Norwegia nie wyda podejrzanego o atak terrorystyczny na żydowską restaurację w Paryżu

Kategorie: 

Władze norweskie odmówiły Francji wydania podejrzanych o popełnienie aktu terrorystycznego w żydowskiej restauracji w Paryżu w 1982 roku. Oslo argumentuje tę decyzję tym, że prawo norweskie nie pozwala na ekstradycję obywatela kraju. Palestyńczyk,  mieszkający na stałe w Norwegii od 1991 roku, nie może być nawet aresztowany, ponieważ po 25 – latach przedawniają się przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

 

Kilka dni temu francuskie organy ścigania ustaliły tożsamość terrorystów, którzy  09 sierpnia 1982 przeprowadzili atak na restaurację żydowską i wystawiły nakaz aresztowania trzech Palestyńczyków podejrzanych o zorganizowanie tej masakry. Napastnicy wrzucili wówczas granat do restauracji  Chez Jo Goldenberg, a następnie otworzyli ogień z polskiej broni pneumatycznej WZ-63. W ataku zginęło sześć osób, a 22 zostały ranne. Arabowie strzelali też do przypadkowych przechodniów.


Władze francuskie poinformowały, że atak przeprowadził mieszkający obecnie w Norwegii  Abd ar-Walid Abu Zaid (Rahman Suhail Usman) i żyjący w Ramallah, Mahmoud Abed Khader Adra (Hisham Harb). Mózgiem akcji był Mohammad Hassan Zuhair Al-Khalid Abbasi (Amjad Atta), przebywający obecnie w Jordanii. Wszyscy trzej należeli do grupy Abu Nidal.


Żona Abu Zaida powiedziała, że jej mąż nie był zaangażowany w działalność terrorystyczną i nigdy nie był we Francji. Mężczyzna nie może zostać aresztowany, bo w Norwegii przedawniają się akty terroru, popełnione przed 25 laty i prawo nie działa wstecz.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Czyż Norwegia nie jest krajem

Czyż Norwegia nie jest krajem jaki podpadł nazistowskiej enklawie gestapowskiej za UZNANIE Paletyny, kraju przez nich od dziesięcioleci BEZPRAWNIE OKUPOWANEGO?

Czyż ponizsze "rządanie" po tylu latach nie jest "przypadkowym" i CELOWYM dolewaniem benzyny do religijno-etnicznych waśni w Europie, benzyny dolewanej przez zydów tak ZATROSKANYCH istnieniem i samodzielnym zyciem białych ludzi?

Czyż powyższe rządanie nie jest przypadkiem tresurą norweskiego rządu w posłuszeństwie pustynnym nazi z iSSraela?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem