Nowe zagrożenie: Białoruś przygotowuje się do ataku na Ukrainę

Kategorie: 

Łukaszenka i Białoruś przygotowują się do wojny przeciwko Ukrainie. Zdaniem Aleksa Arestowicza, ukraińskiego eksperta, istnieje na to kilka przekonujących dowodów.

 

Arestowicz zauważył, że „reżim Łukaszenki jest w trudnej relacji z Ukrainą i w dość niejednoznacznych relacjach z Rosją. Eksperci są już pewni, że białoruscy wojskowi biorą udział w działaniach bojowych na Ukrainie. Oficjalnie przebywają tam na praktykach.”

Arestowich powiedział również, że „wypełni się ogólny plan inwazji rosyjskiej na pełną skalę w przypadku pogorszenia się konfliktu na terytorium Ukrainy”.

Białoruskie wojsko prowadzi ćwiczenia na granicy z Ukrainą. W manewrach biorą udział także Rosjanie, pisze gazeta ReplyUA. Niektóre z ćwiczących tam jednostek toczyły ciężkie boje w Donbasie.

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Xerxes

Białoruś to piesek na

Białoruś to piesek na łańcuchu Kremla więc wszystko jest możliwe, aktualnie najbardziej realny byłby atak z Naddniestrza, które już nie raz "czuło się zaniepokojone manewrami koło nich" m imo że nie były wcale w nich wymierzone. Możecie nie lubić Ukraińców ale żyje tam po obu stronach tego konfliktu wiele niewinnych ludzi którzy cierpią i chcą żyć po prostu w pokoju. 

Portret użytkownika jerkras

Czy to jest logiczne myślenie

Czy to jest logiczne myślenie ukraińskiego myśliciela, gdyby był trochę bardziej ogarnięty to wiedziałby,że Białoruś śle wojska na granice aby fala uchodźców nie szła w ich stronę kiedy Rosja zaatakuje  z południa i wschodu. Czyli wojna blisko. Poza tym Bialorus wzmacnia granice przed wojkiem ukraińskim , które może próbowac wiac na ich teren.

Portret użytkownika achiles

Wszystko racja, co piszesz,

Wszystko racja, co piszesz, tylko prawdziwe wojsko UKRAIŃSKIE, nie będzie nigdzie wiało, a się podda, to już jest ponoć dogadane, uciekać, a właściwie wiać, będą wszelacy BANDEROWCY WYZNAWCY i to przed nimi zarówno BIAŁORUSINI, SŁOWACY, JAK I WĘGRZY swe granice wzmacniają. Więc najprawdopodobniej ta cała największa dzicz pójdzie do nas, więc to my oberwiemy jak za II WOJNY ŚWIATOWEJ, podwójnie, bo najpierw będziemy musieli stawić czoła rozwścieczonej i sslustrowanej dziczy BANDEROWSKIEJ, a potem będziemy mieli u siebie ROSJAN, którzy będą sukcesywnie i definitywnie tej dziczy robić totalne wyczyszczenie, poprzez ich całkowite wyeliminowanie, na wsze czasy w jak największej skali.

Portret użytkownika achiles

Premier Ukrainy Arsenij

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk jest przekonany, że w nowej fali prywatyzacji, którą rozpoczyna rząd, powinni brać udział tylko zagraniczni inwestorzy, informuje „Ukraińska Prawda”. „Zaczynamy transparentną i uczciwą prywatyzację, dlatego chcemy, aby w niej brali udział wyłącznie jakościowi zagraniczni inwestorzy, a nie byli ukraińscy oligarchowie” – powiedział. Zdaniem Jaceniuka, najbardziej atrakcyjnymi branżami ukraińskiego przemysłu dla obcokrajowców są energetyka, wysokie technologie i rolnictwo, które pójdą w całości w obce ręce. Jaceniuk uzgodnił to już podczas swoich wizyt w USA i Kanadzie. „Podczas wizyty w USA porozumieliśmy się, że jedna z największych światowych kompanii —  Cargil — zbuduje nowy terminal (LNG). Inwestycje wyniosą około 100 milionów dolarów, a to są dziesiątki tysięcy miejsc pracy” – powiedział. Premier oświadczył, że Ukraina jako „kluczowy gracz na światowym rynku rolnym” jest w stanie wraz z USA i Kanadą „określać światową politykę rolną”. Ponadto, podkreślił on, że Ukraina potrzebuje nowej techniki i technologii i właśnie teraz Kijów przeprowadza rozmowy z amerykańskimi partnerami na ten temat. Wcześniej informowano, że rząd Ukrainy zatwierdził listę obiektów majątku państwowego, które podlegają  prywatyzacji w 2015 roku. Na liście znalazło się 30 kopalń, w tym kopalnia Zasiadźko, koncerny państwowe Ukrtorf i Centrenergo, szereg elektrociepłowni i firm energetycznych, przedsiębiorstw rolnych i transportowych, a także zakładów budowlanych i chemicznych oraz Odesski Zakład Przyportowy. „W celu uniknięcia nadużyć do przetargów i procedur prywatyzacyjnych nie dopuści się żadnych firm z Ukrainy” – twierdzi Ukraińska Prawda.

Portret użytkownika achiles

Z sieci - ~mm do ~dziadek

Z sieci - ~mm do ~dziadek Jonasz: Aktualnie tuż za polska granicą, kilkanaście km na południe, wokół góry Jawornik (południowe Bieszczady) , trwa obława kilkuset "żołnierzy" Gwardii Narodowej na kilkunastu "bojowników" Prawego Sektora, ukrywających się na górze.
Cała góra została ostrzelana rakietami przez śmigłowce. W odpowiedzi Prawy Sektor zapowiedział wielka manifestację w Kijowie (bodajże na 22.07.2015) i zapowiedział, że "Poroszence nie uda się uciec jak Janukowyczowi".
Ciekawe dlaczego nie możemy przeczytać i posłuchać o tym w "wolnych", "polskich" mediach (niedziela, godz. 13)? zwiń
http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,158202901,,smiglowce_bojowe_nad_Przemyslem.html?v=2
NIE JEST CIEKAWIE, A TE PRZECHODZĄCE NAWAŁNICE ZDAJĄ SIĘ TO SYGNALIZOWAĆ MASOM. Najczęściej wypowiadane przez poszkodowanych w wichurach LUDZI, JEST SŁOWO ARMAGEDON.  Nie to, że lubię straszyć, ale to, nie są przypadki, bez znaczenia .

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem