Ocieplenie klimatu powoduje powstawaie martwych stref na planecie

Kategorie: 

Okazuje się, że martwa woda nie występuje jedynie w bajkach. W życiu codziennym naukowcy długo unikali terminu „martwych stref”, który jest stosowany obecnie do określania obszarów wodnych o nieprawidłowej zawartości pierwiastków śladowych w wodzie, podają Meteovesti.

W normalnych warunkach woda w morzach, rzekach i jeziorach zawiera wymagane zestawy substancji, którymi żywią się mikroorganizmy, stanowiące podstawę łańcucha pokarmowego. W ostatnich latach na całym świecie zaczęto identyfikować akweny, gdzie niezbędna równowaga jest zagrożona. Naukowcy sugerują, że może to być spowodowane zmianą klimatu, a ostatnio otrzymali nawet potwierdzenie swojej hipotezy.


Andrew Altieri, jeden z badaczy, powiedział, że naukowcy lekceważyli dotychczas wpływ klimatu na zmiany w przyrodzie, powodujące tworzenie się martwych stref.

Obecnie zidentyfikowano 476 martwych stref zlokalizowanych na całym świecie. 264 z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono, że od 1980 do 2000 temperatura w pobliżu miejsc tworzenia się tych stref wzrosła lokalnie o więcej niż 2 ° C. Najbardziej znaną martwa strefą jest Rzeka Św. Wawrzyńca. Przez ostatnie 20 lat temperatura  w tym obszarze wzrosła o prawie 4 ° C.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Matsuri

Jasne, martwe strefy

Jasne, martwe strefy spowodowane podwyzszeniem temperatury wody o 2 stopnie.W takim wypadku po ostatnim zlodowaceniu wszelkie wody powinny być martwe. Już teraz wszsytko zrzucają na zmiany klimatu. Taka prawda że za te martwe strefy odpowiedzialny jest wszelaki przemysł który nadmiernie eksploatuje i zanieczyszcza planetę.

Portret użytkownika pr78

Połowa grudnia a w beskidach

Połowa grudnia a w beskidach 15 stopni na plusie i to w cieniu a na saharze pada snieg normalne to nie jest a w wiadomosciach u Kraski głownym tematem słupki z poparciem kandydatow na kandydatów na prezydenta zyrandoli, natomiast o szczycie klimatycznym w LIMIE  cisza zeby nie było tak ,że za rok cena wegla na kopalni 200 pln a na składzie 2000pln róznica bedzie sie zawierac  podatki jak to miejsce w benzynie i ropie ,ciekawe rzeczy podaja ksiegowi o polskich kopalniach ,roczne utrzymanie jednej kopalni na slasku wynosi 250 mln pln z naszych podatków ,na ratowanie kompani weglowej ma zostac wydany ponad mlrd pln albo bankructwo jedynym pomysłem pana PIECHOCINSKIEGO(minister przemysły PSL) w celu ratowania spółki jest zmiana prezesa ....genialne posuniecie ,o pomysłach pani KOPACZ tez cichutko no ale ona oburzona jest na pana PREZESA bo ten spacer organizuje wiec kopalnie moga poczekac
no ale bronek gajowy ma 54 % poparcia bravo panie bronku bravo
ludzi tez to mało obchodzi swieta ida to wszyscy siedza w marketach na zakupach albo w bankach po kredyt tylko co to ma wspólnego ze swietami i dlaczego swieta obchodza ludzie ktorzy nie wierza w BOGA ,doprawdy  ciekawe zjawisko
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem