Niezwykle ciepła zima trwa również na Ukrainie

Kategorie: 

Na Ukrainie zima, podobnie jak w Polsce, bije rekordy ciepła. Zobaczyć tam śnieg jest raczej niemożliwe z wyjątkiem górskich szczytów. Temperatura w ogóle nie spada poniżej zera. Wszyscy zadają sobie pytanie, kiedy to się zmieni? Sami analitycy nie wierzą już chyba w swoje długoterminowe prognozy.

 

Dokładniejszą pogodę można obecnie przewidzieć z wyprzedzeniem najwyżej czterech dni. Na razie nic nie wskazuje na to, że mróz zaatakuje lub spadnie śnieg. Korespondentka programu INTER relacjonuje następująco:

„Na zewnątrz - styczeń, a prognoza pogody kwietniowa. Dziś plus cztery, jutro - plus siedem, pojutrze - plus sześć. I kiedy te plusy przekształcą się w minusy? To jest równanie z wieloma niewiadomymi”.

Zimowa wiosna bije rekordy ciepła. Na całej Ukrainie nie ma śniegu, a podczas prawosławnych świąt Bożego Narodzenia można było poczuć „zapach bzu”. W Kijowie zaczęły rozkwitać pąki krzewów, a nawet kwiaty. Ci, którzy przyjechali z Symferopolu na Krymie do Kijowa na „białe świętą” mówią, że w ukraińskiej stolicy czują się, jak w domu.


Ale nawet na Krymie pogoda zaskakuje. Na polanie przed górskim sanktuarium w Jałcie podczas świąt Bożego Narodzenia zakwitły przebiśniegi. Galina Charkskaya, przewodnik po górach w Jałcie mówi: „Oto pierwszy przebiśnieg, jutro będzie ich tu więcej. Za tydzień pokryją całą polanę”.


Na działkach pod Kijowem zeszłoroczne zbiory zostały już dawno zebrane. Teraz, gdy wiosna pojawiła się tak wcześnie, nie wiadomo, co będzie dalej. Wzeszła cebula i czosnek. Jeśli chłód wróci zapewne przerwie proces kwitnienia roślin, które teraz się obudziły. Kwitną róże, tulipany. Na prowincji w okolicach Nikolajewa można podziwiać owce, pasące się na zielonych pastwiskach. Jedni się cieszą, innych martwią zaburzenia w pogodzie. Falstart w zimie oznacza lato nieurodzaju.


Ocieplenie zimą ma związek ze styczniowym antycyklonem znad Atlantyku. W drugiej połowie pierwszego miesiąc w roku temperatura ma spaść do nawet minus 11 stopni. W dalszej perspektywie meteorolodzy zapowiadają też opady śniegu. Zima utrzyma się jednak krótko i po tygodniu znowu ma być ciepło.

 

 


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika niewazne

Ci buszmeni gówno mogą, nic

Ci buszmeni gówno mogą, nic nie namieszali, to czynniki niezalezne od dzialalnosci człowieka.Masz przeswiadczenie ze człowiek jest tak wielki że coś wogóle moze zdzialac??Sa cykle przyrody duzo dluzsze niz istnienie obecnej cywilizacji.Pomysl o tym. 

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Nad kontrolą pogody

Nad kontrolą pogody amerykanie i nie tylko, rozmyslali już podczas II wojny światowej. 68 lat, to dużo na eksperymenty. 
Dzisiaj jestem pewien, że pogodą mogą się bawić, jak grze komputerowej. Widać to szczególnie po tej zimie. Ściągneli mróz znad bieguna nad Amerykę, tym samym reakcją na to jest ciepła zima w Europie. 
Jaki w tym cel, chyba dosyć jasny, wmówić ludziom że są szkodnikami, a globalne ocieplenie i zmiany klimatu są przez cywilizacje.
W kolejnych latach będzie podobnie. Będą bawić się coraz bardziej, coraz bardziej będą destabilzować klimat, że nie będzie roku, bez potężnego Tsunami, trzęsienia ziemi, cyklonu klasy 5, i śniegu w afryce.
Te efekty są tak naturalne, jak najtańszy sok z Biedronki...

Portret użytkownika kbk

Kiedy Kaczyński mówił, że w

Kiedy Kaczyński mówił, że w Polsce grozi głód, to go wyśmiewano.
Ten kij ma wiele końców, jak każda zaawansowana technologicznie broń - wystarczy, że zima z USA przywędruje do Europy w połowie marca, kiedy już przyroda rozbudzi się "na dobre".
Jeszcze na kolanach będziemy prosić o wprowadzenie GMO i roślin zaprogramowanych na odpowiednie kwitnienie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem