Nowy preparat powoduje panikę u myszy i szczurów

Kategorie: 

Japońscy eksperci stworzyli bardzo skuteczny preparat do eliminacji gryzoni. Syntezowany zapach powoduje skurcz tkanek i paniczny strach u myszy. Wykorzystanie substancji w praktyce będzie bardzo korzystne głównie dla rolnictwa – podaje MIR 24.

 

Małe szkodniki nie są w stanie oswoić się z tym zapachem. Substancja wywołuje panikę u myszy, ale także u szczurów. Po zastosowaniu preparatu niepożądane zwierzęta znikną z ludzkich domostw na dłuższy czas.


Zapach stworzyła para japońskich badaczy. Są firmy zainteresowane rozwijaniem współpracy z Japończykami. Preparat ma wejść na rynek jesienią 2014 roku.


Należy zauważyć, że naukowcy z Osaki od dawna byli zaangażowani w badania w tej dziedzinie. W 2007 roku, studiując proces przekazywania sygnału nerwowego u myszy, manipulując genami, naukowcy dokonali odkrycia, że gryzonie przestają odczuwać strach, gdy zbliża się kot.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Naukowcy się chyba nudzą i

Naukowcy się chyba nudzą i wymyślają kolejny wynalazek za który trzeba płacić a tymczasem w naturze od dawna już funkcjonuje bardzo sprawny system kontroli populacji myszy i szczurów zwany KOT .. jak komuś za dużo myszy i szczurów to instaluje się na miejscu KOTA albo kilka i problem się sam rozwiąże, KOTY się przeważnie dostaje za darmo a jak widzą że gdzieś jest dużo myszy czy szczurów to same się tam zejdą .. jeśli naukowcy wymyślą na myszy coś lepszego niż KOT, coś bardziej czujnego, sprawnego, inteligentnego, rozmnażającego się bez ludzkiej pomocy i pracującego za darmo to im szczerze pogratuluję.
I przyznam się że zawsze szczam na każdą świeżo wyłożoną w piwnicy trutkę na szczury żeby żaden już jej nie jadł, a to dlatego że bardzo lubię szczury, tak samo jak i koty i wkurza mnie bezrefleksyjne zabijanie .. szczur jest elementem ekosystemu czy się to komuś podoba czy nie i jest potrzebny bo kto ma sprzątać brudy w kanałach pod miastami i innych zapaskudzonych przez człowieka miejscach? Sam człowiek posprzątać nie raczy ale spokojnie, natura o tym pomyślała i od podcierania dupy szlachetnie urodzonym ludzkim paniczom jest szczur .. a głupi człowiek nie dość że sra pod siebie i po sobie nie sprząta to nie zadaje sobie trudu żeby zrozumieć rolę szczura i brzydzi się nim, i wkurza się kiedy ten przychodzi mu za darmo posprzątać. Sprzątacz może nie wyglądać zbyt ładnie i mieć szare ubranie ale czemu tu się dziwić? człowiek też nie zakłada swoich najlepszych gajerów do roboty przy odpadach .. walka ze szczurem nie ma sensu, on jest świetnie przystosowany, szybko się nauczy i tego nowego zapachu i będzie dalej robił swoje, zmieniał ludzkim niemowlakom pieluchy i dupki podcierał, aż dorosną i się same nauczą.

Portret użytkownika darek1

Dzisiejsze koty mają w dupie

Dzisiejsze koty mają w dupie łapanie szczurów. Razem z nimi grzebią w śmietnikach bo to łatwy pokarm. Może gdzieś na wsi znajdzie się czasem jakiś łowny kot, ale jak jest dobrze karmiony przez właściciela to ma wyj...bane na myszy i szczury.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem