Niezwykłe jasne smugi na niebie nad Hawajami

Kategorie: 

Wczoraj doszło do niezwykłej obserwacji w okolicy archipelagu Hawajów. Bardzo wielu świadków zgłaszało, że na niebie pojawił się jasny "zygzak" wyglądający jak smuga wypuszczona z wielkiego balonu.

 

Istnieje obszerna dokumentacja fotograficzna przedstawiająca ten incydent i zainteresowały się nim również lokalne media, które starają się obrócić wszystko w żart. Jednak ludziom, którzy to widzieli wcale nie było do śmiechu. Nietypowe zjawisko widziano na sporym obszarze od Oahu przez Maui aż do Lanai. Świadkowie zwracali uwagę zwłaszcza na to, że nietypowa smuga świeciła jasnym światłem.

Foto: Twitter

Niektórzy sugerowali rozmaite niestworzone teorie, ale eksperci zgodnie uznają, że to nie wygląda na fenomen naturalny i najprawdopodobniej była to pozostałość startu jakiejś rakiety, która mogła być uruchomiona z pobliskiego poligonu. Uwagę zwraca bardzo pokręcony tor lotu obiektu, co może sugerować, że doszło do jakiejś awarii.

Foto: Twitter / Pake Salomon

Wiadomo, że na Hawajach znajduje się poligon armii amerykańskiej, na którym testuje się pociski hipersoniczne, które potem uderzają w różne cele na Pacyfiku. Bardzo możliwe, że mieliśmy do czynienia właśnie z takim testowym wystrzeleniem. Świecąca jasno chemiczna pozostałość rzekomego startu rakiety świadczy o wysokim pułapie smugi, co ułatwia oświetlanie jej przez promienie zachodzącego Słońca jak w przypadku obłoków srebrzystych (noctilucent clouds – NLC).

Foto: Twitter

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Manio

Buahaha... Dobre. Zygzak

Buahaha... Dobre. Zygzak wyglądający jak smuga wypuszczona z wielkiego balonu. Się uśmiałem. Po prostu jakiś myśliwiec USA kręcił bączki na wysokości 8-10km zostawiał wzorki tzw. smugę kondensacyjną. Na północnym mazowczu w poniedziałki, wtorki i środy można obserwować jak F-16stki zostawiają podobne szlaczki na niebie. A na wyposażeniu USA są myśliwce dużo zwrotniejsze np. F-35. Pozdrawiam

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem