Niszczycielska burza nawiedziła Finlandię, Estonię i Rosję

Kategorie: 

Niszczycielska burza nawiedziła Finlandię, Estonię i Rosje. We wschodnie wybrzeże Bałtyku uderzył niszczycielski cyklon. Najbardziej ucierpiała Finlandia . Niedzielnemu sztormowi w regionie Morza Bałtyckiego nadano nazwę Eino, podaje News Max.

 

Największe szkody ponieśli mieszkańcy w centralnych regionach Finlandii. 120 tys. gospodarstw domowych zostało pozbawione prądu. Nie działała komunikacja. Wstrzymano ruch kolejowy. Duże szkody wiatr poczynił także w Estonii po przeciwległej stronie Zatoki Fińskiej.

 

Skutki burzy odczuli poważnie  mieszkańcy Sankt Petersburga. Wylała rzeka Smolenka na Wyspie Wasilewskiego. Poziom wody wzrósł tam o ponad 1 metr. Wiatr wiejący z prędkością 22 metrów na sekundę pozrywał dachy, połamał drzewa. W mieście nikt nie odniósł obrażeń.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ojeju...

Obecnie trwają harce wojny

Obecnie trwają harce wojny klimatycznej i geofizycznej. Wszystkie występujące zjawiska o ekstremalnej sile z towarzyszeniem dziwnych budyniowatych, srebrzystych, czerwonych i innych szczególnie "naturalnych i powszechnych" sa natury militarnej na "ćwierc gwizdka"..

Portret użytkownika szponOposa

Dla sprostowania sprostowania

Dla sprostowania sprostowania Wink cyklon może wystąpić na Bałtyku bo to niżowa, wirowa cyrkulacja powietrza która robi się potężniejsza im niższa szerokość geograficzna gdzie jest cieplej, to co podałeś to lokalne nazwy cyklonu tropikalnego który fakt faktem w naszej szerokości geograficznej nie występuje bo trochę brak ciepłych wód u nas żeby uformowało się tak potężne zjawisko atmosferyczne Wink
pozdrawiam 

Portret użytkownika Sobieski

Dla sprostowania_ Na

Dla sprostowania_ Na atlantyku wystepuje Huragan, na Pacyfiku Tajfun, a na półkuli południowej(Australia) Cyklon. Na Bałtyku cyklon nie może mieć miejsca, dziękuje, pozdrawiam.

Portret użytkownika ojeju...

"Dla sprostowania"... Cyklon,

"Dla sprostowania"... Cyklon, Orkan, Huragan czy Tajfun to tylko umowne nazewnictwo, które określa zawirowania mas powietrza i trąby powietrzne o niszczycielskich siłach..
Jak można czepiać się umownych sformułowań..???.
"Jak zwał, tak zwał" a zdmuchnie nas każdy z nich i przyczyna tych naturalnych zjawisk o ekstremalnym natężeniu jest akurat nienaturalna, bo wywołana przez ludzkie technologie.
 Nie ma najmniejszej wątpliwości. Te technologie posiadają USA, Rosja, Chiny i UE

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem