszyć.......aha, no i przy okazji; znieśmy prawa obywateli we własnym kraju (taki tam stan wojenny z przeszukiwaniami bez sądu)"
9. Patrz z fascynacją i niedowierzaniem z jaką łatwością  miliony sprzedajnych ku.ew w służbach i urzędach, za groszowe łapówki, są w stanie zniszczyć cywilizację, miliony ludzi i w końcu samych siebie.
10. Uznaj ludzkość za bydło (którym jest w istocie) z którym możesz robić co chcesz i teraz już bez obaw wybijaj je napuszczając jednych idiotów na drugich, pozostałych przy życiu czipuj, opodatkowuj, kupuj, sprzedawaj, używaj na części zamienne, gwałć, niszcz lichwą itd itp - o prostu baw się bydłem bez ograniczeń.

 

Portret użytkownika N1KT

strasznie to wygląda

strasznie to wygląda zwłaszcza jak się patrzy na mapę i że do Polski nie lezą tylko w jedno miejsce -> wszystko później zlezie się do nas jak ich tam wytłuką. O Jezu !!! ale miałem straszną myśl i obraz migawkę aż mi na łzy się zebrało. "Bufor - Polska jest buforem między nimi a Rosją - Rosja będzie walić tam głowicami atomowymi, a Polska jest tylko dobrym  dystansem na opadające skażenie..." Nie wiem czemu to przyszło mi do głowy jak popatrzałem na mapę : (((

Portret użytkownika Eragon

Łzy nie kłamią,tylko

Łzy nie kłamią,tylko pozostaje pytanie kto oprócz tych oszołomów maczał w tym paluszki , jakie służby?Czy podobnie jak w Usa 11.09 by mieć preteks do ataku, a na kogo , to wyjdzie wcześniej czy później.

Przyjaciół nie ma zbyt wielu , bo często bywają fałszywi.Liczba ich niech będzie niewielka , ale niech będą prawdziwi.

Portret użytkownika ^*^

"Mam szczerą nadzieję, że po

"Mam szczerą nadzieję, że po wczorajszych wydarzeniach w Paryżu wszyscy światowi przywódcy zostaną nareszcie porządnie zbriefowani przed szefów swoich służb co do celów i strategii ISIS, przestając opierać się głównie - czego popis dał dzisiaj minister Waszczykowski - na bezmyślnie popieranych półprawdach.

Jak przypomniało dzisiaj Wikileaks (https://twitter.com/wikileaks/status/665341523731603457) głównym celem niesławnego Państwa Islamskiego nie jest - niespodzianka - podbój zachodniego świata, ale budowa, jak zresztą sama nazwa wskazuje, radykalnego sunnickiego kalifatu na Bliskim Wschodzie, który miałby sprawować nad żyjącymi tam Arabami niepodzielną władzę, regulowaną przez prawo szariatu. Środkiem do tego celu ma być "wyniszczenie szarej strefy" światopoglądu muzułmańskiego, czyli zradykalizowanie postaw europejskich (a jest ich 15 milionów) muzułmanów tak, by sami wrócili do swoich krajów bądź krajów swoich ojców bądź zostali deportowani po tym, jak ich kraje zwrócą się przeciw nim. Ta nowa młoda fala zradykalizowanych islamistów miałaby zasilić armię ISIL - na razie w starciach w Iraku i Syrii, w przyszłości może także Iranie i Arabii Saudyjskiej. To z kolei najłatwiej osiągnąć własnie poprzez wywoływanych lokalnie i globalnie napięć, zbiegających się pod hasłem "wojny kultur" bądź "wojny cywilizacji".
Światopogląd ISIS, w porównaniu do np. światopoglądu Al-Quaedy trafniej więc jest określić mianem "post-dżihadyzmu", który w porównaniu do "starego" dżihadyzmu tylko symuluje wojnę o cywilizację w celu bardzo materialnym, czyli osiągnięcia politycznej, militarnej i gospodarczej hegemonii na terenie Bliskiego Wschodu. Najzabawniejsze, że ISIS od dawna już słynie z silnego frontu medialnego i nawet specjalnie nie kryje się z tymi wytycznymi.
Powiedziałbym, że czyni to ze skrajnej prawicy coś w rodzaju grupy pożytecznych idiotów, ale w zasadzie ich cele są częściowo zbieżne z tymi ISIS - w końcu chodzi tak naprawdę o usunięcie imigrantów lub dzieci imigrantów z Europy.
(linkowany artykuł: https://archive.is/VE0jj#selection-171.229-171.233)  "

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem