Nowy wynalazek uwolni ludzkość od zawałów serca?

Kategorie: 

Amerykańscy naukowcy, korzystając z druku 3D, stworzyli unikalną zewnętrzną membranę, która, noszona na sercu, przyczyni się do jego poprawnego działania.

 

Cienka elastyczna błona, w którą ubiorą serce, będzie indywidualnie dopasowywana. Innowacyjne urządzenie, wyposażone w elektrody, kontroluje pracę narządu i musi pasować jak ulał. Prototypy zostały przetestowane na królikach i ponoć działają niezawodnie.

 

Naukowcy z University of Illinois i Washington University piszą o swoim niesamowitym wynalazku w artykule opublikowanym w czasopiśmie Nature. Urządzenie powstało z myślą o zapobieganiu w przyszłości atakom serca u ludzi. Badacze uważają, że choć już teraz można byłoby zaaplikować urządzenie człowiekowi, to jednak będzie to możliwe dopiero za 10 – 15 lat. Trwają badania kliniczne i prace nad ulepszaniem wynalazku.

 

Jak powstała niezwykła elektroniczna membrana? Naukowcy opowiadają, że najpierw przeskanowali serce królika w specjalnym aparacie, tworząc trójwymiarowy model komputerowy niezbędny do wyprodukowania formy dla membrany. Następnie włókna i elektrody utworzyły samą sztuczną powłokę, a czujniki w nią wbudowane mają wchodzić w interakcję z innymi częściami ciała i do tego dostosowywać bicie serca. Oznacza to, że wynalazek w niedalekiej przyszłości zastąpi rozrusznik serca.

 

Czujniki kontrolują przepływ sygnałów tkanki układu nerwowego. Posłuży im to do „regulowania pompy”. Ta metoda pozwala zachować stabilną pracę nawet podczas ataku lub arytmii. Bodźce elektryczne kontrolują serce, a w sytuacji kryzysowej krew dalej płynie w tętnicach i żyłach. Nowy wynalazek ma przedłużyć żywotność ludzi.

 

 

 

Więcej informacji medycznych znajdziesz na portalu - tylkomedycyna.pl

 

Źródło: http://tylkomedycyna.pl/wideo/nowy-wynalazek-uwolni-ludzkosc-zawalow-serca

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ben

 Od   zawału nie  uwolni

 Od   zawału nie  uwolni chociaż w pewnym stopniu tak , zawał to w wiekszosci   zapchane  żyły i brak dopływu krwi do serca co za tym idzie obumieranie serca jego cześci tego już nie można naprawić  ,to tak jak zapchana rura z woda  zapchana   woda nie leci  i poszczególne organy nie sa zaopatrzone w krew  można  zrobić bajpasy ,koronarografie wstawic stenty itd.. wszystkie te medyczne  sztuczki ratują życie i przedłuzają je i dzięki  wam lekarze.
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem