Obserwacje słonecznego halo w Ameryce Południowej

Kategorie: 

 

Mieszkańcy Argentyny, Peru i Chile w piątek zobaczyli na własne oczy pierścień wokół Słońca, który stworzył niezwykły efekt halo. Według aktualnej wiedzy o pogodzie, może to być sygnał zbliżającego się deszczu.

 

Zjawisko wywołało wiele telefonów do mediów i skłoniło ludzi do chwycenia za kamery w celu uwiecznienia niezwykłego zjawiska.

"To występuje wówczas, gdy wysokie cienkie chmury zawierające miliony maleńkich kryształków lodu pokrywają dużą część nieba, „ powiedział astronom na stronie internetowej NASA. "Każdy z kryształków lodu działa jak miniaturowy obiektyw. Ponieważ większość kryształów jest podobnych o wydłużonym kształcie sześciokąta, światło wpadające do jednego kryształu i zamykania je i załamuje o 22 stopnie, co odpowiada promieniowi halo Słońca".

Inne halo wokół Słońca podobno było widziane w maju. Również w nocy wokół księżyca mogą pojawić się podobne iluminacje.

 

Niektórzy uważają, że halo wokół słońca lub księżyca to sygnały czasie zwiastujące nadejście deszczu. Mimo, że nie zawsze tak jest. Jest też cała rzesza osób uważających to zjawisko za zły znak, świadczący o nadchodzących kłopotach. Bez względu na to czy to zły znak czy zapowiedź opadów jest to zjawisko bardzo efektowne i warte wzmianki.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ORBS

Pytanie kiedy sie przenosic z

Pytanie kiedy sie przenosic z zapasami do piwnic... "Nie ma przypadkow" tym bardziej, ze anomalii przybywa masowo. Tez zastanawiajace te ostrzezenia NASA dla swoich "rodzin"... No i nie zapominajmy, ze globalny system finansowy i gospodarczy jest nie do uratowania. KTOS gra na czas sciemnajac w main stream mediach, odwracajac uwage i WIE co nadchodzi...

Portret użytkownika Bananus

Dobre pytanie. Jako

Dobre pytanie. Jako ekonomista mogę potwierdzić, powyższe stwierdzenie o systemie finansowym. Kryzys został tylko "uciszony" czy uspokojony poprzez wpompowanie olbrzymich sum pieniędzy (dolary bez pokrycia) do gospodarek. To tak, jakby wlać szklankę wody do sporego ogniska. Wywoła syk i chwilowe ochłodzenie, jednak żar jest cały czas aktywny. Według najnowszych oszacowań (jeśli jest ktoś zainteresowany, mogę poszukać źródeł, na razie miałem okazję wglądu do oszacowania zbiorczego), od 2008 roku (a w zasadzie połowy 2007) upadek finansów pochłonął 3 000 mld $ (czyli według polskiej skali 3 biliony), FED natomiast zwiększył swoją sumę bilansową z około 800 mld$ do 2 500 mld$, co oznacza wzrost zarówno po stronie aktywów (nabycie obligacji skarbowych rządu USA - czyli finansowanie długu) jak i pasywów (dodruk pieniądza). Przekładając to na prostszy język, dodrukowano w krótkim czasie kwotę rzędu 1 700 mld $. To nie ma szansy przetrwania. Toksyczne aktywa były tylko początkiem, ruina musi nastąpić, ponieważ nie ma twardych, ekonomicznych podstaw (a nawet zdrowo rozsądkowych, jeśli weźmie się pod uwagę stosunki danych liczb i zachowania historyczne) do kontynuowania bieżącej polityki. Na moje oko - można utrzymać ten stan przez około 3-5 lat od momentu pocątku kryzysu, za który dla proszczenia uznaje się X 2008 roku.

Portret użytkownika Wojownik

Takie zjawiska opisywały już

Takie zjawiska opisywały już starożytne cywilizacje.I związane to było z trzęsieniem ziemi,wulkanami,i dziwnymi dla nich anomaliami.Jednym słowem to nic dobrego dla ludzkości.A przy dzisiejszych zawirowaniach magnetyzmu to może spotęgować wszystkie anomalie.

Portret użytkownika Robert Zydziak

wedlug moich obserwacji jest

wedlug moich obserwacji jest bardzo wysokie prawdopodobienstwo wybuchu superwulkanu, w ciagu ostatnich 3 miesiecy zauwazylismy wysoka zbieznosc pomiedzy wstrzasami na dnie atlantyku a aktywnoscia superwulkanow,niemiecki superwulkan rowniez niepokoi idczytami temperatury wody, probowalismy sie dowiedziec o jakiekolwiek oficjalne stanowisko w tej sprawie ale wszyscy twierdza ze wszystko jest ok zreszta przez 5 dni pobytu tam nie zauwazylismy aby ktos to specjalnie monitorowal, procz mieszkancow okolicy Lacher See ktorzy twierdza ze cos sie dzieje niepokojacoge i sa nawet tacy ktorzy opuszczaja tamte okolice. Na dzien dzisiejszy ciezko wywnioskowac realne zagrozenie ktory z superwulkanow wybuchnie, czy moze wybuchnie ktorys o ktorym nie mamy pojecia... napewno to sie stanie szybciej niz sie o tym mowi oficjalnie i wedlug naszych wyliczen moga to byc miesiace. Kaldera pod pozzuoli we wloszech jezeli sie wezmie pod analize wszystkie wtrzasy, glebokosc i sile to mozna stwierdzic ze z czystym sumieniem ale niestety budzi sie ona do zycia.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem