Oczekiwany upadek niemieckiego satelity ROSAT

Kategorie: 

Jak informowaliśmy kilka dni temu oczekiwane jest kolejne spektakularne wejście w atmosferę niedawno używanego satelity o nazwie ROSAT. Jak podają informacje agencyjne upadek tego dwu i pół tonowego urządzenia spodziewany jest w najbliższych godzinach.

 

Ze względu na spora ilość ceramiki na pokładzie, przynajmniej półtora tony złomu uderzy w powierzchnię Ziemi. Prędkość uderzenia jest szacowana na około 450 km/godzinę.

 

Według informacji dostarczonych przez właściciela satelity, czyli niemiecką agencję kosmiczną, obiekt nie spadnie na terenie Europy, Afryki ani Australii. Najbardziej prawdopodobne miejsca upadku to Ameryka Północna, Południowa lub Azja. Naukowcy z Niemiec podkreślają, że kilka czynników takich jak wahania aktywności słonecznej i brak łączności z dryfującym pojazdem sprawiają, że przewidywanie miejsca upadku, z jako takim prawdopodobieństwem nie jest po prostu możliwe.

 

Satelita ROSAT był używany w przeszłości do obserwacji przestrzeni kosmicznej w poszukiwaniu źródeł promieniowania rentgenowskiego. Działał od 1990 roku i jego czas życia minął po około dekadzie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MarekPoznań

Wczoraj coś wpadło do morza u

Wczoraj coś wpadło do morza u wybrzeży Anglii, świadkowie myśleli że to samolot, ruszyła akcja ratunkowa. Okazało się, że żaden samolot w tym czasie i miejscu nie mógł tam przelatywać, więc najprawdopodobnym wyjasnieniem jest upadek meteorytu. Akurat Ziemia przechodzi przez rój meteorów komety Giacobini-Zinner i musiał trafić się większy meteor, który nie spalił się w atmosferze.  http://newlynweatherview.co.uk/2011/10/22/united-kingdom-event-space-2011-10-22 A może to pozostałości Elenin, w końcu nie wiadomo co się z nią stało, gdy trafił w nią rozbłysk słoneczny i może gruz , który z niej został dał o sobie znać. Kometa kilka dni temu miała przeciąć ziemską orbitę tuż przed Ziemią i może trochę jej szczątków teraz wędruje po trajektorii byc może byłej już komety.

Portret użytkownika Memx

Oby ten satelita nie narobił

Oby ten satelita nie narobił szkód spadająć na miasto albo do morza nie wywoałał trzęsienia ziemii gdzieś ogromna siła jego trajektorii i po wejściu w powłokę ozonową zaczyna się plaić . Lepiej go od razu spalać w atmosferze ziemskiej najbezpieczniej by było . Takie coś też może na ziemii klimat zmieniać przecież podobno katastrofa tungunska wpłynęła na zmianę klimatu bo w sumie różne gazy siarki itd jak to leciało z kosmosu mogło atomosferę ziemską zakłócić w jakiś sposób 

Portret użytkownika booba

To co spadło w Tungusce, na

To co spadło w Tungusce, na pewno nie było teleskopem ani satelitą. Było dziebko większe.Gdyby się dało spalać cały ten kosmiczny złom w atmosferze, na pewno by to robiono. Tylko, że taki stop tytanu kiepsko się rozgrzewa.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem