Oczekiwany jest opad popiołu wulkanicznego na Mexico City

Kategorie: 

Ponad dwudziestomilionowe miasto Mexico City może doświadczyć skutków aktywności wulkanicznej. Dosyć prawdopodobny jest opad popiołu na miasto. Obrona Cywilna wzywa wszystkich do podjęcia środków ostrożności.

 

Słup dymu i pyłu unosi się już 2,5 kilometra nad wulkanem. Władze informują, że na wypadek opadu należy pozostać w domu a wychodząc na dwór powinno się korzystać z masek przeciwpyłowych.

 

Polecono również zabezpieczenie zbiorników z wodą. Opad popiołu na Mexico City może spowodować zakłócenia w komunikacji lotniczej. Jest to szczególnie ważne, ponieważ Mexico City jest lokalnym centrum finansowym, więc wszelkie perturbacje w tej okolicy są niepożądane.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika andrzej43--

Przed nami szczyt aktywności

Przed nami szczyt aktywności wulkanicznej w 3 dekadzie maja i na poczatku czerwca. Przewidywaniem wybuchów wulkanów zajmuję się od wielu lat i maja one przyczynę grawitacyjną. Do wzmozonej działalnosci wulkanicznej  dochodzi podczas koniunkcji planet wewnętrznych w okolicach nowiu. Taka sytuacja wystapi w 3 dekadzie maja i poczatkowych dniach czerwca. Dodatkowo dojdzie do wzmozonej działalności sejsmicznej spowodowanej przesunięciem srodka masy (znajdującego się w barycentrum) w kierunku skorupy ziemskiej - Księżyc w apogeum w poblizu nowiu.(ok 19.05.2012)

Portret użytkownika kamikadz77

A jaki wpływ moze miec

A jaki wpływ moze miec wyrównanie galaktyczne w grudniu 21   gdzie wszystkie wazniejsze planety będą w jednej linii od słonca? Wydaje mi się ze znacznie gorzej ze wszystkimi zjawiskami tektonicznymi i pogodowymi bedzie

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ