Nowa afera w Rosji z ukrzyżowanym Chrystusem w tle

Kategorie: 

Przedstawiciele Dumy, organizacji społecznych i zwykli Rosjanie oburzeni są wykorzystaniem wizerunku ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa w nowym teledysku Nikity Dzhiguarda pn. Santadzhiguarda, podaje MK.

 

Dzhiguarda to znany i popularny w Rosji artysta. Film do piosenki, śpiewanej przez piosenkarza, spowodował oburzenie opinii publicznej w Rosji. Tekst zawiera obraźliwe słowa, a klip skandaliczne zdjęcia.


Wykorzystanie wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa może przysporzyć Dzhiguardowi dużych kłopotów. W 2012 roku za obrazę uczuć religijnych do więzienia trafiły członkinie zespołu Pussy Riot. Wyśpiewywały one „punkowe modlitwy" w Katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Jeśli władze uznają, że klip Dzhigurda narusza prawo i obraża uczucia wierzących, może powtórzyć on los dziewczyn z Pussy Riot, pisze Metro.


Premiera kontrowersyjnego teledysku wywołała protesty społeczne i sprzeciw różnych organizacji. Skargi oburzonych obywateli dotarły do Dumy Państwowej. Michaił Markelow, zastępca przewodniczącego do spraw stowarzyszeń i organizacji religijnych powiedział:

„Wysłałem już wniosek do Komitetu Śledczego i Prokuratury Generalnej, aby przeprowadzić badanie twórczości Nikity Dzhigurda i sprawdzić, czy treści głoszone przez niego, nie obrażają uczuć religijnych”.

Jeżeli postępowanie wypadnie na niekorzyść artysty, będzie on ścigany na podstawie art. 148 Kodeksu Karnego za „naruszenie prawa do wolności sumienia i religii”. Grozi mu kara grzywny w wysokości 300 tys. rubli lub kara pozbawienia wolności jednego roku.

 

Prawdopodobnie naruszył on też art. 5 - 26 Kodeksu Administracyjnego tj. „przepisy dotyczące wolności sumienia, wolności religii i organizacji religijnych”. Za złamanie tych artykułów grozi mu kara do 50 tysięcy rubli lub kara pracy przymusowej. Jeśli wykonawca zostanie rzeczywiście ukarany, to będzie to pierwszy poważny precedens tego typu w Rosji.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Portret użytkownika b@ron

???...a gdzie te skandaliczne

???...a gdzie te skandaliczne zdjęcia?...paranoja ogarnia cały świat ...ja rozumiem że jeden jest wierzący , drugi nie, ale ludzie już przesadzają z tym obrażalstwem ...paragraf za teledysk...no masakra, jak kogoś oburza to niech nie ogląda...pomału przechodząc koło kościoła ,zamkną mnie jak się nie przeżegnam ...bo to bedzie oburzało wierzących

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika 85r

Chrześcijaństwo widziane

Chrześcijaństwo widziane oczami biografa Rothschildów
Marcusa Eli Ravage
"Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji, niosąc nasza ewangelie do niezbadanych jeszcze zakątków ziemi. Nasze plemienne prawa dały wam podstawy do wszystkich waszych świętych konstytucji i systemu prawnemu. Nasze legendy i ludowe opowiadania są świętą tradycją, kołysanką dla waszych dzieci. Nasi poeci wypełnili wasze hymny i modlitewniki. Nasza narodowa historia stała się niezbędna częścią nauk dla waszych pastorów, księży i naukowców. Nasi królowie, nasi mężowie stanu, nasi prorocy, nasi rycerze są waszymi bohaterami. Nasz starożytny mały kraj jest wasza Ziemia Świętą. Nasza naturalna literatura jest wasza Świętą Biblią. To co nasi ludzie myśleli i nauczali stało się nierozerwalną kanwą wplecioną w każde wasze przemówienie i tradycje tak ze nikt nie może być nazwanym wykształconym jeśli nie zna naszej rasowej spuścizny."
--
"Jesteśmy intruzami. Jesteśmy burzycielami. Jesteśmy wywrotowcami. Opanowaliśmy wasz naturalny świat, wasze ideały, wasze cele i spowodowaliśmy w tym spustoszenie. Byliśmy u źródła nie tylko Wielkiej Wojny (I W.S. przyp.WW) ale u źródła prawie wszystkich waszych wojen. Nie tylko rewolucji rosyjskiej ale prawie każdej z głównych rewolucji w waszej historii. Wnieśliśmy niezgodę,  zamieszanie i frustracje w wasze personalne i publiczne życie. W dalszym ciągu to czynimy. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jak jeszcze długo będziemy to czynić."
 
Więcej: http://opolczykpl.wordpress.com/2012/05/10/chrzescijanstwo-widziane-oczami-biografa-rothschildow/

Portret użytkownika olo manolo

Na poczatek sie wytlumacze:

Na poczatek sie wytlumacze: do mafii koscielnej nie naleze. Do antykoscielnej tez nie.

Niestety po raz kolejny okazuje sie ze to jednak mafia koscielna (przynajmniej w internecie) ma rozleglejsza i solidniejsza wiedze i niestety trafniejsze argumenty (nie, nie chodzi mi tu o dogmat tresci biblijnych i tym podobne). Nie bede mowil o innych przypadkach, ale mam tu na mysli rozwazania bardziej naukowe - tak, wiem mafio antykoscielna ze was to dziwi, ale nauka wcale nie stoi po waszej stronie. Nie o tym jednak.

Do sedna. Ten facio z tego linka najpierw przytacza standardowa rozmowe ktora zazwyczaj prowadzi z "wyznawcami Jahwe", infantylna i banalna jak cholera, by chelpic sie tym jak to on rozpracowuje ich argumenty i osmiesza ich zabobonne przekonania Smile Zaczelo sie dosc zalosnie, no ale czytamy dalej.

A dalej okazuje sie ze cala wiara katolicka to jest polityczny i spoleczny oraz rasowy manifest izraelskiego plemienia by uczynic z wszystkich ludzi na wiecie agentow swej ideologii, a owczesna grupa izraelskich patriotow zalozyla te chrzescijanska sekte "milosci i dobroci" by zniszczyc imperium Rzymskie i dokonala tego w "zaledwie" kilka wiekow. Biggrin Do tego "tajemnice" te (przypadkowo?) zdradzil ciemnym rzeszom biograf Rotschildow Biggrin

Wiem, bedziecie lykac to podrzucone gorace jajo jak cieple buleczki, jeszcze bardziej smiesznie niz katolicka sekta lyka wszystko co powiedza demagodzy w sutannach. Smile

To jest dopiero zabawne - czytac i sluchac naukowych ignorantow ktorzy mysla ze szczatkowa wiedza ktora posiadaja jest zglebieniem najwiekszych tajemnic wszechswiata. Dzieki temu czujecie sie lepsi od "ciemnych katoli/lemingow/lewakow/prawakow/srakow" - niepotrzebne skreslic.

Portret użytkownika dąb

Jedno oddziela nas od

Jedno oddziela nas od historii narodu wybranego - Jezus Chrystus. Żydzi w większości odrzucili nauki chrystusowe zadając Bogu śmierć na krzyżu. To oni przyjęli odpowiedzialność na siebię za zbrodnię w chwili ogłoszenia wyroku śmierci. Tym samym Chrystus objął wszystkie narody świata , a żydzi zostali wypędzeni ze swego kraju i błąkali się po świecie prawie 2 tys lat. Żydzi złamali wszelkie prawa boskie . Jednym z największych grzechów wg prawa Mojrzeszowego była lichwa - a co teraz oni robią ? Oni stanęli po stronie upadłego anioła . To jest wojna dobra ze złem.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem