Nowa ptasia grypa niepokoi WHO. Może powodować pandemie na całym świecie

Kategorie: 

Nowy gatunek ptasiej grypy, który pojawił się w Chinach - wirus H7N9 - stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka, informuje  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Według ekspertów WHO, którzy w środę odbyli spotkanie w Londynie, ta choroba, atakująca ludzi, ma bardzo wysoką śmiertelność . Odnotowuje się stosunkowo wysoką liczbę przypadków infekcji.  Grypa ta może spowodować światową pandemię.

 

Wirus ten, który został odkryty w marcu, do tej pory zainfekował co najmniej 126 osób. 24 z nich zmarły i wiele jest hospitalizowanych, donosi rosyjski serwis BBC. Naukowcy twierdzą, że są zaniepokojeni szybkość z jaką rozprzestrzenia się choroba. Jednakże na tym etapie nie wiadomo, czy mutacja wirusa ma zdolność przenoszenia się z człowieka na człowieka. Genotyp H7N9 grypy ma dwie mutacje, które zwiększają ryzyko, że może on uzyskać zdolność przenoszenia się z człowieka na człowieka. Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, to mamy do czynienia z pandemią.

 

Epidemiolog z University of Oxford Jeremy Farrar powiedział, że w grupie przypadków z H7N9 są ludzie w różnym wieku. Oznacza to, że ludzie w każdym wieku nie mają odporności na nią.

Farrar powiedział, że „ludzkość nie zmagała się jeszcze z takim wirusem. Na razie należy reagować spokojnie i proporcjonalne do zagrożenia, ale nie można traktować tego lekko.”

"Ta choroba jest bardzo ciężka, a jeśli rozprzestrzeni się szerzej, to jej wybuch byłoby bardzo niebezpieczny" - powiedział z kolei Peter Oupenshou, dyrektor Centrum Studiów nad chorobami układu oddechowego w Imperial College w Londynie.

"Im dłużej wirus swobodnie poruszać się w środowisku, tym większe ryzyko, że może być przenoszony z człowieka na człowieka" - powiedział Colin Butt, brytyjski badacz, uczestniczący w badaniach chorób zwierząt.


Choroba zaczyna się od kaszlu, a następnie pojawia się wysoka temperatura, a wraz z nią szybko rozwijające się poważne objawy oddechowe, prowadząc do zapalenia płuc.


W historii ludzkości wielokrotnie odnotowywano przypadki masowych zgonów z powodu grypy. W 1918 i 1919 pandemia grypy hiszpańskiej zabiła od 20 mln a 40 mln osób. To więcej niż zginęło w pierwszej wojnie światowej. Od kwietnia 2009 r. do sierpnia 2010 r. z powodu świńskiej grypy H1N1 zmarło już ponad 284 tys. osób.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

WHO to organizcja działająca

WHO to organizcja działająca przeciwko człowiekowi, a nie w jego ochronie i wszelkie komunikaty to przygotownie do masowych szczepień  i czipownia ludzi ? Z drugiej strony te komunikty maja wprowdzic strach wśród populacji, co jest na rękę Bractwu Babilońskiemu i Czarnej Arystokracji  , bo ściągnięcie wibracji populacji na niski poziom to cel tych zainteresowanych.

Portret użytkownika nem

Jest jedno b.dobre

Jest jedno b.dobre zastosowanie szczepionek-trzeba zrobić referendum,żeby zaszczepić każdego polityka,urzędnika-sejm,rząd,prokuratorów,sędziów oraz osoby współpracujące,wszystkimi istniejącymi szczepionkami, a autorów ustawy podwójnie (dla większego bezpieczeństwa).

Uzdrowienie państwa gwarantowane.

Portret użytkownika ARTUR

Właśnie taką grypę

Właśnie taką grypę przechodziłem w tym roku , w ciągu 3 godzin 40 stopniowa temperatura która trzymała 2 dni . Nie byłem u lekarza bo im nie wierzę , ci co byli chorują już od lutego na skutki pogrypowe i po antybiotykowe a ja zapomniałem już dawno o grypie .

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem