Nowa wyspa wulkaniczna na Pacyfiku nadal rośnie

Kategorie: 

Kilka dni temu donosiliśmy o podwodnej erupcji wulkanicznej jaka ma miejsce w okolicy pacyficznego wybrzeża Japonii. Jeden z wulkanów zdołał zbudować stożek, który wystaje już na kilkadziesiąt metrów ponad poziom wody.

 

W przypadku takich wysp nigdy nie ma pewności jak bardzo trwałym są tworem. Można się spodziewać zarówno gwałtownego przyrostu jak i zanikania takiego lądu. Ta konkretna wyspa ma się dobrze i wciąż się powiększa.

 

Przez ostatnie trzy dni jej wielkość wzrosła do 400 metrów średnicy i 30 metrów wysokości. Jednocześnie cały czas trwa erupcja wulkaniczna, która dała jej początek. Nie wiadomo jak długo potrwa, ale jeśli nowa wyspa okaże się trwałym lądem władze japońskie będą musiały znaleźć dla niej jakąś nazwę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika darmi

Takie zjawiska mogą się

Takie zjawiska mogą się nasilać w nadchodzących miesiącach, już mieliśmy tutaj informacje bodajże o 2 takich wysepkach z czego jedna już znikneła pod płaszczem wody. Każdą z nich nazywam "Przestrzeń wolności", wszędzie tam gdzie nie ma naszego gatunku jest pięknie :).( bez obrazy )
p.s Tak jakoś mi się skojarzyło http://www.youtube.com/watch?v=X9_jzwjNwVM Smile Co prawda ten nr to już nieaktualna i przedawniona sprawa bo mieliśmy conajmniej 300 końców.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ