Oczekiwany jest opad popiołu wulkanicznego na Mexico City

Kategorie: 

Ponad dwudziestomilionowe miasto Mexico City może doświadczyć skutków aktywności wulkanicznej. Dosyć prawdopodobny jest opad popiołu na miasto. Obrona Cywilna wzywa wszystkich do podjęcia środków ostrożności.

 

Słup dymu i pyłu unosi się już 2,5 kilometra nad wulkanem. Władze informują, że na wypadek opadu należy pozostać w domu a wychodząc na dwór powinno się korzystać z masek przeciwpyłowych.

 

Polecono również zabezpieczenie zbiorników z wodą. Opad popiołu na Mexico City może spowodować zakłócenia w komunikacji lotniczej. Jest to szczególnie ważne, ponieważ Mexico City jest lokalnym centrum finansowym, więc wszelkie perturbacje w tej okolicy są niepożądane.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika andrzej43--

Przed nami szczyt aktywności

Przed nami szczyt aktywności wulkanicznej w 3 dekadzie maja i na poczatku czerwca. Przewidywaniem wybuchów wulkanów zajmuję się od wielu lat i maja one przyczynę grawitacyjną. Do wzmozonej działalnosci wulkanicznej  dochodzi podczas koniunkcji planet wewnętrznych w okolicach nowiu. Taka sytuacja wystapi w 3 dekadzie maja i poczatkowych dniach czerwca. Dodatkowo dojdzie do wzmozonej działalności sejsmicznej spowodowanej przesunięciem srodka masy (znajdującego się w barycentrum) w kierunku skorupy ziemskiej - Księżyc w apogeum w poblizu nowiu.(ok 19.05.2012)

Portret użytkownika kamikadz77

A jaki wpływ moze miec

A jaki wpływ moze miec wyrównanie galaktyczne w grudniu 21   gdzie wszystkie wazniejsze planety będą w jednej linii od słonca? Wydaje mi się ze znacznie gorzej ze wszystkimi zjawiskami tektonicznymi i pogodowymi bedzie

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem