Ocean w pobliżu San Francisco emitował dziwny blask

Kategorie: 

Nocą ocean  w pobliżu San Francisco zajaśniał niebieskim kolorem. Nie była to jednak sceneria kolejnego filmu z Tomem Cruise, lecz rzadkie zjawisko naturalne. Fala o dziwacznym turkusowym blaskiem świeci się w wyniku tak zwanej bioluminescencji.

 

Jak widać na powyższym nagraniu wygląda to jak widok z obcej planety. Aż trudno w to uwierzyć, że to po prostu zjawisko spowodowane bioluminescencją. Ten blask jest widoczny w nocy z powodu fitoplanktonu znajdującego się w strefach przybrzeżnych.

 

Ten niezwykły efekt jest wywoływany przez mikroskopijne organizmy, które bywają również nazywany wiciowcami.  Nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi, ale mogą powodować problemy dla nurków i surferów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pilip

i tak znajdą sie ci, ktorzy

i tak znajdą sie ci, ktorzy stwierdzą ze to nie zjawisko naturalne tylko oznaka napromieniowania wody lub inne ch**mujedzikiewęże.
a ty Litowiec, moze powinienes zostac nauczycielem w podstawowce co by od małego dzieci uczyc jak prawidlowo pisac w internecie po polsku ;) 
osobiscie?szanuję jezyk polski, często zdarza mi sie poprawiac czyjas pisownie lub niepoprawną wymowę i równie często sie mylę, a poprawiony dziękuje i staram sie zapamiętac. ale czepianie się w internecie o kreseczki to czyste skurw****** , wiesz? noooo chyba ze czytanie literek bez kreseczek w miejscu gdzie powinny byc sprawia ci trudnosci w rozumieniu wyrazów i zdań. ;> a to juz o czyms swiadczy....

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem