Oczekiwanie na burze magnetyczną

Kategorie: 

Powyższe nagranie obrazuje jak zwiększała się plama 1618. To właśnie z tego regionu pochodziła większość zjawisk, które wkrótce będą stanowić największe wyzwanie dla ziemskiego pola magnetycznego.

 

Plama ta zdaje się być już w zaniku, co od razu znalazło swoje odzwierciedlenie w prognozach NOAA. W tej chwili prawdopodobieństwo rozbłysku klasy M wynosi jedynie 10% a wczoraj sięgało 70%. Mimo słabnięcia tej grupy plam Ziemia i tak doświadczy zjawisk towarzyszących rozbłyskom, jakie dało się tam zobaczyć w ciągu ostatnich dni.

W sumie wyrzutów masy było kilka, ale dwa z pewnością dotrą do naszej magnetosfery. Na razie wszystkie poziomy z aparatury mierzącej aktywność słoneczną wskazują na prawie całkowitą flautę. Według najnowszych prognoz jeszcze dzisiaj lub jutro powinna się zacząć burza magnetyczna o wielkości do poziomu G2, czyli średniego.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika noc44

4.56...

4.56... ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzznaleZiONE w necie:
PolyPore PolyPore
(2009-03-10 16:45:36) |
To dziala!
W 2miesiace zyskalem wrecz niewyobrazalna "moc"!

Wszystkie moje przepowiednie sie sprawdzaja (w ciagu oststnich sprawdzilo sie 25/25 moich przepowiedni).

Jest tez zla strona etgo talentu...
Dzis, gdy zamkanlem oczy i zaczalem szukac przyszloscie, tak jak zwykle... postanowilem posc dalej.
I to byl moj blad!

Poczawszy od 2013 roku nic nie widze... mam nadzieje, ze nie oznacza to konca swiata.
Do grudnia 2012 roku balem sie siegnac.

Jednak gdy spojrzalem w 5czerwiec 2012 roku - wszysko wygladalo na OK.
Ludzie zyli, byli zadowoleni...
????????????????????????????????????????????????????????????????????

Portret użytkownika nocturn

Jakoś strasznie dziwne to

Jakoś strasznie dziwne to nagranie. Niby widzimy jak Słońce się obraca i ukazują się na nim plamy, ale kiedy ustaiają się centralnie do obiektywu "ruch obrotowy" juz nie postępuje. Dziwnie to wygląda.

Portret użytkownika ksmamona

Przy odpowednio dużej burzy

Przy odpowednio dużej burzy magnetycznej wyłączenie urządzeń elektronicznych nic nie da!!! Aby nie uległy zniszczeniu należy je umieścić w ołowianym pojemniku. Jak myślicie kto ma pojemnik aby wsadzić do niego 42 calowy TV ???. Działanie będzie podobne do fali EMP. 

Portret użytkownika fakir

a może ma to związek z cyt.

a może ma to związek z cyt. "Wyspy pod wodą.

Nad Wyspy nadciąga sztormowa pogoda. Porywy wiatru mają sięgać ponad 110 km/h. Będzie też mocno padać - ostrzega brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office.

Już wczoraj w Walii stacja meteorologiczna odnotowała porywy rzędu 138 km/h. Z powodu silnego wiatru opóźniono 6 przepraw promowych przez kanał La Manche.

Ponad 100 budynków stoi w wodzie w zachodniej Anglii po tym, jak w ciągu ostatnich dni spadło tam 120 l deszczu m/kw. Opóźnione lub odwołane zostały kursy pociągów w tamtym regionie kraju, zamknięto też kilkadziesiąt dróg - przypomina TVN Meteo.

Krajowa Agencja Środowiska wydała w czwartek prawie 260 ostrzeżeń pogodowych na południowym zachodzie kraju. Najtrudniejsza sytuacja panuje w miastach Devon, Dorset i Gloucestershire."

źródło: Tusk Vision Network

Portret użytkownika Kalina

Wszyscy czekają żadni

Wszyscy czekają żadni sensacji ale jej nie będzie a przynajmniej jej nie odczujecie! Na północy mogą mieć jedynie więcej zorz polarnych a może i u nas sie pojawia? Cieszmy sie przynajmniej zobaczymy coś czego niektórzy z nas nie widzieli no i jaka to oszczędność pieniędzy? Ja sie cieszę bo jak coś to kocham ciepło bijace od kominka i delikatne migotanie świeczki. Nadchodzą romantyczne dni!

Matka Polka

Portret użytkownika Koral

Dziwna cisza,co

Dziwna cisza,co nie?......jeśli mówią,że nic się nie dzieje,to wiedz,się zadzieje....to tak dla NIE ROZSIEWANIA PANIKI..stary chwyt....znacie to przecież...:)
 
..jeśli Kopernik zatrzyma Ziemię - ja tez wysiadam...:)

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Venture

Tak jak napisał nędzarz1509,

Tak jak napisał nędzarz1509, trzeba byłoby to powkładać do szczelnej metalowej klatki faradaya. W innym wypadku niezabezpieczona elektronika usmażyłaby się przez znaczną indukcję elektromagnetyczną.
Im nowocześniejszy sprzęt, mniejsze układy scalone i odległości między tranzystorami tym większe prawdopodobieństwo ich spalenia.

Portret użytkownika milache

A bardzo Cię jeszcze proszę,

A bardzo Cię jeszcze proszę, odpowiedz mi, co by się stało z różnymi metalami na ziemi przy bardzo dużej dawce od słoneczka. naprawde dużej. I Gdyby... , to metale które przetrwają, Jak sie ochronić przed promieniowaniem słonecznym, a jak kosmicznym. W filmie " zapowiedż" N.Cage mówi że po rozbłysku słońca, promieniowanie sięgnie 2000m w głab Ziemi, czy to prawda? Co może zniszczyć tak naprawdę mocniejszy  rozbłysk z naszej gwiazdy? Atmosfera może spalić się?? Na internecie jest bardzo dużo zakłamanych źrodeł informacji.
 
Z góry uprzedzam,niuc nie ma wspólnego z 21 grudnia, nic nie sugeruje że tak może być, tylko zakładam taką opcję?

Portret użytkownika b@ron

z różnymi metalami na ziemi

z różnymi metalami na ziemi toby było tak że w pewnej  odległości między co najmniej dwoma przedmiotami metalowymi mogłoby zajść zjawisko indukcji elektromagnetycznej jeśli w tym przypadku powstałby odpowiednio duży prąd więc nawet iskrzenie(wyładowanie elektryczne) między tymi przedmiotami byłoby możliwe,bardzo narażone były by sieci energetyczne gdzie wiadomo że nieizolowane przewody idą obok siebie na długich trasach ,w sieciach tych mogłyby powstać prądy o napięciach i natężeniach mogących uszkodzić praktycznie każdy odbiornik zapięty do sieci nie pomijając oczywiście "spawana"transformatorów przesyłowych ,oczywiście nie przy burzy stopnia G2 jaka jest spodziewana ,taka burza może się zdażyć że spali komuś router czy kompa jeśli sie zdaży w "odpowiednim" miejscu .nam napewno szkodzi wtedy wzmożone promieniowanie uv ale to jest oczywiste ...klatki faradaya teraz nie potrzebujemy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem