Nowy ukraiński samolot An-178 chcą nazywać imieniem Stepana Bandery

Kategorie: 

Na Ukrainie nadal wybierają nazwę dla nowego samolotu transportowego. AN-178 ma otrzymać nazwę po Stepanie Banderze. Ta opcja jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich innych propozycji.

 

 

Za nazwaniem samolotu im. Stepana Bandery zagłosowało już ponad 2,5 tys. ludzi. Na drugim miejscu uplasował się legendarny pilot Amet-Khan Sultan (750 głosów) i wersja Cyborg (700 głosów). Wśród innych ciekawych propozycji znalazły się m. in. nazwy takie jak Majdan, Nadieżda (Nadzieja), Feniks, Czumak, Delfin, Ukrainiec i inne.

 

Wyniki głosowania można na bieżąco śledzić w sieci np. na Facebooku. Głosowanie trwa do 19 grudnia, więc każdy, kto chce głosować, może skorzystać z tej możliwości.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Waldorfus

Naród bez człowieka –

Naród bez człowieka – Pamięć

– i godność na jaką sobie zasłużył.

Względnie przyzwoicie zachowały się tylko media o. Rydzyka: przynajmniej milczały wtedy kiedy nie wiadomo było czy się śmiać, czy płakać... Na temat III RP i jej mejstrimu nie wypowiadam się w takich kategoriach jak za chwilę to przedstawię; to któreś już z kolei pokolenie sowieckich bandytów od czasów końca II Wojny św. Wypowiadać się o nich w kategoriach – czy zachowali się szlachetnie czy nie, – to była by groteska i swego rodzaju nadużycie.

Ale oni?...
Przypomniał się mnie, ten Euro-Majdan i te żenujące „pieśni pokoju” wylewające się z łamów pisma „Gazeta Polska”, „niezalezna.pl” i zaprzyjaźnionych portali; serwilistyczne gesty ze strony red. Tomasza Sakiewicza, przyjmowanie nagród od władz ukraińskich, w sytuacji gdy oficjalnie było się przedstawicielem polskiej – skąd skądinąd uważającej się za nietendencyjną – prasy, przejaskrawione – na korzyść Ukrainy –  analizy socjologiczne historyka – prof. Andrzeja Nowaka... – Bo należało solidaryzować się z uciśnionym, już teraz przecież „ucywilizowanym” narodem ukraińskim; żeby odsunąć od nas Rosję jak najdalej...: zgadzam się tylko z tym ostatnim...

Współczuję tej Ukrainie; współczuję jej ofiar i straconych lat w skorumpowanym państwie oligarchów i wszędobylskiej mafii za czasów Władimira Putina. Ale czy trzeba było aż tak się przed nimi płaszczyć? Przecież to z ich strony – ze strony Ukraińskiej – powinny płynąć do nas przeprosiny; chociaż próba rozliczenia się z tymi zbrodniami jakie naród ukraiński wykonał..., na przecież naszych rodakach, naszych polskich rodzinach!... nie mówiąc o odcięciu się od historii Banderowców: w tym przypadku sami Niemcy okazali się być od nich bardziej – chociaż przyzwoici – uznali Hitlera za kogoś godnego potępienia.  
Nie! Oni – polskie prawicowe media – woleli organizować pokazy ukraińskich sztuk walki na polskich ulicach, promować ukraińskie pieśni na prawicowych portalach i w rozgłośniach radiowych... żeby Polacy bardziej pokochali Ukraińców. Pytam: – Razem ze Stefanem Banderą na pomniku?...

Ukraina i tak zawsze pozostanie wrogo nastawionym do nas Polaków krajem; tak jak teraz obecnie Litwa – prześladująca na swoim terytorium naszych rodaków. Tak na marginesie: jestem ciekaw jak w tej sprawie zachowa się polska, nowa władza? Władza jednego z największych, najdostojniejszych narodów w Europie.

Kogo bardziej uszanujesz – nowa polska władzo – własnych rodaków czy może znowu uciśnionych Ukraińców? Bo w kategoriach wyników w wyborach za 4 lata, w takich okolicznościach, nie wypada kalkulować. Ale nad tym chyba warto się pochylić: – Mam nadzieję że zostało w tobie jeszcze odrobinę godności, i jako stosunki między Polską i Ukrainą, pozostawisz jedynie te wyważone stosunki dyplomatyczne: stosunki jak starego nobliwego ojca, z nieokrzesanym źle wychowanym bękartem.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika achiles

A CZYM SIĘ TU EKSCYTOWAĆ I TO

A CZYM SIĘ TU EKSCYTOWAĆ I TO Z DWOJAKIEGO POWODU???
Raz, że ze chwilę, te zakłady zostaną pozamykane, tak podobnie, jak to u nas miało miejsce z mielcem np. bo EUROPA I ZACHÓD, nie lubią mieć konkurencji w przejmowanych krajach!!!
A dwa, to to, że już za parę chwil, obecna upadlina zostanie ponownie wyzwolona spod okupacji wiadomej i to sami obywatele PRAWDZIWEJ UKRAINY, SWÓJ KRAJ WYZWOLĄ !!!

POZDRAWIAM LUDZI DOBREJ WOLI.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem