Niezidentyfikowany wirus zabił kilkudziesięciu mieszkańców Gwinei

Kategorie: 

Niezidentyfikowana gorączka krwotoczna zabiła co najmniej 23 osoby w Gwinei, w Afryce Zachodniej. Pierwszy przypadek lekarze zarejestrowali w lutym, podaje NTD.

 

CHoroba jest prawdopodobnie pochodzenia wirusowego, ponieważ jej objawy przypominają charakterystyczną dla środkowej Afryki, gorączkę krwotoczną.

„Do tej pory odnotowaliśmy 36 niejasnych przypadków choroby. 23 z 36 osób umarło w prefekturach Macenta i Gueckedou. Zespół naukowców ma zamiar odwiedzić każdą wioskę , aby zidentyfikować źródło wirusa. Teraz nie wyklucza sie, że może to być gorączka Lasa, Ebola, leptospiroza lub inna choroba” - powiedział Sakobo Keith, lekarz z Ministerstwa Zdrowia w Gwinei.

Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia powiedział, że większość osób zakażonych miało kontakt ze zmarłymi, którzy skończyli żywot z powodu tajemniczej choroby. Obecnie ludzie zainfekowani są izolowani, a próbki wirusów wysłano do Senegalu i do Francji do dalszych badań.

„Wiadomości o tym, co dzieje się w Gwinei wskazuje, że nieznany gorączka dotyka ludzi. Przeraża to nas” – powiedział lekarz Xie Maomi. „Obawiam się, ponieważ niebezpieczeństwo grozi nam wszystkim".

„To nie jest pierwszy raz, że taki wirus pojawił się w lasach Gwinei. Zwracaliśmy się do rządu, aby pomóc ludziom. Lasy Gwinea są spichlerzem kraju, a gdy dzielni mężczyźni - synowie Gwinei, cierpią z powodu tej choroby, jesteśmy zaniepokojeni, bardzo zaniepokojeni” - mówią mieszkańcy Konakri.

W Gwinei ponad połowa ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa. Wielu nie otrzymuje właściwej opieki zdrowotnej. Kraj, choć bogaty w minerały i surowce, ma charakter rolniczy.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MONSTER

A ja się zapytam skąd się

A ja się zapytam skąd się biorą na Ziemi nowe choroby zakaźne?  Z kapelusza magika? Wiadomo że część z was powie że to sprawa laboratoriów pracujących nad nową bronią biologiczną. Ale prawda jest inna, choroby zakaźne pojawiały się w naszych dziejach jeszcze na długo przed wynalezieniem jakiegokolwiek laboratorium.Choroby te niosą śmierć a śmierć od dawien jest symbolizowana jako postać w ciemnym kapturze z kosą. Skąd się to wzięło? Otóż stare podania ludowe głoszą jakoby nocą na polach pojawiała się postać w kapturze z przedmiotem przypominającym kosę. Postać ta w otoczeniu mgły wykonywała ruchy podobne do koszenia. Po pojawieniu sie tej postaci zawsze pojawiał sie jakiś pomór ,choroba lub zaraza.To były zamierzchłe czasy kiedy nikt nie widział jak może wyglądać zwykły rozpylacz ogrodniczy. Tym bardziej nie znał skutków rozpylania patogenów na polach uprawnych. Czy byliśmy wtedy ofiarami eksperymentów nad poprawą jakości upraw? Czy ktoś w ten sposób chciał nam pomóc? Niestety odpowiedź nasuwa się sama. Rozpylając chemię nad uprawami nie można wywołać wirusa Grypy Hiszpanki, Dżumy czy Cholery. Rozpylany nad polami uprawnymi patogen był substancją organiczną a nie chemiczną . Miał za zadanie spowodowanie choroby, epidemii. Kto i dlaczego tak się zabawiał nie trzeba długo szukać odpowiedzi. Te istoty jakakolwiek by była ich natura są obecne w naszym życiu już od wieków. czasem inicjują postęp cywilizacyjny a czasem redukują liczbę ludności. Wszystko zawsze przebiega zgodnie z ich planem. Dowody? Oni zawsze są obecnim w chwilach kiedy następują nieprzewidziane wielkie zdarzenia typu wybuch jądrowy lub awaria elektrowni atomowej. Dlaczego są obecni? Dlatego aby zbadać jaki wpływ będzie miało to zdarzenie na ludzkość i ewentualnie zapobiec nieprzwidzianym skutkom które odbiegaja od ich całościowego planu. Kim sa te istoty można by sie było sprzeczać godzinami? Czy są one nastawione pozytywnie czy negatywnie tego nie jest w stanie określić nikt. Wszystko co o nich wiem każe mi je nazwać STRAŻNIKAMI. To co te istoty robią na Ziemi sprowadza się do nadzoru nad populacją, wspierania, hamowania, badań i pracą nad genetycznym kodem człowieka. Wątpliwe jest jakoby to byli nasi stwórcy, powiedziałbym raczej że to są ci którzy w jakichś celach nas modyfikują. Pewnie zaraz odezwą się głosy że jestesmy hodowani jak niewolnicy lub jesteśmy inwentarzem tych istot. Niestety prawda zapewnie jest inna - bardziej zawiła niż nam sie może wydawać. Jedyne co nam w obecnej chwili pozostaje to czekać na moment gdy wszystkie puzle z układanki zostana zebrane w całość i ukaża nam obraz sytuacji w jakiej się znajdujemy. Zapewne wiele osób długo nie będzie mogla uwierzyć do jakiego stopnia byliśmy manipulowani pod względem religijnym i społecznym.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem